3551 poruka u ovoj temi

U 3/16/2017 at 21:20, banem je rekao/la:

To i ja govorim, ali izgleda ima dosta vozača koji su navikli da ne važe svi znaci baš za njih. Još su oni turisti, doneli pare i mogu da rade šta hoće, jel. Od 20-tak kole parkiranih u toj ulici minimum 10 je iz Srbije - svaki put kad sam tamo bio.

Naravno da ima bahatih vozača, ali ima i nas koji zalutamo i koji se slabo snalazimo u prostoru :) hahahah ... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neko da preporuči smještaj sa parkingom, samo ne u Nidriju :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 12 minut, mirna88 je rekao/la:

Ima li neko da preporuči smještaj sa parkingom, samo ne u Nidriju :)

Hotel Kalypso - Agios Nikitas

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Godinama sam priželjkivala odlazak na Lefkadu, ali je izbor iz raznih razloga, uvek padao na neka druga ostrva. Malo je nedostajalo da i ovog puta odustanemo.

Nakon sto sam iscitala dobar deo tema u vezi sa destinacijom, krecem u potragu smestaja u A.Nikitasu, smatrajuci da je to najbolja baza, ali u obzir dolazi i sam grad, kao i predgradje..koje vremenom biram kao najbolju opciju.Sve se odvija pocetkom februara.Poslala sam gotovo 40 mail-ova, na koje sam dobila jedva 10-ak odgovora. Termin je u samom jeku sezone, pa je i to otezavalo potragu.Na malobrojne odgovore koje sam dobila, cekala sam i po 15 dana.Ili nije slobodno, ili je cena suluda...Vrhunac je bio smestaj koji je delovao kao nesto sto ispunjava ono sto zelimo, ali mi menadzer odgovara jednom u deset dana.u zelji da to ipak bude Lefkada, uredno ga podsecam da je potvrdio raspoloživost termina,ali nije dao ponudu..i tako u nedogled..u jednom trenutku cak trazim da mi posalje instrukciju za placanje, ne bi li zavrsili tu agoniju, preko cega se samo preslo.Pre nekih 20ak dana, mada ja to ne trazim,ostaje je da ce mi poslati fotografije smestaja, jer je gazda renovirao.Nisam ih dobila.Izgubila sam zivce...i odustala.

Sve u svemu, zgranuta sam takvim odnosom i nazovi poslovanjem. Preko 30 godina letujem u Grckoj i odlicno poznajem njihov mentalitet,ali sa ovakvom lezernoscu i neposlovnoscu se nikada nisam susrela.Da gotovo ni ne odgovaraju na mail.

 

Izmenjeno (belluttak)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 17 sat, mirna88 je rekao/la:

Ima li neko da preporuči smještaj sa parkingom, samo ne u Nidriju :)

 

Pre 11 sati, belluttak je rekao/la:

Nakon sto sam iscitala dobar deo tema u vezi sa destinacijom, krecem u potragu smestaja u A.Nikitasu, smatrajuci da je to najbolja baza, ali u obzir dolazi i sam grad, kao i predgradje..

 

 

Možda pogledate zaleđe grada Lefkada - moja preporuka je uvek mesto gde smo mi već četiri puta bili - Vila Verde Fenia. Ove sezone je povećana tražnja za Grčkom, većina mesta je popunjena u sezoni na Lefkadi, a i cene su više. Mogao bih vas spojiti s vlasnikom i mislim da ćete dobiti više nego pristojne cene, niže nego za Italijane recimo. Ima parking na zelenoj površini sa zaštitnom nadstrešnicom, sjajno dvorište i roštilj pored okruglog stola kojeg slobodno možete koristiti, mada mislim da ćete pored Vasilisa (vlasnika) teško to biti u prilici. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 13 sati, belluttak je rekao/la:

 

Sve u svemu, zgranuta sam takvim odnosom i nazovi poslovanjem. Preko 30 godina letujem u Grckoj i odlicno poznajem njihov mentalitet,ali sa ovakvom lezernoscu i neposlovnoscu se nikada nisam susrela.Da gotovo ni ne odgovaraju na mail.

 

Ova godina je zaista, nekako posebna. Izgleda da im je navala turista veca, nego sto su i sami ocekivali, jako rano su poceli da se rezervisu smestaji, sto direktno, sto preko sajtova za bukiranje. Oni koriste situaciju sto se tice cena, jer ipak, prosecan Srbin i prosecan Englez, Italijan i ostali, ne mogu se bas uporedjivati po plateznoj moci. Ono sto je nama skupo, njima je prosecno i lako prolazi. Zato ove godine, skoro niko nece ni da pregovara o ceni.

Uglavnom, Grcima je sve ovo super, puni se maltene samo, i sto bi se jos maltretirali da odgovaraju na mail, kad su vec skoro puni :D

Nije Lefkada nista drugacija po tom pitanju (na svim destinacijama je ove godine tako), normalna je komunikacija uvek bila sa vlasnicima, nego je ova godina nesto posebna. Nadamo se, da se taj trend nece nataviti...:rolleyes:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima :D Decko i ja idemo na Lefkadu, tacnije u Nidri prvom polovinom jula. Rezervisali smo vilu Theodora. Da li je neko bio u ovoj vili i da li mi mozete reci koliko kosta rentiranje skutera i auta?

Hvala puno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ah Lefkada, ostalo mi deo srca (i oci) tamo negde u septembru 2016...

Ove godine Kefa, pa ako Bog da, opet 3-4 dana na Lefkadi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 17 sat, Ikica21 je rekao/la:

Pozdrav svima :D Decko i ja idemo na Lefkadu, tacnije u Nidri prvom polovinom jula. Rezervisali smo vilu Theodora. Da li je neko bio u ovoj vili i da li mi mozete reci koliko kosta rentiranje skutera i auta?

Hvala puno!

Pisali su par stranica unazad o rentiranju...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao drustvo, mali savet mi treba, po vasem misljenju gde je najbolje odsesti na Lefkadi, odnosno koje mesto je najbolja baza za obilazak ostalih mesta?

 Idemo busem ali bi izajmili auto,kako bi mogli nekoliko dana da obilazimo, u principu volimo mesta koja imaju dosta taverni,setaliste,dostupne markete ..u slucaju da ne iznajmimo auto,da nam bude sve dostupno..

Hvala unapred,

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ne iznajmite auto onda Lefkas , ako iznajmite onda bilo gde na zapadnoj obali.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 23 sata, brandynova je rekao/la:

 Idemo busem ali bi izajmili auto,kako bi mogli nekoliko dana da obilazimo, u principu volimo mesta koja imaju dosta taverni,setaliste,dostupne markete ..u slucaju da ne iznajmimo auto,da nam bude sve dostupno..

 

Grad Lefkada svakako. Iznajmite barem skuter, šteta bi bilo da ne obiđete barem zapadnu stranu ostrva... to je kao da niste bili tamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

@banem hvala na preporuci, poslala sam upit Vila Verde Fenia, još nemam odgovor.  Za sada sam najjeftinije dobila u Ionian Breeze studios 60 eur za noć za dvoje za period oko 10.8. Idem autom, pa bilo bi dobro ako mi neko može ukratko objasniti kako se stiže do plaža na zapadnoj obali (Milos, Pefkoulia, Kathizma, Kavalikefta, Egremni, Porto Katsiki), ne mislim na tačnu putanju (to ću vidjeti na maps) nego uopšteno dokle se može autom, i da li uopšte može, ili samo brodićem....

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve plaze su dostupne kolima, osim Egremni. A da, i Gialos plazu je nedostupna, mada najverovatno put bice saniran za sezonu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne mozes da promasis ni jednu od navedenih plaza..

Milos-brodic ili preko brda iz AN .

Pefkulija-od nje zastaje dah jer je prva plaza na zapadnoj obali , pristup kolima do plaze.

Katizma-pristup kolima do plaze.

Megali Petra i Kavalikefta-pristup kolima do plaze, malo uzan i krivudav put, ali polako i nema problema.

Egremni-zbog zemljotresa pristup kolima nije moguc, ali pesice da ,kozjom stazom, kolima do dela gde je bezbedno.

Porto Katziki-pristup kolima do plaze.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka