3366 poruka u ovoj temi

Nisam do sad čitala na forumu probleme sa bezbednošću automobila u smislu krađe, ali nama se sinoć desilo da smo zatekli obijen auto na parkingu u Lefkasu. Dočekala su nas širom otvorena vrata i ne znam šta nas je spasilo da se u Beograd ne vratimo autobusom, da li slučajni prolaznici ili Lavlja kandza. U pitanju je parking pored luke, skroz na kraju ulice, gde je poprlično pusto i mračno, pa pazite gde ostavljate auto. Inače, ništa nije ukradeno iz auta.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre 2 dana dosli sa Lefkade...

Sve je uglavnom ovde vec ispricano ali moram da dodam da postoji jedna divna plazica koju cini mi se niko nije pominjao a nalazi se kod Tsoukaladesa - Kaminia. Spustanje je do same plaze, ima mesta za parkiranje jer je slabo posecena. Jako je mala, 20ak suncobrana moze da stane, nema nicega na njoj osim PREDIVNE kristalne vode. Inace volim plaze koje imaju bar jedan kafic, toalet i sl ali na ovoj vredi provesti bar pola dana.

Potrudicu se ovih dana da postavim foro turu i sve plaze koje smo obisli... meni su def mnogo lepse one sa bistrom nego one sa tirkiznom ali mutnjikavom vodom, ali sve imaju svoje cari.

A da... i obavezno preporucujem plazu Agios Ioannis posle 15h gde mozete da uzivate u predivnom prizoru koji prave kitesurferi i windsurferi... zaista je neverovatno! Plaza je na 2min od Lefkada grada.

Jos par informacija koje ce mozda nekome znaciti:

ronjenje je 75e (2 zarona od 40min u danu) http://lefkasdivingcenter.gr/

wakeboarding 40e (isto oko 40min), kanu 10e (1h), camac oko 70e + gorivo...

Za turu brodom preporuka Macedonian palace... mi smo isli sa Nidri star I ali smo se zeznuli, mnogo je veca guzva. Ovaj prvi ima veci kapacitet a prima manje ljudi (na nas su ukrcali 600 ljudi a njihov prima 400), ima tobogan, ima ulaz ne preko stepenica nego ravno preko izvlaceceg poda (ne znam kako se to zove), a cena je ista 20e sa ruckom.

Toliko za sad...

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Trenutno sam na Lefkadi i napajam se ovom lepotom. Tesko je opisati tu divljinu, sirinu i plavetnilo koje te dotice sa svih strana...

Ali, ovo leto je varljivo i na moju zalost, najavljuju pad temperature na 22C i kisu. Posto mi ne pada na pamet da sedim u sobi i cekam da se vreme popravi, htela sam malo obici Lefkadu i videti sta sve ona nudi. Pored manastira, sta je to sto se na Lefkadi mora videti, a da naravno nije plaza :sorry:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozda ,,vodopad'' u Nidriju, svetionik , neka klopa u Sivoti ( morski specijaliteti ) ili Rachi ( fenomenalna jagnjetina)...Izlet do Parge, ali ako bude kise i loseg vremena :nea: ... Vec si pomenula Fenoromeni manastir, ili napravite ceo krug oko ostrva pa sta vam bude zanimljivo vi se zaustavite :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na mene je najjaci utisak ostavila Agiofili plaza, ona mi je top, voda je mirna, topla, smaragdno zelene boje i mogu se videti morske zvezde na dnu cak i u velikoj dubini :) Drugo mesto mi je Egremni, sve ostale dele trece mesto (P.Kaciki, M.Petra, Gialos, Milos, Katizma). M.Petra je ostavljala utisak savrsenog spokoja do momenta kada smo imali okrsaj sa rojem osica, grrrrr... P.Kaciki - prevelika guzva, jako hladna voda i ogromni talasi, ali pogled sa stepenica je vrhunski :) Tu su me talasi isprevrtali posteno, ali sam uhvatila foru u kom momentu se izlazi i vise nije bilo problema :)

Kroz Nidri smo prosli na putu za Vasiliki i mesto mi je... da ne kazem bas bezveze, ali onako... Vasiliki simpaticno mestasce, fine taverne uz more, ali deluje mi premalo i dosadno, kao i simpaticni Ag. Nikitas.

Ali Lefkas mi je preeeesladak, mislim da bih mogla da se preselim tamo :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni je Agiofili ostao u najlošijem sećanju, ako bilo šta može biti u lošem sećanju na Lefkadi. Taj dan su bili veliki talasi (ne ogromni kao na P.Kacikiju, ali veliki), a pesak je bio ogroman - veliko kamenje, tako da sam jedva izlazila iz vode. Plaža je mala, polu-divlja i stalno dolaze brodići iz Vasilikija.

Za mene još uvek Katizma drži broj jedan.

Mnogo zavisi od vremenskih (ne)prilika, u kakvom će vam sećanju ostati sve te divna plaže. Doduše, nijanse su u pitanju.

Plaža u Nidriju je kao plaže u Crnoj Gori ili Hrvatskoj. Znači nije loša, šta više ok je, ali su sve ostale san snova i zbog toga se ona čini neuporedivom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

zna li neko kakvi su apartmani lefkas u lefkasu. da li je pametno bez auta biti u gradu lefkasu. da li se smem osloniti na lokalni saobracaj za agios nikitas i lefkadu van sezone. unapred hvala...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bilje ti je da imas auto, a ako ne onda makar skuter da rentiras. Sve plaze koje vredi videti su ti poprilicno udaljene od grada.

Mislim da sam gledao te apartmane na Booking-u. Ako ih ima tamo, proveri komentare. Mi smo izabrali Arodo apartmane i mogu ti reci da su za svaku pohvalu (i njih ima na Booking-u ali po vecoj ceni nego sto mozes direkto mailom da dobijes).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

zna li neko kakvi su apartmani lefkas u lefkasu. da li je pametno bez auta biti u gradu lefkasu. da li se smem osloniti na lokalni saobracaj za agios nikitas i lefkadu van sezone. unapred hvala...

U samom gradu nije problem biti bez auta, lokalni prevoz , ja se ne bi oslonio 100% na to, vidi rentiraj auto/motor na bar 4-5 dana pa tim danima kad rentiras idi na ove ,,dalje'' plaze , a u danima bez renta hvataj bus do Katizme ili Ag.Nikitasa pa odatle do Milosa...

Prosle godine cini mi se da je neko pominjao te apartmane, i da nije bio razocaran, ja licno ne znam , nisam bio u njima...

Mada, svi se danas trude da izdaju sto bolji apartman/studio, tako da sumnjam da se izdaju neki krs smestaji, i oni znaju i naucili su da samo sa kvalitetom mogu da budu puni tokom cele sezone... naravno postoje izuzeci, ali oni su u manjini... :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel' zna neko u kom terminu polazi brodic iz Vasilikija za plazu Agiofili? I da li je to samo jednom u toku dana ili vise puta? Smesteni smo na zapadnoj obali, pa bismo da ukombinujemo u jednom danu vodopade i Agiofili, ako je ikako moguce ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da ti ide na svakih sat vremena,od 10pa do 6..mi smo juce bili isli smo putem do plaze auu dusu sam ispustila..od sad samo sa brodicem,kakosam cula povratna karta za taj brodic je oko 7e,a lezaljke sa runcobranom je 7e,plaza je prelepa..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idu svakih sat vremena, bar su u julu isli. Polazak je sa marine, videces, pitajte nekoga, centrali dio marine. Tad su povratne karte bile oko 6 evra, ako nisam zaboravila.Pri dolasku u Grcku vam je najbolje da kupite suncobran. Kupovina je oko 7-9 evra (pa i u samoj Grckoj), a samo iznajmiljivanje na jedan dan isto toliko.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobar dan svim zaljubljenicima u Lefkadu. Vec odavno mi je zelja da posetim ovo divno ostrvo, ali nikako da to i ostvarim. Medjutim, danas me je suprug sokirao kada je izjavio da je uplatio Lefkadu prvom polovinom oktobra ( posto nam je tada godisnjica braka) . Zelja ce mi se najzad ostvariti, ali da li je ludost ili hrabrost ici u ovom periodu ? Da li postoji sansa da bar par dana bude lepo vreme? Plasim se da ne dozivim Lefkadu na sasvim suprotan nacin.....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

jel zna neko da mi objasni kako da dodjem do tog manastira agios ilias bi trebalo da se zove i trebalo bi da bude na najvisoj ako ne i najvisoj tacki na lefkadi. ili niko nije bio do sad tamo ?

Nije baš manastir nego crkvica. Pričalo se, naravno, ali ove teme od 400 strana su neupotrebljive da bilo ko nađe bilo šta. :komp:

Dakle, od Nidrija je najbolje preko Platistome i Engluvija, opisao sam ovde:

http://goo.gl/maps/ZVnp0

Sa zapada (od Egzantije i Agios Nikitasa, usput možete u Rahi na jagnjetinu):

http://goo.gl/maps/YXt3e

Ima skoro ceo put na GoogleStreetView-u, osim poslednjih 300-tinak m do crkve. Sad sam ga pogledao, i lakše je doći od Egzantije (ako ćete već u Rahi) nego od Engluvija. Put je čak i relativno prav i dobar (uzevši u obzir koja je to nedođija).

Izmenjeno (makičak)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lefkada, avgust 2014

Mislim da video najbolje opisuje kako je bilo

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26319
    Ukupno tema
    877881
    Ukupno poruka