3528 poruka u ovoj temi

Postavljeno (izmenjeno)

@BiljanaK, hvala! U zavisnosti od temperature, isli bismo kolima ili peske, mada kada god mozemo idemo peske zbog kondicije i svega usput.

@sandraivladahvala!

Kada stignes, molim te pogledaj moj poslednji post na Sivoti:) .

Izmenjeno (Tirkizna)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Put nije zahtevan do kafe-restorana... to je jedno 300 do 400 metara od vodopada. Dotle se moze autom...Putokaza usput ima.. jedno 5-6.. poslednji 300-400m se moze na dva tocka ili pesice... 

Mi smo isli vise puta i pesice ponekad... usput ima vikendica, vocnjaka.. divljih limuna, par restorana.. jedan gde se priredjuju najbolje grcke veceri - jednom nedeljno... 

Na putokazima pise "Katarkti" fall. Na prvom putokazu.. na magistralnom putu pise da je udaljenost 3km... ima i par putokaza u samom Nidriju. 

Ulazak u jezero jeste zahtevan.. nekih 10 do 15 metara je strmina. Voda u jezeru je ledeno hladna..nije za banjanje i duzi boravak.  ali smo se kupali na kratko kao i kupaci na gornjom slikama.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav,imam veliku dilemu u vezi sledeće destinacije. Pre par godina sam bio na Lefkadi i obišao sve osim Egremni plaže i zeleo bih da ispravim to. Naime razmišljam o smeštaju u Vasilikiju i uz motor da boravim uglavnom na toj plaži. E sad problem je sto volim pesak (sto sitniji to bolje) beli onaj :) a mislim da su na Egremniju samo sljunak i kamen. Video sam da ima neki novi put kao prečica i stepenice nove sto je dobro. Danima prelistaval teme,satima i nikako da nadjem ono sto mi odgovara :D

pisetio sam Kefaloniju ako je neko zeleo da preporuci.

Gledao sam Skijatos ali tamo mi se ne svidjaju te urbanizovane uske plaže sa brdo ljudi i lezaljki.

Krit mi deluje preveliko i uzimao bih u obzir samo neki smeštaj blizu ovih lepih plaža na zapadu ako uopšte postoji to? Može i za to predlog.

postoji li negde taj sitan,beli pesak,najsitniji,dugačka plaža i lepa boja mora. To mi je bitnije od izlazaka noću. Sa nestrpljenjem čekam odgovor!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ammolofi plaza kod Kavale, ogromna, i siroka i dugacka, sve sitan pesak..

Sahara beach blizu Nea Kalikratie isto velika i pescana..

Tranni Amouda na Sitoniji isto velika i skroz pescana..

Golden beach na Tasosu takodje prilicno velika i pescana..

Ima na Sitoniji, Kasandri i Tasosu jos dosta pescanih ali uglavnom nisu toliko dugacke..

@Koj

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja bih mogao bez problema Kritu da budem samo na Falasarni npr ili Elafonisiju i da odem ponekad do drugih na zapadu :D 

Ima dosta sela na tom pravcu ali mora vidis preko neta kakva je situacija sa izdavanjem tu. Vece mesto je Kisamos ali od njega do Elafonisi plaze ima 40km.

Kefalonija jedina nudi ono sto hoces ali je isto velika. U Lasiju ima dosta plaza (cak 7) sve su pescane a samo jedna je urbana sa puno lezaljki. Plus imas neke plaze koje su blizu ali su raj na zemlji poput Pesade (meni u top 3 u Grckoj). 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam htela da podelim moje iskustvo iz Vasilikija. Kada sam uplatila aranžman pomislila sam da sam pogrešila u izboru mesta čitajuči komentare ovde. Međutim, ispostavilo se da nam je to bilo najbolje letovanje do sada. 

Šta nam se dopalo? Smeštaj koji je bio iznad luke i šetališta, sa divnim pogledom na more i jedrilice. Restoran Zotos u kome smo svaki dan večerali - hrana je bila veoma ukusna, porcije bogate a sve to po veoma povoljnim cenama. Moja izbirljiva deca tvrde da im je to najbolji restoran ikada.

Zatim položaj Vasilikija - na pešačkoj udaljenosti su nam bile tri male uvale, sa šljunkom, čistim morem i bogatim podvodnim svetom - raj za ronioce. Nismo se kupali na delu plaže gde su jedrilice.

Plaža Agiofili je udaljena samo nekoliko minuta vožnje brodićem koji redovno saobraća tokom čitavog dana. Plaža je lepa, ali je uglavnom velika gužva.

Išli smo u obilazak plaža Egremni i Porto Kaciki brodom koji čini mi se polazi iz Nidrija. iz Vasilikija se brzo stiže do Egremni, gde se ostajalo nekoliko sati i čitav put nije bio naporan. 

Takođe, jedan dan smo iznajmljenim autom otišli do Katizme, koja takođe nije daleko.

O ovim plažama ne bih trošila reči, već ste dovoljno čuli.

Možda su neke druge popularne plaže daleko od Vasilikija, ali ovo je po mom mišljenju sasvim dovoljno da se vidi, za one koji ne žele čitavo letovanje da potroše jureći po ostrvu.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Da li je neko od forumasa letovao na Lefkadi preko bilo koje agencije koja organizuje putovanja za mlade? Koliko sam shvatila na tim putovanjima se nudi kupovina nekih narukvica, koje označavaju broj izleta i izlazaka. Zanima me šta ulazi u cenu za izlete i izlaske Da li se placa prevoz i ulazak u neki klub,  a piće se posebno naplaćuje? Nemam predstavu koliko novca  je potrebno za ovakvu vrstu letovanja.

Izmenjeno (slađana bg)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko skorije letovao na Lefkadi a da zna da li na plaži Egremni ima ležaljki i suncobrana ili ne? Da kojim slučajem ne postoje neki taxi brodići koji voze do Egremnija poput onih iz Vasilikija za Agiofili?

Kakva je situacija sa parkingom u blizini plaža zapadne obale? Da li je gužva, da li se naplaćuje parking?

Unapred se zahvaljujem :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi,potrebna mi je pomoc.Da li znate agenciju koja nudi smestaj u Agios nikitasu a da ima obezbedjen parking?
Letovala sam do sada tamo,u vili Milia i prezadovoljna sam zbog blizine lepih plaza.

Ali ovaj put idem sa deckom autom koji prvenstveno ide da se odmori i treba mi smestaj koji je blizu?Gledala sam kod katizme ali tamo nema ni pekara ni prodavnica.Znaci samo da je Agios nikitas.

Takodje,postojala je opcija i za druga ostrva ali ne mogu da se odlucim.Letovali bi smo u septembru.

Bitno mi je da su lepe plaze,tirkizno more,da nisu udaljene,da ima pekara i market,taverne.Cisto za neku setnju uvece.

Gledala sam Skijatos mada mi to izadje mnogo jer trajekt kosta 285e najjeftinije.Opciju avionom smo izbacili.Sitonija mi nekako pusto izgleda,a opet na tasosu nisam nista informisana.

Znaci sopstv.prevoz,septembar i budzet za smestaj do nekih 450e za dvoje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Pre par godina bili smo preko Kontikija u hotelu Santa Marina (3*) u Ag. Nikitas. Skroz ok, čisto, komforno, noćenje sa doručkom smo uplatili za nas troje, veliki parking. Imam negde mejl njihov ali mislim da je sad cene totalno bez veze porediti na žalost...

Izmenjeno (Ivanhoe)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

6nocenja 580e i zauzeto. :) Nije jeftino s obzirom da je septembar.Ako neko zna na rasosu da preporuci,bilo bi super kad bi smestaj bio na samoj plazi. :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hotel Akti u Pefkariju, pored Potosa. Imaju svoj sajt i gazdarica Dina brzo odgovara. Ne znam trenutne cene. Kod njih smo letovali  dve godine i usluga polupansiona nam je bila isplativa.

Oko hotela ima dovoljno parking mesta, a Potos je na 10ak minuta lagane setnje.

Njihov restoran je na samoj plaži. Restoran i hotel deli ulica od 3m širine....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bas cu da pogledam..mada su za potos pisali kao da je srpski vasar..guzva i mesto prepuno srba.To mi se ne dopada.

Opet je lefkada super jer nema trajekt.

Dobro bi mi doslo i neko mestasce sa jonskim morem..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lefkada jeste lepa ali da bi se obišle plaže koje vrede mora se autom ili eventualno skuterom. Mi smo tamo prešli 500 km obilazeći plaže i to uopšte nisu bili neki hirovi jednostavno do neke plaže imate min. 20-30 km i nazad toliko pa puta 10 dana ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da,da tacno.Obisla sam na skuteru celo ostrvo.Verovatno da tasos nije ni priblizno lep ali je verovatno bolja opcija s’ obzirom da decko hoce da se odmori a ovo je vise avanturisticko putovanje bilo.Ne znam sta cu..zena u agenciji mi je preporucila skijatos,krf i tasos jer sam trazila tirkizno more,lepe plaze u blizini,mirnije mesto ali opet da nije neka pustinja..Bas ne znam za sta da se odlucim

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26839
    Ukupno tema
    901369
    Ukupno poruka