3551 poruka u ovoj temi

U ivkis bratac, mislim da će ti biti mail preplavljen porukama... :) svi sa foruma "Zemljotresa..." će ti postavljati uglavnom slična pitanja koja se tiču prohodnosti puteva i dostupnosti plaža (Egremni posebno)... Ako ti je za utehu, bićeš ovog leta najomiljenija osoba ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bolje odmah da se svima kaze da od Egremnija nema nista ove godine, a ko zna i kada ce, Stvarno i iskreno volim Grke ali brate mnogo su lenji. Evo povuci cu rec ako ove godine saniraju prilaz plazi Platia Ammos koja je u mnogo manjoj meri ostecenja u zemljotresu pre 2 godine na Kefaloniji.

Ali nije to razlog da se ne ide, Lefkada nije samo Egremni i naravno postoje po meni i bolje i lepse plaze na ostrivu.

Izmenjeno (Bojan84)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisu toliko lenji koliko nemaju novca. Daleko je Lefkada od Atine...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh uh, sve im lose ukinuli im 14. platu pa nemaju novca ali necemo da skrecemo sa teme samo jedna slika govori hiljudu reci, Japan samo tri meseca posle zemljotresa:

article-2001984-0C7EE25800000578-286_964

 

Neman nista protiv Grka, volim ih, volim njihovu sloznost, zajednistvo, odanost relilgiji, nacin zivota, ali da su lenji, lenji su.

Izmenjeno (Bojan84)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravu si! Nisu Grci ljenji - samo imaju mnogo dobrih plaža :) i (pre)velike zahteve za izgradnju ali i (veoma važno, a često zaboravljeno) velike troškove održavanja infrastrukture. Evo jednog fscinantnog primera iz ličnog iskustva:

Citat

Prošle godine sam bio na Ios-u i oduševio sam se infrastrukturom (putevi, vodosnabdevanje) i to izgleda otprilike ovako: dva mala spojena naselja, par dobrih plaža pored njih i tri velike na suprotnim krajevima ostrva i sve to povezano odličnim putevima prosečenim kroz teško pristupačne brdsko-planinske predele; male udaljene plaže ostaju i dalje dostupne lošijim putevima ili samo sa mora; na ostrvu nema ni reka ni šuma (i drveće je retka pojava) ali vodosnabdevanje funkcioniše; naravno normalno funkcioniše i snabdevanje stujom, telekomunikacija i internet. Ono što je fascinantno u celoj priči je da cela opština Ios ima 2000 (dve hiljade) stanovnika ... koliko i bilo koje veće selo u okolini Leskovca!? (koje često nema vodovod i kanalizaciju, snabdevanje strujom je potstandardno i nema širokopojani internet, a putevi uglavnom puni rupa - ti putevi su ravničarski)

Jeste da Lefkada ima 11 puta više stanovnika od Iosa, ali je i 3 puta veća i izrazitije planinska. Onda, uzmite u obzir koliko ostrva, plaža i letovališta Grci imaju -  pa do svih tih ostrva dovući struju, vodu i sve ostalo. Ma koliko se zaradi od turizma, mislim da to nije dovoljno za veće investicije, jer samo za održavanje onog postojećeg treba mnogo sredstava. Grci su često išli u infrastrukturne projekte preko svojih mogućnosti (zbog gore pomenutih prevelikih zahteva) i to sada skupo plaćaju.

Ne može baš do svake plaže asfalt ma koliko lepa bila - kao što ni kod nas nema do svake njive asfalt, ma koliko velika bila. ;)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos jedan primer koliko Grci vode racuna o svom moru (tacnije svojim morima) i o turizmu uopste je da je zakonom zabranjeno svako ispustanje kanalizacije u more. Postoje septicke jame gde se skupljaju te kanalizacione vode pa se posle taj otpad vozi cisternama u fabrike na reciklazu pa tek onda ... inace jako skupe investicije za odrzavanje.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 2 sata, Milos Andjelic je rekao/la:

Jos jedan primer koliko Grci vode racuna o svom moru (tacnije svojim morima) i o turizmu uopste je da je zakonom zabranjeno svako ispustanje kanalizacije u more.

Možda je zakonom zabranjeno, ali to naravno niko tamo ne poštuje. Meni ne bi palo na pamet da se kupam ni na jednoj "hotelskoj" plaži. Od Voulisme na Kritu napravili su javnu kanalizaciju, ali to očigledno ne smeta ruskim turistima koji se sa zelenim narukvicama brčkaju u fekalijama. Treba sve krivce kazniti masnim novčanim kaznama, da se nauče pameti.

Izmenjeno (shumaca)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo su reci coveka koji radi na Lefkadi vezano za put oko Egremnia i Gialosa:

Citat

 

The roads are not repaired yet. I don't think it will happen soon. I'll update when there is any news but the work will not be done by the start of the summer, that is impossible.

Best to assume that if you want to visit Egremni or Gialos this year,you go by boat.

Remember, aftershocks are still happening a couple of times a week, and they don't only have to fix the road but also people's houses. And they don't only have to fix the road, they have to make it safe so it doesn't collapse in every little aftershock.

 

I za Porto Katsiki:

Citat

Porto Katsiki is alright (apart from the little bridge thingy to the small peninsula), accessible by car and the stairs are intact.

 

Dakle verovatno nista od Egremnija i Gialosa ove godine. Ali i dalje ostaje more ostalih prelepih plaza. Lefkada vec rezervisana sto se mene tice. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@agio

Друже значи у Василикију је све ок, немора ништа да бринем! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znate li koje su ovo plaže na zapadnoj obali?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Liči na plaže ispod sela Kalamici - Kavalikefta, Avali i Megali Petra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To su te plaze , prva do koje se spusta put je Kavalikefta , levo od nje Megali Petra , a desno na drugom delu snimka Avali i skroz na kraju bi trebalo da je Kathizma . Posle onog Rt-a se nalazi Mylos

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trebala bi mi pomoc. Da li postoji neko mesto na lefkadi koje je blizu pescane plaze koja ima dugacak plicak? Ne idem kolima a verenica slabo pliva ali joj se svidja Lefkada:) Eh, treba zenama udovoljiti :)))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iskreno, mislim da onda Lefkada nije za vas. Koliko sam upucena, takve plaze nema.. I da ima, da li biste bili samo na njoj? Jer je grehota otici na Lefkadu, a ne posjetiti vecinu plaza na zapadnoj obali. Mozda bolje da neku drugu destinaciju odaberete. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka