3551 poruka u ovoj temi

Na Katizmi u julu more je idealno za kupanje i ne samo tu nego i na drugim plažama Ja sam bio 2013 i nikad i uopšte nisam osetio ni jednog momenta da je voda hladna čak ni na Porto Katzikiju kako je ovde pisano, skakali smo sa broda blizu Skorpiosa nikad se nisam lepše osećao u vodi i tu je bila dubina sigurno 20-tak metara.Ove godine vreme će biti slično prema tome uživajte i ne brinite jer mi ne možemo da utičemo na to ali treba da imamo vere da će biti dobro.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi koji dobro poznajemo AccuWeather i njegove prognoze odgovorno tvrdimo da pojma nemaju i da im je prognoza tačna samo za naredna tri dana :D

Bez šale, pratila sam ih jedno 3-4 godine. Njihova dugoročna prognoza, kao uostalom i sve druge, nikada nije tačna. Kad smo na moru pogledam tu prognozu i to samo za naredna dva dana.

Godinama idem na Lefkadu i uvek je jul vreo!!! sa temperaturama nekad i preko 40 stepeni i bez oblačka na nebu. Izuzetak je bila prošla godina kada nam je u julu tri puta padala kiša i svakog dana bilo malo oblačno i ne baš tako toplo sa temperaturama do 30-34 stepena. Nadam se da je to izuzetak.

Da li temperatura vazduha ima direktne veze sa temeraturom mora nisam sigurna. Ipak je to otvoreno more i temperatura zavisi od drugih faktora. Prošle godine smo imali toplo more sa temperaturama od 26-27 stepeni, od 15 jula pa nadalje, iako vreme nije bilo uobičajeno. 

Generalno gledano, tamo se more zagreje od sredine jula i ostaje toplo nekad i do kraja septembra. Pod toplim mislim 25 stepeni i više mada prija kupanje i na 24. Sve ispod toga nije mi baš prijatno jer volim dugo da se kupam. Ali, kada se rashladi (npr.od neke oluje sa mora koja na površinu donese hladnu vodu iz dubina) onda je svuda hladna voda - na svim plažama...i to traje par dana.

Tačne prognoze temperature mora i talasa imate ovdeovde (parametar wave hight and direction na drugom linku). Tu se lepo vidi kako se kreću struje i kojom brzinom se more zagreva/hladi.

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Lefkadi, ako je hladna voda na jednoj plazi taj dan, na sledecoj moze biti znatno toplija. Mi smo ovo provalili pre dve godine, postoje neke struje oko zapadne strane ostrva.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U pravu si. Ali razlika postoji i istog dana. Ja merila -  Agiofili 24,5 i Kathizma 26. Problem je što nikad ne znaš 100% gde struje odvuku toplu vodu. Kad gledam na pomenutoj prognozi temperaturu vode, iako je slika minijaturna, vidi se otprilike gde je najtoplije tog dana ali ne možeš da vidiš baš sve sigurno. Npr. na slici je ista temperatura za Milos i Kathizmu a provereno je bila hladnija za ceo stepen na Milosu tog dana (bili opet na dve plaže i merili u razmaku od pola sata čisto da i mi proverimo da li je voda stvarno hladnija/toplija).

Koga ne mrzi neka menja plažu :)

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, definitivno pravac druge plaze pre nego sto se otpise dan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema pravila sto se tice temp. vazduha i mora, desava se da je napolju 37-8 stepeni napolju a voda ledena..

Kao sto rece Calypso od sredine jula voda vec mozemo reci da je topla, pa i do pocetka avgusta se greje , avgust i septembar po meni ima najbolju vodu, svi ostali termini su lutrija ns Lefkadi sto se tice temp. vode..

Generalno , struje na lefkadi diktiraju temp. 

meni se desavalo u vodi( a sigurno i ostalima)

u jednom mestu voda topla i pretopla, a 10 ak metara dalje, ledena..

Talasi znaju da bas rashlade vodu, logicno...

Ma uzivajte ...

I ako je hladna, budite krace u vodi, nekad mi i to odgovara kad je bas toplo, hladna voda me bas osvezi:)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel vozio ko ovim putem od Levkasa preko Lazarete do Exantie i dalje?

Gledam najbolju putanju do Rachi restorana od Levkasa. Ili ta kroz Lefkadu ili uz obalu pa na Kalamitsi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stevo , na Agios Nikitas i Kalamitsi ti je najbolji put... i samo je malo dalje nego na Lazaretu...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko Lazarate ima malo više krivina, ali je put sasvim dobar. Možda je najbolja varijanta otići ka jugu pored mora, a vratiti se kroz sredinu ostrva, jer se prilikom spusta iznad glavnog grada pruža predivan pogled na Agios Ioannis sa svim onim wind- i parasurferima što se šarene ozdo.

Osim toga, Lazarata, Aspropergata i okolna sela (taj kraj se zove Sfakiotes, jer su tu doseljenici iz Sfakia-e na Kritu) su centar vinogradarstva na Lefkadi pa se može pazariti i neko dobro vince.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poznavaoci lefkade molim za pomoc...dok sam trazila destinaciju za ovo leto naisla sam na hotel na plazi koji izgleda bas avanturisticki ima sobe i na drvecu a ima i normalne apartmane i sad se ubih trazeci na kompu koji je i nema sanse da ga nadjem htela bih da ga rezervisem za sledecu godinu jer ove godine smo vec uplatili Tasos.ako neko zna o kojem hotelu je rec molim za ime...hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eh sto si objasnila:hahaha:

Moze da bude na Milosu, Katizmi, u Agios Nikitasu, Agios Iionnas...ako je zapad...

Istok...

Ma ko to zna...:D izbaci sliku ovde pa da ti pomognemo...ovako...tesko..

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ti odrednica "sobe na drveću" nije dovoljna onda ti fotografije neće mnogo pomoći! :D Ja nisam video tako nešto kada sam bio, zvuči interesantno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To bese moj decacki san "ja Tarzan, ti Dzejn" za dorucak kajgana sa jajetom od noja polupansion , ima lift  pogon sa slonom ( tada nije bilo drustva za zastitu zivotinja) .Mislim da su prasume Amazona u pitanju .:D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Tripco ove zadnje su iz SF filmova , kada mi Srbi budemo usli u svetlu buducnost pa nam bude dostupan leteci tanjir ja sam vise za onu etno varijantu sa lijanom sa drveta na drvo samo da prizemljenje ne bude tvrdo.Vidi neka izgrade sojenice na Lefkadi stvarno bi bile vrh turisticke ponude .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka