3551 poruka u ovoj temi

Da li je taj izlet iz Nidrija, koji podrazumeva i odlazak do Itake, Kefalonije, Scorpiosa,...ujedno i jedina opcija brodićem do plaža na Lefkadi...recimo do Egremni, PortoKatsiki,...ili neke od ovih poznatijih sa zapadne strane (pa i do Milos plaže, zašto da ne), a bez odlaska i na sva ta druga okolna ostrva? Dakle kratak i fokusiran samo na par plaža na Lefkadi...

Po svemu sudeći, možda bismo dogodine planirali da dođemo samo na jedan dan od Sivote do Lefkade, pa nam je sadržaj tog izleta previše zamoran, zato što bi nas posle izleta čekao i put nazad...

A lepo bi bilo, kao neki tizer...za neko potonje letovanje na Lefkadi :dance:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da nije moguca ta opcija, jer nije taxi brod, on svraca na te plaze jednom(u odlasku ili u povratku), pa nije moguce da vas ostavi na jednoj od njih, a posle toga pokupi odatle :)
 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima izlet tri plaze egremni porto katsiki i agiofili....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zveljko87, hvala :tužna:

 

ima izlet tri plaze egremni porto katsiki i agiofili....

Baš tako nešto i imam na umu :cvetic:.

Iz Sivote bismo došli svojim kolima, pa obišli plaže tako kao izlet (da vidimo, osetimo atmosferu, da nam zagolica maštu :ljubav:...a bogami i da se bućnemo, makar na kratko :D ). Vrati nas na polazište, sednemo opet u auto i nazad u Sivotu.

Odakle kreće brodić, iz Nidrija, ili...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je mnogo bolja stvar iznajmiti brodic u nidriju,ne treba vozacka dozvola,i vozikati se ceo dan od 9-18h po okolnim ostrvima u blizini nidrija. Cena je u sezoni krajem jula bila 70e plus gorivo,mene je gorivo izaslo 28e. Za 100e ceo dan na brodicu nas dvoje sami,obisli cini mi se svih sedam ostrvaca oko nidrija, stajali na male privatne plazice sami se kupali nigde nikog :) brodici su inace 30 ks i uopste nisu mali,dozvoljeno je 6 osoba mada 4 je po meni knap,a dvoje full varijanta. Evo i sajta njihovog pa mozda nekom to bude zanimljivije od ovih turistickih brodova:

http://lefkasboats.gr/en/

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To bi bilo super, kad bi neko od nas znao da upravlja čamcem/brodićem :kapetan:...al' n'umemo :crven-od-stida:

Morali bismo da zakupimo i kapetana na ceo dan :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To bi bilo super, kad bi neko od nas znao da upravlja čamcem/brodićem :kapetan:...al' n'umemo :crven-od-stida:

Morali bismo da zakupimo i kapetana na ceo dan :D

Ako ste vozaci tj vozite auto ovo vam je jos lakse,imate obuku traje 5 minuta bukvalno. I mi smo prvi put vozili brodic i prelako je. Dve klinke su isle same brodicem pre nas ne verujem da imaju po 15 godina :) tako da mislim da moze svako da vozi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

OK, hvala...dobro je znati :cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Dobra Jela

Da ima izlet preko Nidri star-a koji podrazumeva obilazak tri plaze, Porto Katsiki, Egremni i Agiofili. Ne znam koja je cena tog izleta ali sam video da postoji.
Najbolje je da odes direktno kod njih u agenciju koja se nalazi na pocetku Nidrija, na glavnom setalistu. Mislim da ovi agenti sto nude izlete na plazi uopste ne spominju taj izlet nego samo ovaj drugi. Mozes da pitas i njih, mozda mozes i preko njih da zavrsis.

Mozes da se raspitas o tome svemu i ovde na forumu, imas posebnu temu kao pod tema u temi LEFKADA  "Izleti turistickim brodovima" ili tako nesto...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ima i izlet porto katsiki i rt dukatos tj. onaj svetionik sa zalaskom sunca. nama su ovi izleti nudjeni u agios nikitasu.. izleti su ulavnom iz nidrija..od drugih sam cula da je najpovoljnije u agenciji borselno u luci u nidriju...izlet tri plaze moze da se nadje i za 10 evra...tako sam cula...iz agiosa su skuplji jer se doplacuje transfer do nidrija...ako mene pitate lefkadi obavezno posvetite posebno letovanje...a lefkadu je lepo spojiti sa kefalonijom....ja bih sivotu spojila sa izletom na krf... mada sam ja posebnoodradila sva ova mesta jer ona to zasluzuju...iz sivote je bolje obici pargu i plaze kao sto su sarakiniko...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Citam i vidim da se ljudi polako vracaju i to zadovoljni i bas mi je drago.

Drugo, dosta Vas me preko pp pita da li da ide bez automobila. Moje misljenje je samo u slucaju da iznajmi auto ili motor.

Lefkada bez tockova ne moze da se dozivi na pravi nacin. Previse za videti i doziveti za kratko vreme a bez prevoza nemoguce.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako je smestaj u agios nikitasu moze.  u samom mestu je lepa gradska plaza..malo pesacenja do sasvim lepe pefkulije...ja sam isla peske na katizmu koja je divna i udaljena 2,7 km...do nje ima lokalni prevoz...prelepi milos je tu na dohvat preko brda....do glavnog grada ima bus..istina redje van sezone ali moze...iz agiosa preko agencije ima organizovano krstarenje tri plaze porto katsiki egremni i agiofili...ima i izlet porto katsiki i rt dukatos...ja sam iznajmila auto dva dana ali moze provereno da se kombinuje sa izletima..mitos travel ima ponudu za vilu iris sa prevozom... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba biti realan i reci ono sto svi mi tamo skontamo a to je da bez auta ne moze da se mrdne. Mislim moze ali se gubi mnogo vremrna na nepotrebne stvari.

2.7km je 30-45 min pesaka u jednom pravcu na 30+, plus povratak (brdo uz Katizmu u povratku).

Milos jeste na dohvat ruke ali opet 20 minuta preko brda na jednu stranu pa povratak, i to da se covek bas umori (natovaren).

Pefkulija opet 15 minuta od AN i jos najlakse od svega.

Ja najiskrenije svima savetujem da bez automobila ili bez plana iznajmljivanja motora/automobila ne krecu na Lefkadu, jer ce samo biti razocarani.

I najvaznije da budu svesni da ce automobil koristiti svaki dan.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tako je, Lefkadu ne možete doživeti i videti na pravi način bez automobila. Mi smo bili dva puta i oba puta smo prešli oko 800+km na Lefkadi , koliko vidim i drugi članovi prelaze slične kilometraže po ostrvu. I vozi se svaki dan gde god da ste smešteni auto ili motor su preko potrebni...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka