3551 poruka u ovoj temi

pa dobro iz kreveta u kola i po lefkadi. ako bi svi jurili kolima po lefkadi nece ostati nista. ja se uvijek trudim da sam eko turist - ne treba mi svaki dan  peskir i kad je mogucnost idem gradskim prevozom. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za one koji ubuduce dolaze u A.Nikitas....nikako parkiranje u zoni setalista. Iskljucivo na magistrali.

Mi smo ovde od ponedeljka,na pocetku setalista u vili Milia,do sada nisu dirali nikoga,evo malopre prosla marica,nakacili im na brisace,ni manje ni vise nego 80e.

Toliko....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikad nije ni moglo da se parkira u pesackoj zoni:neznam:

Ne znam sto se cudite za kazne, mislim van pameti je parkirati u pesackoj zoni, cak ima i lanac i tabla gde lepo pise da je zabranjen parking..Prolaz imaju samo oni do smestaja ali ni oni ne da se parkiraju u pesackoj zoni vec u dvoristu smestaja...Tako da sve je ok, to je tako godinama...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I, sta znaci "pazarite se za sve"? Jel to cenkanje?
Ako jeste, za sta bi mogao da se cenjkas na Lefkadi, osim za smestaj i izlete?

Hvala.

Upravo tako, cenjkati se. Za veceru u restoranu, Kada vas momak ispred restorana zove da udjete najpre trazite dil, ili pice na racun kuce ili 10% od cene ili desert, sta vec planirate da jedete. Za krstarenje, takodje kod momaka koji idu po plazi i traze zainteresovane, umesto 20 evra mozete dobiti cenu od 15 evra, u prodavnicama garderobe, suvenira,za med, maslinovo ulje i masline kod prodavaca na tezgama, svuda osim u supermarketu i pekari. Grci vole da se cenjkaju i oni uvek stave visu cenu, bas zbog toga, pa ako imate para za bacanje vi im placajte vise.Samo u jednoj prodavnici zenskih torbi nisu hteli da cuju da spustte cenu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma daj... dodjem ispred restorana i treba da se cenkam da jedem... I nemam para za bacanje ali imam ,, obraza" I ne znam odakle to ,,grci vole da se cenkaju" ne voli niko, svako je stavio svoju cenu ali je prinudjen da se cenka ne sto voli nego sto mora...tako isto i mi ne cenkamo se sto volimo nego zato sto je ,, jaka " cena...

Po meni cenkanje jedino dolazi u obzir kad je u pitanju smestaj, suveniri, izleti...sve ostalo je bezobrazluk...

Da idem da jedem i da se cenkam... to nikako!!

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja ne umem da se cenjkam...i ne volim...ali nemam nista protiv...pa bezobrazluk je i da me vuku po rivi da veceram kod njih...nekad mi prosto bude neprijatno sto necu... obe strane su na neki nacin u jednom poslovnom odnosu.... npr. izlet na prelepi skijatos sa evie bio je 20 evra..sada je 8 zbog konkurencije...znaci  ovih 20 je bio bezobrazluk...

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi se u restoranu nikad nismo cenjkali. uvijek dobimo pice ili desert posle npr vecere.izjema u ovih  3 godina kad idemo u grcku je restauran ariadni u kardameni gdje nismo dobili nista za razliku od engleskih i talijanskih gostiju kojim su se klanjali a mi pustili vise para nego oni:) i nisu nas vise videli:) otisli kod manosa gdje je bilo super i da nas nije "napao" kad smo s setali po rivi ja nikad ne bi upoznala super ljude:)u an su milina ne vuku te sa svake strane bas lepo ti kazu zasto bi bilo dobro da jedes kod njih:)

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nick,uopste se ne cudim...samo pisem ovde ljudima kao upozorenje!!!!

Mnogi parkiraju,i iz neznanja popiju kazne,sinoc eto nas jedan momak iz Topole.

Nas briga,kolica nam na magistrali,a ko voli neka placa!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma nisam se obratio vama licno...

Vase upozorenje je isto kao kad bi upozorili da treba da se stane na crveno svetlo... Kazem opet, stoji znak za zabranjeno parkiranje ... a ,, pametnih" uvek ima da cak u pesackoj zoni parkiraju auto, verovatno im je daleko da parkiraju negde na magistrali...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma ne gleda niko nista,parkiraju kao maloumni....Jurcaju putevima kao sumanuti...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juce stigli na Lefkadu,smesteni smo u "Theocharis Bros" na Kathismi.

Smeštaj zadovoljavajuci,sem sto su im sobe prilicno male,kuhinja u hodniku,reso sa dve ringle,frizider i osnovno posudje. Sve sobe imaju klime,daju dve lezaljke sa suncobranom na plazi i moze se koristiti bazen u njihovom kaficu 100 metara od vile.Restoran za izbegavanje.

Kathisma,odlicna plaza,sa prelepom bojom vode,veoma prostrana,tako da moze da primi dosta posetilaca,a da ne bude guzve iako bi po parkiranim automobilima pomislili da kupaci sede jedan drugom na glavi.

Juce popodne smo bili u Lefkasu i Daltoni su opravdali ocekivanja,odlicna hrana. Grad prijatan za razgledanje,ali ludnica sto se tice parkinga

Malopre dosli iz Nidrija,i meni se ovaj gradic strasno svidja.Lepo setaliste,usidreni brodovi,restorani kao pod konac,i sto je mene najvise odusevilo,pikavac na ulici ne mozete da nadjete. Najcistiji gradic na moru u kome sam ja bio,ali plaza jeste losa kao i voda.Cene pristojne,moze se reci i nize nego u Lefkasu,sa odlicnim parkingom na ulasku u mesto

Toliko za sada,i samo da dodam da se potpuno slazem sa forumasima koji kazu da se ne dolazi bez auta,i zbog obilaska ostrva i zbog konfiguracije terena,a bicikl moze samo da se gura,od voznje nema nista. :-) 

Inace,danas je na Kathismi duvao jak vetar,tako da su suncobrani leteli po plazi,kao da su od papira

 

Izmenjeno (prezontije)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedno pitanjce....u vezi tog svetionika,gde je skretanje,kod kog mesta?

Koliko je udaljen npr.od puta ka Egremniju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedno pitanjce....u vezi tog svetionika,gde je skretanje,kod kog mesta?

Koliko je udaljen npr.od puta ka Egremniju?

Kod skretanja sa glavnog puta ka Egremniju nastavi pravo ka P.Katziki i ne skreći ni tu desno ka P.Katziki već nastavi pravo...taj put vodi na svetionik...ne sećam se baš tačno ali mislim da od Egremnija ima oko 20-tak km do svetionika.

Izmenjeno (Aleksandar-NS)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao sto ti je rekao AleksandarNS

s tim kad nastavis pravo kod onog skretanja za Porto Katziki, imas jos jedno skretanje desno, ako nastavis pravo posle par km stizes kod neke crkvice i farme ovaca...znaci desno i pravo ides na svetionik...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala drugari na odgovorima!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka