3551 poruka u ovoj temi

U vezi tih čuvenih stepenika na Egremniju - nije problem sići niz iste, pa ni popeti se, prava je frka parking.

Kad je gužva, može se desiti da parkirate čak gore, na asfaltnom putu, a to je duplo više pešačenja nego po stepenicama. Ili još bolje, da vozite u rikverc cik-cak uzbrdo, na kvačilo, između parkiranih vozila, sve do tog istog asfalta. Eh, naivno sam se ponadao da ću naći mesta negde bliže stepenicama.

Moj savet za one koji idu u high sezoni: na Egremni otići ranije pre podne, em je boja mora lepša (popodne se jonska plava poprilično ublaži), em je gužva za parking manja. I kad se parkirate, gledajte da to bude spremno za izlazak nosem napred, najbolje na nekom užem mestu, jer se tu neće usuditi da vas zagrade (valjda).

Ili, jednostavno ne idite na Egremni, već na obližnju Gialos plažu. To je manje-više to isto, samo je gužva za parking mnogo manja i može se kolima skroz do plaže. O.K., može se desiti da je i tu malo gužva pa se parkirate usput, ali to nikako nije mnogo daleko od vode.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i ja da se ukljucim. Ko ide u Nidri mora da uzme reta-kar. Predhodne 4 sezone sam proveo letovanje u Nidriju. Kazu mali ostrvo a tako mnogo ima da se vidi, ja sam ga obisao i sa kolima a i sa brodicem jer moj prijatelj ga poseduje u Nidriju. Oplovili smo i sva ostrva okolo. Ma fatasticno vredi videti svaki kraj pa i unutrasnjost. Autobusi su redovni ali ne i do onih lepih plaza. Redovna linija je Lefkas - Nidri - Vasiliki, a sa one druge strane mora se ici u Lefkas pa onda na drugi bus.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo jedno pitanje. Koja je od tih divnih plaza najbliza Nidriju i moze li se do nje brodom ili busom :dosada: .

Nijedna :D Nidri je na sredini istocne obale a sve lepe plaze su na zapadnoj strani.Sve je to kao super brodicem i busom eventualno do Vasilikija i Lefkasa,ali ja tvrdim kola kola i samo kola/skuter,inace se ne vidi L od Lefkade ili se vidi kao ponesto ali veoma iscrpljujuce.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od Nidrija su najlepše plaže udaljene više desetina km, orijentaciono - do Porto Kacikija 50 km, Egremni 45 km, Ag. Nikitas pa preko brda na Milos oko 27 km, Vasiliki do Agiofili plaže 19 km. Ta distanca se daleko manje oseti ukoliko ste smešteni na zapadnoj obali.

Nidri po meni nije dobra baza za obilazak zapadnih i južnih plaža. Gde god da ste smešteni na Lefkadi izvesno je da će točkovi biti preka potreba ukoliko želite bilo šta da vidite, a iz Nidrija je ono najlepše najudaljenije, definitivno!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Helass, sve što ste rekli je tačno 100%. Nidri je lepo mesto, ali na Lefkadu se ne ide zbog Nidrija. Mislim da je bolje "ne trošiti" jedno leto na Lefkadu ako ne postoje uslovi (finansijski ili bilo koji drugi) da se dođe kolima ili iznajmi auto. Bolje je sačekati da se kockice slože, pa onda doći i uživati u nekoliko najlepših plaža koje su na svetskim listama.

Može se na organizovanim izletima dosta toga videti, ali će to koštati više nego iznajmljivanje kola. Jednostavno rečeno, na Lefkadi vam treba automobil.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li mi neko reci koje mesto je na Lefkadi bajkovito, sa lepim malim ulicama, negde i poplocanim, kaldrma i slicno, cvece, starije kuce... Mi smo obisli Lefkadu 2012-te i kupali se na Agios Nikitas plazi, provozali se jos i sa druge strane do Nidrija, ali samo provozali tako da ne znam koje je kakvo mesto i da li ima takvog seoceta kao sto sam na pocetku opisala. Znam da smo prolazili kroz neki takav deo, nestvarno je izgledalo i ni moj suprug ni ja ne mozemo da se setimo gde je to bilo tacno...

Inace isli bi sa dve devojcice od dve i pet godina.

Hvala unapred.. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda je to bio Vasiliki, a po tvom opisu godio bi vam Agios Nikitas...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije Vasiliki jer nismo isli do tamo.. Bilo bi mi lakse da mogu da nadjem fotografije samih mesta, ali uglavnom su samo slike plaza..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda Sivota?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Teško je pogoditi po tvom opisu....takvi su samo Agios Nikitas, Vasiliki i glavni grad ostrva. Pogledaj na Google Earth-u. Tamo sigurno ima slika samih mesta.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dali na svim plazama imaju taverne i beach barovi lezaljke suncobrani ili se mora sve poneti?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemaju, mini friz i suncobran uvek nosite sa sobom..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neke plaze na kojima ima lezaljki i suncobrana, beach barova su Egremni, Pefkoulia, Katisma, Kastro, Porto Katsiki, Vasiliki,Nidri, al vredi uvek poneti i svoju opremu ko sto rece nick034

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Letovali smo prošlog avgusta (u prvoj polovini) na Lefkadi.

U tom periodu je bila čista lutrija naći parking na glavnom putu iznad Ag.Nikitasa. Vikendima je bilo čekanja i za mimoilazenje!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko je katizma udaljena od vile iris otprilike? Na slikama deluje kao jako lepa plaza...

pa kako sam se ja raspitala oko 20 minuta peske.u sezoni ima cesto bus...van sezone ne...oko 2,5 km....
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka