3551 poruka u ovoj temi

Ako nemate kola , definitivno Lassi

imate tu skoro 2 najlepse plaze na Kefi na 10ak min pesice, mozete da iznajmite motor ili auto na dva-tri dana da obidjete jos neku plazu,bila bi steta da ne vidite jos  neku plazu..

Neka moderatori prebace poslednja tri- cetiri posta na temu Kefalonija..!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 2 sata, nick034 je rekao/la:

Stevane a Kefa:D?

 

 

Hteli smo pola-pola sa Lefkadom, tako da mi se ne ide na Kefaloniju a da ne odem na Lefkadu. U opciji je mozda i Parga umesto Lefkade. Videcemo.

Gledamo negde 12-13 nocenja plus 4-5 nocenja u nekom gradu u blizini, tako da nam je trenutno Spanija (autom) opcija broj 1, ukoliko se situacija na Lefkadi ne promeni.

Ako se nesto promeni u skorije vreme, definitivno cemo na Jonsko more.

Doduse, misljenje i opcije se menjaju 5x dnevno. Bitno nam je samo da uklopimo neki aktivan odmor sto znaci, letovanje plus city break od 4-5 dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja planiram ove godine 3 u 1

Lefkada-Zakintos-Kefalonija

da obnovimo gradivo:D

E sad jos nismo rasporedili dane ali u svakom slucaju najvise cemo se posvetiti Kefaloniji..

Mislim da ce srediti sve na Lefkadi ne verujem da ce docekati sezonu a da im najatraktivnija plaza ne bude u funkciji..

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo trebali ove godine Krit, ali finansijski ipak necemo moci da izvedemo to, pa cemo najverovatnije opet Lefkada. 

Ne vredi. Toliko je mocna i gotivna da jednostavno nije greska ici ponovo :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lefkadi nista ne fali. Na more idemo zbog mora i plaza, a Lefkada tu dominira.

Nama je problem to sto volimo da kombinujemo more (za nju) i city break (za mene), pa onda gledamo kako da se uklopimo 2 mesta a da pri tom ne prelazimo 1000km od jednog do drugog.

Nazalost, ni Grci sami ne znaju ni sta ni kada tako da cemo mi cekati bar do aprila za neku konacnu odluku.

To sto Egremni nije sredjen me nece odbiti od Lefkade, ionako mi dusa dodje u nos od onih stepenica, vec to sto nemam 100% sigurnu informaciju kakva je situacija na ostalim plazama i putevima. A da se vozim 1000km i da se zabijem samo na Katizmu ne ide.

Iskreno, da ce nesto srediti, siguran sam da hoce. Isto tako sam siguran da puteve nece srediti na stanje pre zemljotresa, jer svi znamo kakvi su Grci.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sta sam to ja propustio o putevima. Stevang pise da treba srediti puteve posle zemljotresa

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 10/25/2015 at 19:20, lidija22 je rekao/la:

Nije loša ideja nikako...Moracu da se prebacim na temi Kefalonija,pa da vidim kako cu...Nadam se da su i tamo rajske plaze kao i na Lefkadi.Hvala na smernicama.:smajl:

Ja mislim da je losa ideja da se podeli Lefkada i Kefalonija. Na lefkadu nemoj da ides bez najmanje 12 dana i svojim kolima ako zelis da vidis sve sto vredi a neznam da li ima nesto sto ne vredi. Mi smo svojim kolima bili 2015 deset noci i falilo nam je najmanje 2 ili 3 jos. A mozda je i to malo. To sto nam je falilo je sigurno razlog da ponovo odemo na lefkadu samo ni ona ni ja nismo sigurni je li dobra ideja godina za godinom. Mislimo da treba napraviti godinu dve pauze,da vidimo nesto drugo da bi je (Lefkadu)ponovo videli i da shvatimo koliko je lepa

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@acaplastikaNa zalost promenili smo smer totalno ove godine.Odosmo mi na Eviju,a sl.god bice to Kefalonija i to vise dana nadamo se....A neko je trazio slike plaze Ag.Ionanis pa sam iskopala neke.U periodu kada smo mi bili nije bilo trave u vodi,ali zato talasa ihaha!Nama je to sasvim odgovaralo.Prava avantura.Igrali smo se kao deca:D

 

1-DSC_0120.JPG

1-DSC_0132.JPG

1-DSC_0142.JPG

1-DSC_0143.JPG

1-DSC_0196.JPG

1-DSC_0200.JPG

1-DSC_0311.JPG

1-DSC_0116.JPG

Izmenjeno (lidija22)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potreban mi je savet i mala pomoc, devojka i ja smo planirali ovo leto da idemo u Lefkadu ali malo sam citao i video sam da je zemljotres malo poremetio stvari, i posto mi necemo ici kolima zanima me da li se sve plaze u okoini Lefkade mogu obici busevima ili brodicima, i po kojoj ceni ako neko zna? I naravno svaki drugi savet je dobro dosao jer smo mi neodlucni po pitanju odabira destinacije trenutno su u opciji pored Lefkade, Zakintos,Tasos,Neos Marmaras,Pefkohori i Kefalonija, ali favorit je Lefkada. :D malo je siri izbor :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 1 minut, lidija22 je rekao/la:

@acaplastikaNa zalost promenili smo smer totalno ove godine.Odosmo mi na Eviju,a sl.god bice to Kefalonija i to vise dana nadamo se....A neko je trazio slike plaze Ag.Ionanis pa sam iskopala neke.U periodu kada smo mi bili nije bilo trave u vodi,ali zato talasa ihaha!Nama je to sasvim odgovaralo.Prava avantura.Igrali smo se kao deca:D

DSC_0132.JPG

1-DSC_0120.JPG

1-DSC_0132.JPG

1-DSC_0142.JPG

1-DSC_0143.JPG

1-DSC_0196.JPG

1-DSC_0200.JPG

1-DSC_0311.JPG

1-DSC_0116.JPG

Pa neznam sta da kazem osim da se nadam da ce ono sto sam video da se desilo nasoj lepoj Lefkadi 17.11 sanirati ali koliko sam video koliko ima stete i nisam siguran da ce moci narednih par godina

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 13 minut, GrujaNS je rekao/la:

Potreban mi je savet i mala pomoc, devojka i ja smo planirali ovo leto da idemo u Lefkadu ali malo sam citao i video sam da je zemljotres malo poremetio stvari, i posto mi necemo ici kolima zanima me da li se sve plaze u okoini Lefkade mogu obici busevima ili brodicima, i po kojoj ceni ako neko zna? I naravno svaki drugi savet je dobro dosao jer smo mi neodlucni po pitanju odabira destinacije trenutno su u opciji pored Lefkade, Zakintos,Tasos,Neos Marmaras,Pefkohori i Kefalonija, ali favorit je Lefkada. :D malo je siri izbor :D

Busom iz Lefkasa do Katizme..

Na toj ruti od plaza Pefkulia, Milos i Katizma.

Brodic iz Nidrija do Egremnija i Porto Katzikija sa kratkim zadrzavanjem za kupanje sa broda ( nekih 2 sata).

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 5 minuta, GrujaNS je rekao/la:

Potreban mi je savet i mala pomoc, devojka i ja smo planirali ovo leto da idemo u Lefkadu ali malo sam citao i video sam da je zemljotres malo poremetio stvari, i posto mi necemo ici kolima zanima me da li se sve plaze u okoini Lefkade mogu obici busevima ili brodicima, i po kojoj ceni ako neko zna? I naravno svaki drugi savet je dobro dosao jer smo mi neodlucni po pitanju odabira destinacije trenutno su u opciji pored Lefkade, Zakintos,Tasos,Neos Marmaras,Pefkohori i Kefalonija, ali favorit je Lefkada. :D malo je siri izbor :D

Dragi druze,upravo sam prethodni post posvetio brizi oko toga da li ce Lefkada opet biti ono sto je bila pre zemljotresa. Autobus i Lefkada su dva razlicita pojma,ako hocete na Lefkadu,ne mozete pogresiti,sve sto je tamo vredi videti,nemam sta da kazem kao "e ovo i mozes propustiti". Tvoj plan "devojka i Lefkada" mislim da je to ono pravo. Brodic za plazu jedino mozes da iznajmis iz Agios Nikitasa do Milos plaze i kosta oko tri eura u jednom pravcu i dogovor sa grkom u koje vreme da dodje po vas. Druge plaze i Itaku,Fiskardo Kefalonija i neka pecina se obilazi Brodom na turi koja traje od 10 ujutru do 18 popodne i krece sa cenkanjem u pristanistu od 30 eura sa jednim obrokom po osobi i na kraju smo docenjkali dve karte po 13 eura i dobar rucak na fiskardu u nasoj reziji. Ima tri broda Makedonija Palas,Nidri Star i trecem sam zaboravio ime ali isti obilazak nude i polazi iz Nidrija. Bez rentiranja ili auta ili motorcikla ne planiraj da ces nesto videti. Mi smo za deset dana prosli kolima po Lefkadi 550 km i trebalo nam je najmanje jos tri dana a i tu racunaj najmanje 50km dnevno i opet nam je ostalo sta nismo videli. Motor se iznajmljuje isto cenkanjem i zavisi od broja dana od 15 do 25 eura u sezoni a vozilo 35 ako imas srecu.Pefkohori ti je dobar izbor,bili smo pretprosle godine i zadovoljni smo. Nije potreban auto kao na lefkadi ili nekom drugom ostrvu. Pefkohori je sve za jedan divan odmor koji nije toliko aktivan,prelep grad,puno dobrih picerija,odlicna diskoteka u centru,ima jedan deo sa sirokom plazom i prelepom vodom,(deo plaze prema Haniotiju),prepun kafica,poslasticara i nije mnogo skup. Svakih petnaestak minuta prolazi kamioncic pored plaze sa svakakvim vocem,ni jedan restoran nije greska,Zakintos nije greska,bili smo pretprosle godine u septembru,tamo vec ima buseva do tih par prelepih plaza koje treba videti i ako ti ne smeta da sa devojkom gledas gomilu engleskih tinejdzera koji se teturaju i deru pijani i povracaju po ulicama,ako planiras da sa devojkom budes do 10,11 u gradu i pravac soba,onda zakintos

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 5 minuta, GrujaNS je rekao/la:

@nick034 @acaplastika hvala na savetima i pomoci :)

I nisam ti nesto pomogao,mozda samo imas dilemu vise,ali to je samo moje misljenje,odluka je samo na vama a gde god da si sa devojkom daleko od svakodnevice bice vam lepo

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 57 minuta, GrujaNS je rekao/la:

Potreban mi je savet i mala pomoc, devojka i ja smo planirali ovo leto da idemo u Lefkadu ali malo sam citao i video sam da je zemljotres malo poremetio stvari, i posto mi necemo ici kolima zanima me da li se sve plaze u okoini Lefkade mogu obici busevima ili brodicima, i po kojoj ceni ako neko zna? I naravno svaki drugi savet je dobro dosao jer smo mi neodlucni po pitanju odabira destinacije trenutno su u opciji pored Lefkade, Zakintos,Tasos,Neos Marmaras,Pefkohori i Kefalonija, ali favorit je Lefkada. :D malo je siri izbor :D

Grujo druze Lefkada ti nije neki izbor ako ides bez kola.Ja sam bio na Lefkadi u Nidriju i stvarno je cela Lefkada a narocito plaze nesto fenomenalno ali samo da se svakodnevno obilazi.U Nidriju plaza nije bog zna sta a najlelse plaze su bar pola sata sat voznje udaljene od Nidrija izuzev Desimi plaze koja je mozda 10ak minuta.Lefkada je samo za aktivan odmor sa koje ces se da bi je doziveo u pravom svetlu vratiti umorniji nego sto si otisao.Razmisli o Pargi lepa je i tako je skoncentrisana da ti za nju kola uopste nisu potrebna.

Ipak i ovo moje misljenje prihvati sa rezervom jer je sve to stvar ukusa.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka