3551 poruka u ovoj temi

Poziv da se izgubite negde u lavirintu starog dela glavnog grada Lefkade (što, uistinu, nije teško)

 

IMG_20140730_195140_zpsea292a24.jpg

 

IMG_20140730_195350_zps0a1e89db.jpg

 

A kako se tek ovuda vozi

 

IMG_20140730_195749_zpsc40e9419.jpg

 

IMG_20140730_195831_zpscd1e7ecd.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto smo rezervisali smestaj u Ag.Nikitasu,recimo uvece kad zapucamo u Lefkas kolima,da li se bez problema moze naci parking,s obzirom da smo tamo sredinom jula?I da li se naplacuje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili u poslednjoj dekadi jula, svako veče išli u grad i bez problema parkirali kod pozorišta, tj kod arheološkog muzeja. Parking je zemljani, veliki i uvek ima dovoljno mesta. Ne plaća se.

Ima još jedan veliki parking u luci, ali je tamo, čini mi se, poprilična gužva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Parking u luci je uvek zauzet, danju, noću. Dobra varijanta je parking kod filharmonije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi hvala :D Predpostavljam da je filharmonija,muzej,negde na ulasku u grad?Ili?Pitam orijentacionalno,posto ce nam biti prvi put u gradu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imaš sliku na forumu Na prvoj slici, skroz gore je oznaka "P" za taj parking.

Izmenjeno (Calypso)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ili ovde, obeležen crnom tačkom

fae8348b-a8c6-4e10-87b4-f07117f8735e_zps

Kao što vidiš nije na početku grada, već vrlo blizu šetališta pored mora i centra grada.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam na Lefkadi 2013 ali sam samo prosao kroz grad pa me intersuje kakav je u poredjenju sa Argostolijem mozda cemo ove godine biti blizu grada Lefkade pa da se izadje uvece.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posle dve godine na Halkidikiju mislim da je vreme da se prosire vidici, krene dalje i poseti neka druga strana Grcke.. Citajuci forum pocetna odluka je pala na Lefkadu, navescu neke razloge a vi me ispravite ako negde gresim, time cete mi u stvari pomoci u konacnoj odluci.. Za pocetak ostrvo je u pitanju, sto me posebno privlaci, udaljenost od nesto preko 1000km je neka gornja granica da se put ne bi pretvorio u teski napor i umor, najvecim delom puta je autoput sto maksimalno olaksava, dalje ako se ne varam sa kopnom je povezano mostom pa se izbegavaju solidni troskovi za trajekt, ima prelepe plaze i pogled ka otvorenom moru na zapadnoj strani sto mi posebno nedostaje jer sam godinama letovao na Jadranu a ni u Grckoj nisam imao srece do sada :) po tom pitanju, ako me razumete za taj momenat :), bitno nam je da uvece imamo gde izaci i ostati do kasno ;), koliko vidim u Lefkadi i Nidriju postoje takvi klubovi, a na zapadnoj obali taj dobar beach bar(ne uklavirih samo jel radi nocu ili su samo dnevne zurke u pitanju).. Za pocetak mi deluje skroz optimalno iz svakog ugla a naveo sam par koji su mi bitni pa se pitam jel gresim negde ili je ovo odrediste za mene/nas.. Stacionirali bi se u glavnom gradu tj. Lefkadi, ili nesto bolje preporucujete.. Dodajte ako propustam nesto bitno u analizi..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima, nov sam na forumu. Iscitao sam celu temu, kao i temu Vasiliki. Ovog leta sa suprugom i sinom letujem preko Perle od 1. jula do 11. jula u vili Orange u Vasilikiju. Da li neko moze da mi odgovori na pitanje koliko bi kostao taksi od Vasilikija do Porto Kacikija? Takodje bih molio clana Putnik koji zivi na Lefkadi da mi opise mesto Vasiliki u kratkim crtama. Da li postoji autobuski prevoz do Egremni i Porto Kaciki plaze, i da li u mestu postoje dobro snabdeveni super marketi, i koliko kosta cas jedrenja na dasci? Unapred zahvalan, novopridruzeni clan Krisha1 :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pozdrav prvo izvinjavam se sto cu priznati da nisam procitao celu temu ulazim preko telefona pa mi je tesko da citam 400strana nadam se da mi necete zameriti i da ce te mi pomoci oko izbora za letovanje...ovo mi je druga godina da cu ici u grcku prosle godine tasos limenas je bila destinacija pa je sada izbor pao na lefkadu(glavni grad lefkada) posto nemamo kola i ne planiramo da iznajmljujemo zanima me isplatili se ici i kakva je plaza u samom mestu,kao i da li ima gradski prevoz i kolika je cena..na nekom forumu sam procitao da su plaze uglavnom divlje ako mogu tako da se izrazim tj da nema kao u limenasu kafici na plazama sa lezaljkama sto mi je jako bitno ...kakve su cene u odnosu na tasos gde je npr pivo 2,5 do 3e sokovi isto..prodavnice naravno jeftinije pivo do 60 .90 centi...da li znate neku agenciju koja radi glavni grad lefkade posto vidim da svi nude nidri...kakva je lefkada nocu jer tasos je po meni zadovoljavajuce uvek puno setaliste ljudi kafici restorani lepa atmosfera..hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je za tebe bolja opcija Parga.

Lefkadu ne možeš doživeti na pravi način ako si bez kola.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima, nov sam na forumu. Iscitao sam celu temu, kao i temu Vasiliki. Ovog leta sa suprugom i sinom letujem preko Perle od 1. jula do 11. jula u vili Orange u Vasilikiju. Da li neko moze da mi odgovori na pitanje koliko bi kostao taksi od Vasilikija do Porto Kacikija? Takodje bih molio clana Putnik koji zivi na Lefkadi da mi opise mesto Vasiliki u kratkim crtama. Da li postoji autobuski prevoz do Egremni i Porto Kaciki plaze, i da li u mestu postoje dobro snabdeveni super marketi, i koliko kosta cas jedrenja na dasci? Unapred zahvalan, novopridruzeni clan Krisha1 :D

Na taxi do Porto Katskikija zaboravi,papreno je skupo.Autobuski prevoz do ove dve plaze ne postoji.Bez kola(eventualno skutera) Lefkada je bez poente.Vasiliki ima dva velika super marketa,oba su ok snabdevena,jedan je malo skuplji a snabdeveniji,drugi je jeftiniji(kao nas maxi npr), i naravno manje lokalne prodavnice(uglavnom skuplje).Za vece nabavke savetujem Lefkadu grad (Marinopulos,LIDL itd) Vasiliki je malo mestasce,vrlo je simpaticno,ima luku,malo setaliste kod luke gde su barovi,kafici,fast food-ovi i sl.Ima svoju plazu(sljunak-pesak mix),dalje se nastavlja na plazu(i mesto) Ponti-pescana plaza,3-4 lokala na obali,dugacak plicak,super za malu decu i ko ne voli talase.Iz luke ide brodic za Agiofili plazu,divlja ali lepa(moze i peske do tamo,mada nije za svakoga).Generalno je vetrovito(logicno).Uvece mirnija varijanta(kafici i sl),ima 2-3 bara koja rade do kasnije u noc od drugih i to je to..

pozdrav prvo izvinjavam se sto cu priznati da nisam procitao celu temu ulazim preko telefona pa mi je tesko da citam 400strana nadam se da mi necete zameriti i da ce te mi pomoci oko izbora za letovanje...ovo mi je druga godina da cu ici u grcku prosle godine tasos limenas je bila destinacija pa je sada izbor pao na lefkadu(glavni grad lefkada) posto nemamo kola i ne planiramo da iznajmljujemo zanima me isplatili se ici i kakva je plaza u samom mestu,kao i da li ima gradski prevoz i kolika je cena..na nekom forumu sam procitao da su plaze uglavnom divlje ako mogu tako da se izrazim tj da nema kao u limenasu kafici na plazama sa lezaljkama sto mi je jako bitno ...kakve su cene u odnosu na tasos gde je npr pivo 2,5 do 3e sokovi isto..prodavnice naravno jeftinije pivo do 60 .90 centi...da li znate neku agenciju koja radi glavni grad lefkade posto vidim da svi nude nidri...kakva je lefkada nocu jer tasos je po meni zadovoljavajuce uvek puno setaliste ljudi kafici restorani lepa atmosfera..hvala unapred

Na osnovu tvog opisa,savetujem ti da promenis destinaciju ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam sa suprugom i sinom od sedam godina bila brosle godine sredinom jula na Lefkadi. Iako nismo menjali vise plaza dnevno, iako nismo nocu isli dalje od Nidrija gde smo imali smestaj presli smo oko 400 km na samom ostrvu za deset dana. Doduse i lutali smo po brdima, malo nas je vozala navigacija. Ostrvo je carobno! Obisli smo dosta plaza, zapadna strana ostrva je fenomenalna. Mi volimo talase. More je prelepo, toplo, cisto, jarkih plavih tonova. Apartman sam nasla direktno od vlasnika, Grka. Nema ga u ponudi u nasim agencijama, bar mislim. Platila sam u tom terminu apartman, rekla bih potuno nov, cist i veliki - sa dnevnom sobom, kuhinjom, spavacom sobom, dve terase, 650 eura.Ali zaista lep, ne ono naredjani kreveti i dve plasticne stolice i sl. Nemoguce je spremati hranu na Lefkadi. Bar ako zelis da je obidjes sto vise. Totalno je neisplativo vracati se u apartman samo da bi jeo i posle ponovo voziti se do druge plaze. Jedan dan smo uplatili celodnevno krstarenje - Uzas! Pretoplo, sa kratkim zadrzavanjem na plazama koje smo vec videli i sami, malo kupanja, samo klackanja na brodu i prizenje na suncu. Mestani su jako ljubazni, hrana je izvrsna, usluzni su i uvek posle jela dobijemo gratis sladoled ili neki njihov slatkis ili nesto kao slatko, vec sam i zaboravila kako bese izgleda. :( Posebno mi je bilo drago sto su prema mom detetu bili nekako fini, da mu se nasmese, poklone sladoled... Jednostavno, malim gestovima cine da ti uzitak na moru bude potpun. Hrana nije skupa, ima tih gotovih jela sa dosta pristupacnim cenama i obimnim porcijama. Recimo ja i moj sin smo uvek delili jednu porciju, dok je moj muz koji je uvek birao po preporuci nesto njihovo, pikantno, dobro... jedva bi pojeo celu porciju a inace jede za trojicu. :) E to tako kad narucis, odvale te od zivota. :) A nista manje ukusno nije ni nasa riblja corba ili musaka koju smo ja i sin klopali i sl. hranu. Jako dobro govore engleski. Ja sam bar stekla takav utisam da nasih turista tamo ima malo, ali opet upoznali smo fine nase momke koji tamo rade, jedan za taj brod, drugi u agenciji i oni tamo ostaju po nekoliko meseci. Tako da ima i nasih turista ali smo nekako neprimetni, valjda. I divna nasa devojka koja radi na samom setalistu Nidrija tetovaze sa kanom. Zao mi je sto nismo isli da vidimo vodopade. Zao nam je sto nismo mogli da produzimo letovanje. Ako nekog zanimaju plaze, mogu postaviti slike, mada sve je vec receno a vidim na forumu da ima mnogo boljih poznavalaca Lefkade od mene. Ja sam se ovde informisala pred put + jos dva sajta o Lefkadi i nema greske za svakog ko je u dilemi da li da ide na Lefkadu. Treba svako da ide. Mozda samo ne parovi sa bas malom decom i bez auta.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pozdrav prvo izvinjavam se sto cu priznati da nisam procitao celu temu ulazim preko telefona pa mi je tesko da citam 400strana nadam se da mi necete zameriti i da ce te mi pomoci oko izbora za letovanje...ovo mi je druga godina da cu ici u grcku prosle godine tasos limenas je bila destinacija pa je sada izbor pao na lefkadu(glavni grad lefkada) posto nemamo kola i ne planiramo da iznajmljujemo zanima me isplatili se ici i kakva je plaza u samom mestu,kao i da li ima gradski prevoz i kolika je cena..na nekom forumu sam procitao da su plaze uglavnom divlje ako mogu tako da se izrazim tj da nema kao u limenasu kafici na plazama sa lezaljkama sto mi je jako bitno ...kakve su cene u odnosu na tasos gde je npr pivo 2,5 do 3e sokovi isto..prodavnice naravno jeftinije pivo do 60 .90 centi...da li znate neku agenciju koja radi glavni grad lefkade posto vidim da svi nude nidri...kakva je lefkada nocu jer tasos je po meni zadovoljavajuce uvek puno setaliste ljudi kafici restorani lepa atmosfera..hvala unapred

Sto se tice same Lefkade steta je doci na nju a ne obici je,jer zaista ima prelepih plaza,ne znam u kom periodu planirate da idete, ja sam sa deckom bila u prvoj polovini septembra 2013-te i iznajmili smo skuter i stvarno povoljno prosli skuter+benzin=100e i to za 7 dana,a obisli smo ostrvo uzduy i popreko,cak smo i ponavljali plaze koje su nam se dopale...sto se tice plazi,one su uglavnom divlje,katizma je urbana plaza sa kaficima,lezaljkama i ostalim stvarima....Glavni grad nocu je zaista fenomenalan,ima gde da s eproseta,sedne da s epopije nesto ili pojede...sto se tice cena ne znam kakve su na Tasosu jer tamo nisam bila,ali ti mogu reci da su cene okej skroz,nije preskupo...opet kazem ako planirate da budete samo u jednom mesto na Lefkadi,a da je ne obilazite,onda je bolje da promenite destinaciju...pozzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka