3551 poruka u ovoj temi

Da li se temperatura mora u Julu na Lefkadi  moze uporediti sa Egejskim u Junu recimo?Ako je leto normalno mislim..Išli smo nekoliko godina u Junu ,prvi,drugi prst Halkidikija,voda je bila svih tih godina sasvim ok.Termin nam je bio uvek 20.Juna,predsezona.Pa cisto radi poređenja,volela bih da cujem necije mišljenje.Stekla sam utisak,da ce biti pravi smrz,ako budu onakve temperature.Ne bi volela da se razocaram,pošto nam je prvi put na Lefkadi...Cekali da nam dete poraste:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako bude toplo leto u Julu moze da bude  ok voda, prosla godina je bila promenljiva i u Avgustu voda nije bila za pohvalu, 15 Avgusta prosle godine na P. Katzikiju voda je bila led ledena..

E sad Egejsko more je u uvali i voda je samim tim toplija ...tako da je tesko porediti..u sustini za Jonsko more treba bas vrelo leto da bi bila topla voda kao na Egeju.

Lefkadom ne mozete da budete razocarani :-)

Izmenjeno (nick034)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U svakom slucaju hvala.Nadamo se toplom letu,pa da uzivanje bude potpuno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako bude toplo leto u Julu moze da bude  ok voda, prosla godina je bila promenljiva i u Avgustu voda nije bila za pohvalu, 15 Avgusta prosle godine na P. Katzikiju voda je bila led ledena..

E sad Egejsko more je u uvali i voda je samim tim toplija ...tako da je tesko porediti..u sustini za Jonsko more treba bas vrelo leto da bi bila topla voda kao na Egeju.

Lefkadom ne mozete da budete razocarani :-)

​Zivo me zanima da li je hladnije od Drine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna da bude hladno i ko Drina...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

OVDE sve lepo piše i može da se prati iz dana u dan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od Drine nije hladnije ni u aprilu, pogotovu ako se kupas blizu neke brane :D.     Tri puta sam letovao u periodu 14-24 jun, temperatura vode odlicna, taman za kupanje, samo se jednom desilo da bude hladna negde 5-6 dan i to je trajalo dva dana. Metar od povrsine bude ok, a dole po nogama kao da je izasla iz zamrzivaca. Grk mi objasnjavao da to zavisi od nekih struja i vetra i oni to znaju kad pogledaju u more kad je takvo stanje, valjda po smeru talasa il tako nesto, nisam ga najbolje razumeo, al sve u svemu nista strasno, kako se pojavilo tako i nestalo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bily, ne zanimaju me brojke vec subjektivan osecaj.

Hefajst, pa to je onda ok. Kad mi neko kaze hladna voda ja se uvek setim Drine i poredim. Drina je generalno hladna, hladna ali sam navikao.

Sad samo jos da krenem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mesecima smo na lefkada forumu kao posmatraci a kako se priblizava vreme putovanja resih da i ja nesto priupitam. Svi ste opisali smestaje po celoj lefkadi ali niko nije opisao smestaj za koji smo se mi odlucili a to je vila Angelos u Nidriju.Putujemo 5.6 2015 i okvirno smo preko foruma i odlucili sta cemo i koje plaze obici.Jel neko letovao u ovom periodu i kakvi su utisci.Jel ima neko da planira da putuje kad i mi zbog drustva jer imamo nedoumica oko puta zbog trenutne situacije u Makedoniji

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posle meseci posmatranja vi odaberete pogresnu stranu ostrva. Bolje da ste aktivno ucestvovali, dobili bi ste pametniju informaciju.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo, totalno pogresna strana. Ako ste pratili forum videli ste da niko nije preporucio Nidri kao bazu, osim oni koji idu preko agencije pa moraju, a vidim da vi idete kolima, cim pitate za put kroz Makedoniju.
Ne znam da li ste uplatili smestaj/depozit, ali ako niste, ja bih vam preporucio da promenite smestaj i uzmete nesto oko Lefkasa.
Vila Angelos, o njoj nema nista, nikakvih komentara, pa je i to malo rizicno, ali nadam se da ce sve biti u redu i da cete imati nezaboravan odmor!

Ukoliko mogu da pomognem za nesto konkretnije, tu sam.
 

Izmenjeno (zveljko87)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mesecima smo na lefkada forumu kao posmatraci a kako se priblizava vreme putovanja resih da i ja nesto priupitam. Svi ste opisali smestaje po celoj lefkadi ali niko nije opisao smestaj za koji smo se mi odlucili a to je vila Angelos u Nidriju.Putujemo 5.6 2015 i okvirno smo preko foruma i odlucili sta cemo i koje plaze obici.Jel neko letovao u ovom periodu i kakvi su utisci.Jel ima neko da planira da putuje kad i mi zbog drustva jer imamo nedoumica oko puta zbog trenutne situacije u Makedoniji

Ako hocete sebi da olaksate troskove i cimanje, gledaj te smestaj od Agios Ioannisa pa do Agios Nikitasa...

Za ove soluciju se necete pokajati...a za ostalo..videcete i sami kad se nadjete dole..

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potvrdjujem sve prethodno receno!
Istocna obala (Nidri,Ligija,Nikiana) nema plaze tj. ima ali vise podsecaju na jezero nego na more. Zapadna obala (sve od Lefkasa do krajnjeg juga tj. do Vasiliki) je ono sto Lefkadu cini izuzetnom. Mnogi plate 50 eura za 10 dana manje u Nidriju a onda to potrose na gorivo da bi se okupali na zapadnoj strani.O maltretiranju i voznji od preko 30 km do prve normalne plaze da ne pricam. Uostalom vi birate....:)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav putnici!

 

Drugarica i ja idemo od 01/06/15 preko Argusa u Nidri. Sticajem okolnosti ne možemo da rentiramo kola same. Ima li dobrovoljaca za car sharing?

 

:rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka