3551 poruka u ovoj temi

Iskreno posle 350 stepenika kada se spustis na Egremni retko ko ima snagu na temperaturi od +32 da se nesto seta i ide daleko. Moze da se dodje kada se spustis dole i ides levo levo levo sada nisam bas sigurn jer je pala neka stena ove godine nisam isao do kraja nisam izdrzao vrucinu tako da neznam da li je sada prohodno.

Mada camcima stizu samo italijani camac da se ode do tamo se moze iznajmiti ali je skup oko 150€ na dan bez benzina sto ispadne 300€ na dan. tako da dokel te noge vode uzivaj!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vuce, imam jedno pitanje. Mi smo na Egremni isli niz one stepenike. Medjutim kada produzis putem prema Porto Kacikiju na jedno 2 km se nalaze dva prelepa kafica u hladovini sa vidikovcem. U ovim kaficima postoje dvogledi kojima se moze gledati plaza. Rekli su mi da je to Egremni takodje. E sad, mene interesuje kako se dolazi do tog dela plaze, da li je moguce peske doci kada stepenicama sidjes na Egremni pa krenes levo ili se dolazi samo camcima.

Na ovoj slici se nalazi taj deo plaze koji se vidi iz tih kafica

http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/319/17

I ja sam bila u nedoumici kada smo stali u onaj lep resorancic,misli da se zove Oaza,pre nego sto krene spustanje za Porto K.Ta plaza ispod jeste Egremni i to onaj poslednji deo gde pristaju brodovi tipa Nidri Star koji dovode putnike na kupanje..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad smo mi bili Nidri Star, Ikaros i ostali su isli na Porto Kaciki. Valjda u jeku sezone idu na Egremni zbog guzve.

Kad sam gledala tu plazu pomocu dvogleda izgleda bozanstveno, pesak, pesak...a na pesku nista drugo do tragovi pticjih "nogica"....eh kad se setim...mogla bih satima da gledam i odmaram oci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da to je mesto gde se ide ili na porto katsiki ili na svetionik.To su valjda sve borovi, borova suma i ljudi prodaju med. Da znam tacno.

Od sada pa nadalje ce se ici samo na Egremni jer je sada zabranjeno da brodovi pristaju na Porto Katsikiju, zbog bezbednosnih razloga.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jesi bila na Milosu? Meni je ta blaza nekako najbolje legla, tamo je bilo pravo uzivanje mada smo dva dana za redom isli peske preko brda.Camci nisu vozili zbog talasa.Strcis dole mrtav umoran,legnes na sitan sljunak pored mora i talasi te zapljuskuju-voda je tamo bila perfektna..Par puta mi se desilo da zadremam..kakav raj!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

izvini ali koja je plaza Milso jer jedina plaza Milos na lefkadi koja postoji je tamo gde je odsela Putnica koliko sam shvatio, ima jos jedan naziv za tu plazu Agios Ioanis?

Izmenjeno (bmbl)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isli smo peske na Milos, ali su bili takvi talasi da smo odustali od kupanja. Inace plaza je stvarno rajska. Meni su nekako najvise "legle" Katizma i Pefkulia. Valjda su nam bile najblize, a nije bilo puno ljudi, ne mora mnogo da se pesaci...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi pricamo o Milos plazi kod Agios Nikitasa, a ta o kojoj ti pricas je kod onih vetrenjaca u Agios Ioanisu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do Milos plaze se stize iz Ag.Nikitasa preko brda peske (nekih 20ak min) ili camcima koji tih dana nisu prevozili zbog vetra.Sledeća plaža posle nje je Kathisma.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vuce, imam jedno pitanje. Mi smo na Egremni isli niz one stepenike. Medjutim kada produzis putem prema Porto Kacikiju na jedno 2 km se nalaze dva prelepa kafica u hladovini sa vidikovcem. U ovim kaficima postoje dvogledi kojima se moze gledati plaza. Rekli su mi da je to Egremni takodje. E sad, mene interesuje kako se dolazi do tog dela plaze, da li je moguce peske doci kada stepenicama sidjes na Egremni pa krenes levo ili se dolazi samo camcima.

Na ovoj slici se nalazi taj deo plaze koji se vidi iz tih kafica

http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/319/17

Putnice, to je definitivno Egremnoi plaza jer kad si na plazi ispod stepenica i malo otplivas vidi se jasno ta taverna i kafic iznad tog dela plaze. Kod te taverne se i racva put - desno za Katsiki i levo za svetionik. Dakle, radi se o juznom delu te plaze, ali samo pesacenje od oko 1km te moze dovesti tamo. Ja nazalost nisam imao snage na vrucini da obidjem i taj deo plaze jer mi je bilo blize da prosetam ka severnom. U severnom pravcu su jos dve nazovi mini-plazice Egremnoi, zapravo sve je jedna ali su razdeljene stenama koje mogu da se predju peske. Poslednji deo je dugacak oko 100m, izdvojen je i tamo nije bilo nikoga iako je kod stepenica bilo dosta ljudi. Ma, sve je 1. liga

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma ja sam se na Egremniju komirala od vrucine u toj meri da sam zaspala ispod suncobrana :o . Plaza je super, ali ja nikako nisam ljubitelj suncobrana, skupimo se ko sardine ispod njih...nekako vise volim kad ima neko drvo, stena ili drugi oblik prirodnog hlada. A to tamo nema, na zalost! A kad se setim tek povratka...nije mi problem 350 komada...nego sto su jako strme...pa bas zamaraju. Tako da o nekoj setnji po Egremniju nije bilo govora, to jedino da se dodje predvece.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se tiče puta baš su vam zakomplikovali,nije mi jasno zbog čega.Doduše, aerodrom u Prevezi je vojni i mozda im je u medjuvremenu istekla dozvola za sletanje.Tu su sletali samo JAT-ovi avioni i po koji engleski,Italijancici uglavnom stizu kolima.Odužiće vam se put a avionom od Krfa do Lefkade ima samo 10 minuta :(

DEo aerodroma " Aktio " je preuredjen pre par godina u civilni. Ostatak aerodroma i dalje koristi vojska.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakve su cene kuća po Lefkadi i dali je jako komplikovano da neko odavde kupi kuću tamo?BMBL-cekam odgovor,ti si najkompetentniji ;)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice kuca to je mogu da potvrdim najbolji biznis, jer sada stranci pocinju da kupuju zemlju i kuce i nepitaju za cenu. Grci malo deru sa cenama jer im sada standard to pruza ali te cene su nekako i realne i vrede. Najbolje je kupiti plac i zidati kucu. Postoji dosta nacina jer grcka moze da ucestvuje u finansiranju ako prijavis da ces da radis u svrhu turizma. Ovo je vise tema za private nego za javno. Ako se sve uradi po propisima nema nikakvih problema da se kupi i zida kuca. Ako zelis detaljno i predloge pogledaj mi e-mail u profilu pa napisi mi tacno sta te zanima, mesto gde otprilike, placa ili kuca, ili apartman ili sta god.

poz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanja za Putnicu

1.Koliko je Agios Ioanis udaljen od Lefkade,jel moze neka setnja ili samo kola dilaze u obzir

2.Villa Verde koliko je udaljena od plaze

3.Dali ima pumpa u A.Ioanisu

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka