3551 poruka u ovoj temi

Ako ima nekog ko je trenutno na Lefkadi,molim da napiše kakvo je vreme tamo,čitam redovno sve na ovoj i sličnim temama i spominjao se AC weather sa svojim omaškama konkretno u vezi lefkade ali hajde da "čujemo" prave informacije od nekog ko je dole.

Da li pada kiša tako često kao što piše na ACW,da li je dovoljno toplo za kupanje?

Za vodu me ne zanima pošto se od svih postova može sačiniti tema o tom fenomenu :)

 

Ja odoh 24.06.2015. u noć pa se javljam odande.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav za Calypso i ostale forumaše!

Treba mi pomoć.
Ove godine debelo kasnim sa planovima za godišnji, i jedna od opcija mi je Lefkada. Još uvek pregovaram sa par njih oko smeštaja, ali bi se najverovatnije zadržao u Agios Ioannisu. Na prvi zid sam kod supruge naišao upravo zbog temperature more, jer je ONA ČULA od njenih koleginica kako je more na Lefkadi užasno hladno. Ok kontam da je za nijansu hladnije od Egejskog mora ali ne toliko da ne možeš u vodu ući!
Druga stvar plaža...ona voli da joj smeštaj u blizini plaže i naravno da je to neka urbana plaža tipa da ima beach bar, ležaljke, suncobrane...
Koliko sam video to u Lefkasu, i Agios Ioannisu ne možeš naći, ako ima govorite gde.?! S toga je možda bolje da gledam Agios Nikitas...?
Moja ideja je da idemo svaki dan do Katisme, koja je koliko sam ispratio prva najbliža urbana plaža sa svim sadržajima koji njoj trebaju ( uffff jbt di su mi oči bile kad sam se ženio ). Naravno imamo i sina od 8 god kome isto treba udovoljiti...jer na plaži mora imati da pojede nešto, popije, wc...
Pitanje: Da li se na ovoj plaži plaća parking, ulaz, ležaljke ? I koja je cena ako se plaća. Da li imate možda za preporuku neku drugu plažu koja bi nam odgovarala?

Ili da menjam lokaciju, ili ženu?

Fala unapred!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se vode tice definitivno jeste mozda za nijansu hladnija a sigurno nije sada da se smrznes jer u svakom slucaju ne bi pusto klince da se kupaju u hladnoj vodi a njima koliko je hladna uvek je svadja oko izlaska posto bi bili po ceo dan u vodi.

Isto tako ja pre par godina zamalo da promenim zenu :D zbog mora i obilaska plaza. Ali samo prvih par puta je bilo sto moramo da menjamo plazu kada je i ova nasa lepa ali sada je sasvim normalno da svaki dan idemo na drugu plazu i vozimo se po ostrvu i iztrazujemo .

Tako da ako odustanete od Lefkada definitivno mogo bi ste pogresili.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tebi zena,a meni sin diktira.Hoce da ide na more,ali da se kupa u bbazenu:neznam:Jedva sam ga ubedila da ce Lefkada da ga fasciira i da je boja vode lepsa od bazenske.Mi ove godine prvi put isto idemo,i nadamo se lepom vremenu i toplom moru...Hvala forumasima koji se trude da nam pomognu oko svih pitanja koja nas muce.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Katizmi... kako gde..

Negde imas parking besplatno ako odes na njihov deo plaze..

Negde placas parking a imas free lezaljke..

Ili placas parking , a lezaljke dobijas uz kupljeno pice...

A meni omiljena varijanta:) 

Dodjem ujutru ranije i parkiram auto ispred Cople ili onog drugog lokala ( sav u belom) desno od Cople bara..tu je besplatno i idem na bilo koji deo plaze...

Lezaljke su od 4-6 e

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@SimbadNS  Mi smo rezervisali Elena rooms u Ag.Nikitas ,smestaj ima jako pozitivnih komentara,a i kazu da je 60 metara od plaze.To je u toj maloj lepoj ulicici gde je market i taverne.Mozes da pitas da li imaju jos mesta za period koji ti odgovara

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bila 2013 na Lefkadi.

Agios Ioannis ti je plaža za surfere i za jedrenje. Znači vetar dosta jako duva. A i na svim slikama je nekako gola, nema nikakvih sadržaja. Mi nismo išli tamo pa ne znam da ti kažem kako je stvarno, ali vetar je znao nekad i u Lefkasu da duva dosta jako.

Na Katizmi smo bili i dopala nam se čak više od one dole Egremni. Plavo, zaista divno plavo more i krupni zlatni pesak. I tamo je bilo vetra i bilo je malo talasa, ali koliko se sećam bila je toplija voda nego na istoku. Jedino što je dugačak plićak pa ko voli samo da pliva, verovatno mu nije nešto. Ležaljke se plaćaju (mislim da je bilo 8 eur za dve + suncobran), ima tuševa, ima parking koji se ne plaća ali je velika gužva za parkiranje, u stvari više za napuštanje parkinga. Znači, doći na vreme da se zauzme mesto. Ima i kafića i restorana. I ima malo serpentina do plaže, ali ništa strašno.

Agios Nikitas je mnogo lepo mestašce, ima odlične taverne, ali je plaža prilično mala, sa krupnijim šljunkom koliko se sećam. Mi smo na nju došli posle podne kad je bila potpuno u hladu od brda sa leve strane, i meni je more bilo hladno za kupanje. Samo je za parkiranje zeznuto, u samom mestu nema vožnje (nema ni mesta za to) a parkiranje je na putu iznad, pa se dole silazi stepenicama. Ne znam gde se parkiraju oni koji su tamo smešteni.

Ali prelistaj malo forum, ima baš dosta informacija, ima i tema o Agios Nikitasu.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@nick034 Na Katizmi je besplatan parking samo kod tih kafica ili...?Da li si bio na plazi Gialos (tako se valjda zove)pored plaze Egremni i kakav je put do tamo?Da li ima nekakvih sadrzaja?Ispravite me ako gresim,prvo put nam je,pa mozda nesto i pobrkam od informacija

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Gialos plazu se ide skretanje pre skretanja za Egremni...Gledano iz pravca Agios Nikitasa desno ...

Put ima asfalt ali je na nekim delovima bas propao i ima rupa, ali polako i stize se...

Pogledaj

 

 

 

 

Od sadrzaja nema skoro nista...

Najbolje na Katizmu da dodjete ranije oko 9 i parkirate ispred pomenutih kafica i nece vas niko dirati i besplatan je parking , a idite na bilo koji deo plaze...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Au, zar tolika guzva da mora bas u 9h ujutru?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste Stevo, vec u 10 kolone... Katizma je najposecenija plaza sa najvise sadrzaja...

I tad krecu guzve ... Ja dodjem ranije, obicno sam smesten u Agios Nikitasu i okolini i tu sam za 5 min. 

I sa Porto Katzikijem je ista situacija , samo sto tu krecu guzve od 10 do 11 jer je najdalje pa dok ljudi pristignu..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zena ce mi se popeti na glavu sa pozurivanjem jer ja dok ne popijem kafu ne mrdam ni da me tuku. Jedino da ustanem u 6 ujutru (pijem kafu sat vremena).

Jel ima obelezeno koji deo parkinga se placa a koji ne, i koje su cene?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije obelezeno, cene su 4-5 evra, opet zavisi na koji parking odes...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ustaj za posao u 6 ujutro, ustaj za red na plazu u 6 ujutro...oooh...mrzim rano ustajanje... :/

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prekosutra idemo sa Lefkade dve noci u Pargu. Nazalost prognoze bas za te dane nisu dobre za vreme. Ovde je sada vreme super, danas samo duva hladniji vetar. Voda je poslednjih dana bila bas fina. Ja izuzetno zimogrozljiva lako sam ulazila u vodu. Ali to se menja iz dana u dan.. lepa je Lefkada, ali sa malom decom ne mozete je bas u potpunosti doziveti, samo jedan delic.

Kada se vratimo kuci detaljno cu opisati smestaj kojo me je odusevio.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka