3366 poruka u ovoj temi

To plavetnilo je mene najvise privuklo .Vec godinama mi je na listi letovanja,nego smo cekali da klinac malo poraste.A sada kada smo uplatili,ne mogu da docekam da to uzivo vidim.....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni prevelika gužva stvarno kvari utisak ali šta je tu je... jednostavno isključim u glavi sećanje na poluprazne plaže 2008 (delimično i 2009) godine i uživam u svemu. Da mogu, došla bi još jednom u oktobru da se nauživam...

Sada je skoro na svim plažama u julu gužva.... Na Avali nismo otišli prošle godine ali ne verujem da je tamo ima jer se teško dolazi do nje. Gialos me prijatno iznenadio jer gužve nema uopšte. Ko hoće da bar za par sati uživa u miru mora dobro da porani, i zbog gužve na plaži a i zbog gužve za parking. Vikendom je posebno velika gužva tako da tada treba izbegavati manje plaže (Kalamitzi i Porto Katziki) i plaže sa manje mesta za parkiranje (Egremni).

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima, treba mi preporuka za mesto...ove godine na redu Lefkada, ali sad treba izabrati mesto. Devojka i ja smo veliki ljubitelji Jonskih ostrva, pa ako moze neko da preporuci mirnije mesto, bez ludnice i guzve. Nesto kao Skala na Kefaloniji ili Dasija na Krfu...volimo uzivanje, mir i spokoj. Planiramo da iznajmimo auto jedno 4 dana da obidjemo celo ostrvo..ali prvo da izaberemo gde cemo biti smesteni. Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E sad da li hocete da ste blizi gl. gradu ili da ste blizi P. Katcikiju, Egremniju itd.. Po vasem opisu ako su vam bitnija blizina ovih plaza onda je to selo Kalamitci ima tavernu , prodavnicu ... a ako je prioritet blizina g.grada Lefkasa a malo dalje plaze onda je to Tsokolades,on ima nekoliko taverni i nekoliko prodavnica a odatle ti je na 5-6-7min lefkas, Milos plaza, Katizma, Pefkulia govorimo samo o zapadnoj obali.. ovo ti je moj predlog mada javice se neko da ti da jos neki predlog , pa ti google maps u ruke pa odluci ;)

Pitaj slobodno ovde gde si u nedoumici, da ti pomognemo .Pozz

Izmenjeno (nick034)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pa agios nikitas. malo mesto blizu su milos i katizma. od glavnog grada udaljen 12 km.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako iznajmljujete auto samo 4 dana onda, da bi imali gde da se kupate preostalih dana, možete samo u Agios Nikitas ili eventualno Vasiliki. U oba mesta imate gradsku plažu i još jednu lepu do koje se može brodićem. Gužvu ne možete da izbegnete ali buke tipa diskoteka i sl. nema, bar prema pričama ljudi na ovom forumu. Mi u tim mestima nismo bili smešteni pa ne mogu da tvrdim 100%...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Calypso delimo misljenje, ja mu nisam predlozio Agios Nikitas iz razloga sto je covek napomenuo da mu treba mirno mesto bez ludnice i guzve, ako negde ima toga na Lefkadi onda je to Agios Nikitas... Da se razumemo ,Agios kao baza i polazna tacka je najidealnija, na Lefkadi.

Ako mogu nekako da mu pomognem u odabiru, Agios Nikitas je kao Lassi na Kefaloniji, samo sto je Agios N. manji pa guzva i prometnost izgleda veca...Kada ste u A.N. guzva traje od 9 ujutru pa do 12 uvece.. Neka odluci sam, meni licno to ne smeta ja sam uglavnom bio smesten u A. Nikitasu problem stvarno bude to parking mesto jer konstantno ga nema, ali dobro uz malo truda uvek se nadje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pa ako je kao lassi na kefaloniji super. ja lassi smatram najboljom bazom na kefaloniji. bila u junu prosle godine....ne razumem ovu guzvu u agios nikitasu. pa milos preko brda, pefkulija na pesackoj distanci katizma veoma blizu pa sta mi znaci guzva na plazici u agios nikitasu... uvece bih volela malo guzve i dinamike. ne bi mi smetalo...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na predlozima, kad vec pomenuste Lasi, meni se on uopste nije dopao...Mesto nikakvo, plaze lepe, ali puno ljudi koji nad glavama igraju tenis i muzika iz kafica..je nesto sto nikako ne volim. Mi 6 dana uzivamo u mestu u kom smo smesteni, a onda 4 dana obilazimo ostrvo i volimo celo da ga obidjemo....

P.S. jel ste isli preko agencije ili u svojoj reziji?

Izmenjeno (Fisi)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nick034 i ja se slažem sa tobom. Jeste gužva u A.Nikitasu, posebno na plaži a verujem i uveče...Ali je bar Milos blizu a i do Kathizme ide bus...Za opciju bez auta nema mnogo izbora...Može i da se nađe neki smeštaj koji je malo zavučen i od magistrale i od glavne uličice pa da se uživa u miru.

Fisi, ako idete u sezoni (jul-avgust) svuda je gužva...osim na Gialos plaži. Takva Lefkada, bez gužve i glasne muzike iz kafića (čak i na Egremnju :angry: koji je za mene bio kao plaža na pustom ostrvu...) je nepovratno nestala 2009 godine... Na P.Kacikiju je nesnosna gužva uvek jer je popularna a isto je i na Kathizmi jer je lako dostupna, na Egremniju puštaju muziku toliko jako da ne možeš da odeš dovoljno daleko od tog kafića, dok se na Kathizmi muzika ne čuje 100% samo na krajevima, Kalamici je zatrpan sa stenama a pristup do Megali Petre je otežan...Milos je sačuvan kao i Gialos, delimično i Agiofili, Pefkulia je standardno prosečna plaža a do Avali nikad nismo otišli zbog lošeg puta...možda ove godine i odemo...

Da se razumemo...nije tako loše kao što bi neko zaključio kad pročita prethodni pasus... :) Da Lefkada nije prelepo i jedinstveno mesto ne bi se ja toliko puta tamo vraćala niti bi toliko ljudi išlo i vraćalo se sa više nego dobrim utiscima. Bilo je nekad drugačije i samo mi je žao što više nije tako.

Ja bi vam preporučila da tražite smeštaj u Nikitasu i da obiđete sve ove plaže bez obzira na gužvu, po mogućstvu rano ujutru i radnim danima ;)

Koliko ja znam, većina ljudi ide ili samostalno (rezervacija direktno od vlasnika) ili traži smeštaj na licu mesta jer nema mnogo ponuda za Nikitas preko agencija.

Izmenjeno (Calypso)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo bili u Vasilikiju i bas je bilo mirno. Smestaj nam je bio ne blizu glavne plaze koja ide ka Pontiju nego blizu dve male ka putu za Agiofili. Plaze su bas male ali je voda lepa i cista. Mesto ima prodavnica i gde da se proseta ali nije veliko.

Isli smo u svojoj reziji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo bili u Vasilikiju (Ponte) i moj licni utisak je da je fino i mirno mestasce , ima dosa prodavnica i jedan veci Euromarket . Takodje je pristaniste za trajekt ka Kefaloniji ali i za mnoge brodice i jedrilice tako da je tu najveci broj taverni gde se izlazi uvece. Inace je Ponti baza za windsurfere i kupanje je moguce uglavnom do 11 sati jer posle toga budu talasi i donese onu travu , tako ko nema dasku dzaba je na toj gradskoj plazi. U blizini je Agiofili plaza vise puta pominjana ovde ,na ostale plaze moze samo prevozom i mesta za parking je uvek bilo tako da oko toga nema brige kao u Ag.Nikitasu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na predlozima, kad vec pomenuste Lasi, meni se on uopste nije dopao...Mesto nikakvo, plaze lepe, ali puno ljudi koji nad glavama igraju tenis i muzika iz kafica..je nesto sto nikako ne volim. Mi 6 dana uzivamo u mestu u kom smo smesteni, a onda 4 dana obilazimo ostrvo i volimo celo da ga obidjemo....

P.S. jel ste isli preko agencije ili u svojoj reziji?

Onda je ipak najbolje resenje za tebe Agios nikitas,ako vec takvu organizaciju imate , ako vam bude baza A.N. on ima svoju plazicu nije nesto, samo zbog guzve , ali opusteno moze da se iskulira i tu dan, imate prelepi Milos( brodicem 5min, preko brda 15-20) meni i najbolja plaza uz Egremni i Kavalikeftu na Lefkadi. Katizma je na dohvat ruke iz Nikitasa linije idu redovno, Pefkulia za nuzdu moze se do nje spustiti i pesice 20 ak min, ali bolja varijanta kad se bus vraca sa Katizme spustite se do Pefkulie tako isto i povratak ,kad bus krene popodne za Katizmu vi ,,hvatate '' tad bus i imate prevoz do A.Nikitasa...Znaci imate 4 solucije u mestu, a i da ti pojasnim i Katizma i Pefkulia su na 2-3 km mozda i manje od A.Nikitasa. Tako da i ako ode bus bez brige ;) pesice lagano ..

Sto se agencija tice moj ti je predlog da trazis smestaj samostalno, ja licno tako idem na odmor kao i 80% clanova ovog foruma..

Zasto bi davao proviziju agenciji, kad ces sam naci sigurno bolji smestaj i za manje para, s tim sto agencije i nemaju u ponudi A.Nikitas ili imaju vrlo malo. One rade uglavnom istocnu obalu.

Tu ce da ti pomogne @Calypso, cini mi se da je ona imala extra link sa smestajem sve od od A.Ioanisa pa do A.Nikitasa, ja sam trazio sad ali ne mogu da nadjem :neznam::D ne mogu da se setim gde se dede :D

Pa kad ti @Calypso bude ,,nakacila ,,link ti mail-om salji upite pa vagaj i trguj ;) (slobodno se cenkaj)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Link za spisak je u mom potpisu :)

A za jedno mesec dana (kad stignem da ga doteram, proverim linkove i ubacim još neke slike plaža za POI) ide i novi, dopunjeni spisak smeštaja i POI tačkica gde sam najviše dodavala lokacije u A. Nikitasu. I postojeći spisak je dobar samo je pitanje da li svi linkovi rade, a nešto puno novih smeštaja i nisam dodavala jer ih i nema...

Ja sam uvek u potrazi za nekim boljim i povoljnijim smeštajem ...Čak smo gledali malo i Kariotes i Ligiu iako su daleko...Pisaću malo i na tu stranu čisto da vidim kako se kreću cene i da li se isplati ta kombinacija...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima!Interesuje me autobuski red vožnje za jun mesec na Lefkadi!Našao sam za maj 2014 (nadam se da nije takav i za jun) i jul-august 2014.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26319
    Ukupno tema
    877875
    Ukupno poruka