3551 poruka u ovoj temi

Par novosti s Lefkade:

- Marinopulos market se zatvara (mi smo uvek išli tamo). Vlasnik maznuo neku lovu i pobegao u inostranstvo. Nekih 10.000 radnika ostaje bez posla

- Vasili (vlasnik apartmana kod koga odsedamo) kaže da je najbolja hrana, najsvežija i sl. sada u AB marketu, tj. onom preko puta Marinopulosa. Za Lidl odmahuje rukom, kaže "ohi" (znamo i pozadinu, Lidla je vlasnik Turčin, njegov brat je vlasnik Aldija - često ćete na zapadu viđati ove dve prodavnice blizu jedna drugoj)

- Dizel je 1,06€, benzin 1,45€. Prijatno iznenađenje u odnosu na pre četiri-pet godina kada je dizel bio i 1,90. Ljudi me uvek pitaju koje su cene tamo, kao će da se presele. Za one koje to zanima, nešto više nego kod nas, 30-50% je sve skuplje

- Ne celoj Pefkuliji, a prošli smo je gotovo ceu, samo jedna gomila smeća iza jednog kamena. Dominira velika kesica smokija

- Gužva je malo veća (ali vrlo malo) nego uobičajeno za ovaj period. Primećujem više Rumuna nego ranije. Verovatno su odustali od Turske ove godine

- Našli smo pijacu, tj. Vasili nam je pokazao. Nalazi se u jednoj od poprečnih ulica s desne strane kada se krene od kružnog toka Lefkade prema autobuskoj stanici. Ima voća i povrća, meda, maslina iz domaće radionice, ulja... Ništa posebno, 20-tak priručnih tezgi. Ne znam da li se okupljaju svaki dan, mi smo bili u subotu ujutru

- Vreme čak nije loše. Gledano po prognozi na raznim sajtovima stoji oblak sa izvesnim procentom mogućnosti za kišu. U stvarnosti to znači sunčano sa pokojim oblakom. Temperature mora i vazduha su skoro izjednačene

- Kriza je, žali se Vasili. Imao je penziju 1800, sada 1150€. Kažem mu da moja mati ima 140€, da su cene tu negde, pita nas šta tamo kod nas jedemo

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Marinopulos na Lefkadi je početkom septembra bio skoro prazan, maltene je samo voda mogla da se kupi. Istovremeno, na Kefaloniji je radio normalno.

AB je bolje snabdeven od Lidla, ali su cene više. Za suvaće i salatice idemo u Lidl, a piće u AB. Ponuda povrća je svuda bila očajna, skupo i ušmoljeno, voće nešto bolje.

A što se tiče njihove krize...Grci jedu i piju po kafanama za medalju i to porodično - bar kad su na odmoru. Shvatam da je to deo njihovog životnog stila (baš mi se sviđa:D), ali, ili imaju više nego što se zvanično tvrdi, ili daju i zadnje pare na kafanu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 16 sat, Danijela Mladenovic je rekao/la:

Granita je neka njihova glupa izmisljotina od mrvljenog pasiranog leda i vocnih sirupa razlicitih ukusa... Glupo do besvesti ali po vrucini prija samo tako. :)

Sve vrijeme smo se momak i ja pitali sta se to mucka, a nismo htjeli nikoga od zaposlenih da pitamo, posto sam vidjela da je led u pitanju, pa sam kontala da nije nesto zanimljivo. :) Znaci, bili smo u pravu. :D 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Trag A vidi, je to ukusno, ali je i preskupo za glupi led sa sirupom (2.5 eur u Eleni)... Inace, za sve one koji su tek stigli - ne znam je li tako svake godine na Lefkadi, ili je to stvar poskupljenja Grcke, ali u poredbi sa proslogodisnjim letovanjem u Jerisosu meni bogme ove godine nista nije bilo jeftino (Ne racunam neke zavucene tavernice gde je greek coffee 1.5 eur)... Mislim, ako se ne varam, da nigde nismo popili kafu ispod 2.2 -2.5 eur (dupla greek ili frape), piva oko 3.5 eur, kokteli po 8-9 eur, parce kolaca 2.2 - 2.5 eur... Kugla sladoleda 1.7-1.8 eur, frozen jogurt koji smo danas u Nikitasu uzeli kostap nas je 7.60 (dva frozen jogurta sa vocem), vafla sa sladoledo  i granita je 10 eur u Eleni (dakle 20 za nas dve), giros u Dalton's (da se sedne) je 9.5 eur (cinjenica je da im je vrhunski giros i da je porcija OGROMNA). Club sendvici po beach barovima su 6-8 eur... 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poskupela vanpansionska ponuda u celoj Grckoj 10- 20 %, prosla sam ove godine i egejsku i jonsku stranu i troskovi tipa kafa/ frape/ fredo, pivo, sokovi  u kaficima i sladoled na kugle u poslasicarnicama- sve je svuda bilo bar malo skuplje nego ranijih godina. Cini mi se da se jedino jos giros pita standardne velicine koliko- toliko  drzi u uobicajenim  okvirima 2.20-2.70 u turistickim mestima. Zato se ljudi zale ove godine, odu na Krf, ili Skijatos ili Lefkadu i kazu da je tamo skupo, skuplje nego na mestima na kojima su bili lane, a u stvari poskupelo je sada svuda.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa da, i pretpostavljala sam da nije samo Lefkada u pitanju, jer vidim da na fiskalnim racunima pise PDV 24%... To je donelo nova poskupljenja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 14.9.2016. at 9:13, rakel je rekao/la:

Marinopulos na Lefkadi je početkom septembra bio skoro prazan, maltene je samo voda mogla da se kupi. Istovremeno, na Kefaloniji je radio normalno.

AB je bolje snabdeven od Lidla, ali su cene više. Za suvaće i salatice idemo u Lidl, a piće u AB. Ponuda povrća je svuda bila očajna, skupo i ušmoljeno, voće nešto bolje.

A što se tiče njihove krize...Grci jedu i piju po kafanama za medalju i to porodično - bar kad su na odmoru. Shvatam da je to deo njihovog životnog stila (baš mi se sviđa:D), ali, ili imaju više nego što se zvanično tvrdi, ili daju i zadnje pare na kafanu.

 
 
17

A gle, i kod nas su kafane pune iako zarađujemo 4-5 puta manje.

Svi Marinopulosi se zatvaraju.

Za najsvežije voće idi na pijacu (onih 20 tezgi što sam pomenuo), a ako ne, onda u Spar (Špar). Deluje najsvežije od svih.

-----------------------

Pitanje, ko zna, gde dođavola da kupim markice za razglednice, a da to nije u pošti? Kupili smo razglednice iz štosa da pošaljemo prijateljima i rođacima i ispostavilo se da, navodno, markice imaju samo u pošti. A tamo gužva... do vrata. I rade do 14:30.

-----------------------

Još par vesti:

- Sustanari u našem pansionu iz Niša kažu da su im naplatili wifi 1,5€ u jednoj kafani, što prvi put čujem da bilo ko naplaćuje. Još da ograde plažu i to počnu da naplaćuju...

- Plaže Milos i Kathisma neobične pune juče i danas. Deluje da zaista ima više ljudi ove godine

- Za subotu najavljeno 30 stepeni sa subjektivnim osećajem 33

- Ako vam zatreba auto-servis ($#"%!!%!#), ima ih u Lefkadi 20-tak, videti sajt lefkadaslowguide za adrese, a svi specijalizovani su u Prevezi duž magistrale. Onaj koji nama treba, za Renault (Fiat, Alfu i Lančiu) je malo zabačen unutar industrijske zoni

- Sećate se priče da su sadili palme po Atini pred olimpijske igre? E, napravili su sranje original, sa palmama je došao neki insekt koji se useli u palmu i ona se osuši. Ovde sve palme jedna za drugom se suše. Ženske opstaju duže, muške brzo propadnu. Po celoj Lefkadi se suše, a i kod našeg domaćina su sve muške otišle, ostala jedna ženska

- Neko je pominjao malu plažu između Milosa i Ag. Nikitasa, izvinjavam se što nisam zapamtio ko. Evo je snimljene juče. :)

IMG_1430.jpg.a4df940eea9168076f24f4cf3ea

A u vezi one neprijatne teme koje se nekima nije sviđala, evo jedne slike. Ko razume, shvatiće, posebno poslednji natpis.

IMG_1405.thumb.jpg.e649072b91e4da9d9575e

Izmenjeno (banem)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ehhh...možda su kafane pune u Beogradu, ali u mom gradu sigurno nisu, a ne slovi kao siromašan. Sede klinci po kafićima i poslovni ljudi na ručkovima, ali porodični izlasci na redovnoj bazi ne postoje...  Ne pamtim kad sam videla neku kompletnu porodicu od babe do bebe da onako bez povoda uživa u nekoj kafani od predjela do deserta, ili  naše penzionere kako ispijaju kafice i jedu voćne salate na odmoru...

Što se tiče markica, mi smo ih do sad na svakom putovanju  kupovali u suvenirnicama gde i razglednice, baš čudno da na Lefkadi ne može.

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio danas do pošte, čekao 20 minuta i kupio ih. 0,8€ je za razglednicu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitali smo na tri mesta gde prodaju razglednice, u dve trafike i jednoj knjižari. Svi su rekli isto - idite u poštu. No, nije bitno, poslali smo i čekamo da se primaoci obraduju (kad ste poslednji put primili razglednicu?). Markice su im baš lepe i zaista velike. Ližu se "iz dvaput". :) Prvo smo ispisali adrese, a onda sam shvatio da markica pokriva primaočevo ime, pa sam ih lepio polegnuto.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li neko da mi kaze kako se zove onaj okrugli
observatorijum koji se gleda na jedan od vrhova Lefkade? Sta je taj objekat ustvari, neku meteorolosku stanicu? Deluje impozantno, a nikako da nadjem slike izbliza...

EDIT - jao, nasao ga. Ispada da je neki NATO-ov radar

https://www.google.com/maps/@38.749799,20.632538,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1s127068011!2e1!3e10!6s%2F%2Flh6.googleusercontent.com%2Fproxy%2FUh2osTM1CmEmgk4nKjN7w5PzrmmFoQP9w3li5VlBcKgiyjD4sh6OalU962gRu0ffepJnrZkDm--_YqdRgbKs4Q0xmZQWhyc%3Dw203-h152!7i4000!8i3000

Evo i koordinate na Gugl

https://www.google.com/maps/@38.7497386,20.6326594,239m/data=!3m1!1e3

Izmenjeno (STEALTH)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posle par godina, sad su stvarno slegli utisci :D, bez mnogo odusevljenja ...

Bez kola ne vredi, msm moze ali nije to to.

Plaze: Kaciki - dar prirode (kad bih opet isao, kampovao bih tamo celo letovanje, bio sam svega 3x puta za deset dana) uz Egremni (ne znam sad u kakvom je stanju :neznam:) dve najlepse plaze, takvo tirkizno more tesko da moze da se vidi na ostalim plazama.

Milos ok ali nije kao ove dve gore pomenute.

Katizma vasar, ko to voli njemu ce biti ok, meni nista posebno, uvek velika guzva.

Kupali smo se svugde ali ove neke najvece da spomenem.

Lefkas je lep i vredi ga obici (ima svasta), plaza vec sam i zaboravio kako se zove mozda na 1km iza Lefkasa nije na nivou ovih sa zapadne obale, dosta vetrovito.

Nidri treba zaobici u svakom obliku i sto se tice kupanja a i samo mesto, ali su smestaji uglavnom tamo, pa za bazu iz koje treba sto pre pobeci mozda i nije lose.

Agios takodje lep ali se obidje za 5 min.

Bili smo smesteni u Perigialiju (10-tak minuta peske od Nidrija prema Lefkasu) i tu je jedna mala plazica, sasvim upotrebiljiva, mnogo lepsa nego ona u Nidriju, koju smo koristili kada nam se nije islo na zapadnu obalu, tacnije za odmor od voznje i ostalog.

O ukusima ne treba raspravljati, ovo je moj.

I naravno nezaboravni Kaciki ...

 

 

Porto Katsiki 60.JPG

Izmenjeno (Jaffar)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je jos tuzno sta sam se vratio, da ne pricam kako sam se osecao kad sam vozio iz Lefkasa prema Prevezu, a posebno kad sam prelazio onaj podvizni most i ostavljao prelepi grad i ostrov iza... Nemam reci, jezivo tuzan osecaj, prvi put da osetim tako nesto posle letnjeg odmora.

Vec kad sme kod tog mosta, jel mi neko moze reci kako idu jahte tamo, jel se most rotira ili kako? Posto mi se ucinilo da je radio neki motor unutra kada sam stizao na Lefkadu, kola se tresla previse (mislim da nije se tresla toliko zbog podlogu)...

Izmenjeno (STEALTH)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka