3361 poruka u ovoj temi

Već sam pisao o ovome na prethodnim stranama:

http://www.putovanja.info/forum/forum/topic/2250-lefkada-opšta-tema/?do=findComment&comment=913264

Slažem se sa mare.9 da je najbolje parkirati na obeleženim mestima ali njih je izuzento malo i tu su parkirani oni koji retko pomeraju kola i ista se nalaze na glavnom putu, stim da su prošlog leta dodatno smanjili broj parking mesta jer su postavili nekoliko kontenjera. Najbitnije je da nikako ne ulazite na deo koji je popločan kamenom jer su tu pisali kazne video svojim očima a ima i slika na gornjem linku. Ja sam uvek parkirao kola uz magistralu levo ili desno i to uglavnom ka Kathizmi i odatle je 10 tak min do skretanja za plažu Milos. Nekada bude mesta bliže nekad dalje ali to je neki prosek. Na tom delu za 10 dana policija nije pisala kazne.

Slazem se, nikako ne parkirajte na poplocanom delu jer su pisali kazne i Grcima i strancima. I u delu ka Lefkasu ima prosirenje pored puta uz zid i tu je dozvoljeno parkiranje ali parkirajte gde ima mreza da se nesto ne surva na auto jer je tu brdo ili da vam ne padne neki kamen. Ja sam tu parkirao i masa ljudi i nikakvih problema nije bilo. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ne znam ljude ali sam cesto isla dok sam bila smestena u Agios Nikitasu...Kasno sam se vracala zbog zalaska Sunca i videla sam da dosta njih ostaje sa satorima.. Bila sam dva puta u razmaku od nekoliko godina i ponovo sam videla istog coveka tamo...Ima sator i imam utisak da celo leto boravi na plazi...To je onaj deo skroz levo gledano ka obali...Inace taj deo je nezvanicno nudisticki...

Hvala na odgovorima...cuo sam da toga ima na Pefkuliji, verovatno jos na nekim plažama...mada sa druge strane mi je jasno da Grci verovatno pokusavaju da se "brane" od toga iz vise razloga

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gde je najbolje parkirati auto u Agios Nikitasu, da bi posle peške do Milosa, a i malo do plaže u Agios Nikitasu.Pročitao sam na forumu da pišu kazne ako parkiraš u centru.Da li ima nešto u blizini pa da pešačim desetak minuta.Hvala drugari!!!

najbolje je gde nadjes osim na pesacku zonu i pred ulazima

ima jedan parking nad magistrale ali za jedno dvadesetak automobila ali mozda imaces srece ako budes oko 10 u A. Nikitas

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovorima...cuo sam da toga ima na Pefkuliji, verovatno jos na nekim plažama...mada sa druge strane mi je jasno da Grci verovatno pokusavaju da se "brane" od toga iz vise razloga

Na Pefkuliji ima puno vise..Kso malo kamp naselje..Sve satori...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

postavio sam del od puta od Kalamici ka Megali petra/ Kavalikefta, samo steta nisam snimao onaj po meni najlosi deo gde put je malo tesan gde postoi ona tabla da je put tesan i da je to big problem

https://youtu.be/oNQJK9FbPpw

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Steta sto mogu da ga gledaju samo stanovnici severne makedonije, nama nece da otvori. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

postavio sam del od puta od Kalamici ka Megali petra/ Kavalikefta, samo steta nisam snimao onaj po meni najlosi deo gde put je malo tesan gde postoi ona tabla da je put tesan i da je to big problem

da se samocitiram jer nisu mogli van eu zemlje da pustu video, mislim da sad je ok

https://youtu.be/O4LOhsYb1pg

da se samocitiram jer nisu mogli van eu zemlje da pustu video, mislim da sad je ok

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sjajan film. Samo još da možemo da idemo. Ja uplatio avgust preko Vive. Do tada će valjda biti ok,  A mislim i mnogo ranije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav da li planirate odlazak ove godine na Lefkadu.Mi prvi put planiramo odlazak tamo kraj jula pocetak avgusta.Mislite li da ce biti izvodljiv odlazak?Ide li neko ranije?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Išao bih ja 22. maja, ali neće da me puste. :smorilo:

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

https://youtu.be/O4LOhsYb1pg

megali petra /kavalikefta mi je verovatno omiljena plaza na lefkadi, mada je meni taj silazak dole bio dosta traumatican, na snimku deluje dosta bolje nego sto je meni bilo uzivo.

Generalno jako, jako, jako je uzan put na nekoliko mesta ne znam kako bi se mimoisao da sam imao nesrecu da neko ide iz suprotnog smera, ali to jos i nekako, najgore je dole pred sam kraj postane nenormalno strmo a ima dosta jako malih kamencica na putu pa je jako opasno jer moze doci do proklizavanja. Nadam se da to sada izgleda dosta bolje, moji utisci su od pre par godina ;) 

Svakako su traume bile vredne silaska dole i onoga sto covek zatekne tako da bih ponovio sigurno :)  

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

megali petra /kavalikefta mi je verovatno omiljena plaza na lefkadi, mada je meni taj silazak dole bio dosta traumatican, na snimku deluje dosta bolje nego sto je meni bilo uzivo.

Generalno jako, jako, jako je uzan put na nekoliko mesta ne znam kako bi se mimoisao da sam imao nesrecu da neko ide iz suprotnog smera, ali to jos i nekako, najgore je dole pred sam kraj postane nenormalno strmo a ima dosta jako malih kamencica na putu pa je jako opasno jer moze doci do proklizavanja. Nadam se da to sada izgleda dosta bolje, moji utisci su od pre par godina ;) 

Svakako su traume bile vredne silaska dole i onoga sto covek zatekne tako da bih ponovio sigurno :)  

eto ja sam imao tu “srecu” da naidem na nekog iz suprotnog i to u 10 ujutro ali to je samo polako i oprezno ali sigurno veci problem je u povratku od plaze jer parkiraju na krivine pa sa auto duzi  je stvarno muka a koji haos nastane kad neko okrene kola pa napravi se zastoj, zato ja poucen iz proslo letovanje odma sam namestio kola za nazad i to bas malo pre put gde vodi za M.Petra

bas na tu «krivinu» nastao je mali incident, jedan nemac sa suprugu pao je od motor jer nemgao ga dodrzati a neznam ni ja za sto je stao valjda gde da ide, ja i jos kedan momak pomogli smo mu da podigne motor i zaista bio je ko tenk

kako sto si rekao bas od gde prestane snimak pocinje onaj uzasni deo, pomalo odroni a i put je dosta tesan i ima dosta brazde napraveni od vodu

ali bez obzira na svega uvjek ljudi se vracaju u toku odmora jos jednom na Petri

DE4D2832-531A-4287-85AE-D7BAFDB60841.jpeg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

eto ja sam imao tu “srecu” da naidem na nekog iz suprotnog i to u 10 ujutro ali to je samo polako i oprezno ali sigurno veci problem je u povratku od plaze jer parkiraju na krivine pa sa auto duzi  je stvarno muka a koji haos nastane kad neko okrene kola pa napravi se zastoj, zato ja poucen iz proslo letovanje odma sam namestio kola za nazad i to bas malo pre put gde vodi za M.Petra

bas na tu «krivinu» nastao je mali incident, jedan nemac sa suprugu pao je od motor jer nemgao ga dodrzati a neznam ni ja za sto je stao valjda gde da ide, ja i jos kedan momak pomogli smo mu da podigne motor i zaista bio je ko tenk

kako sto si rekao bas od gde prestane snimak pocinje onaj uzasni deo, pomalo odroni a i put je dosta tesan i ima dosta brazde napraveni od vodu

ali bez obzira na svega uvjek ljudi se vracaju u toku odmora jos jednom na Petri

DE4D2832-531A-4287-85AE-D7BAFDB60841.jpeg

Ja sam se samo jednom upustio u avanturu spuštanja do M. P. plaže jesu prelepe, ali je mučno ići gore dole bez preke potrebe kad imaš u okolini plaže kao Milos, Pefkulia, P. K. koje su dosta pristupačnije

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Ako vam je put mucan do Megali Petre - niste vozili do Gialos-a.

Mada sada su i to popravili i asfaltirali, ja sam bio leto posle zemljotresa, tada su put samo iscistili iz kamenje i karpi, koliko da se vozi.

Bilo je... interesantno, kada sam se parkirao na plazi bilo je mirisa metala sa diskove auta  :) 

Izmenjeno (STEALTH)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26312
    Ukupno tema
    877608
    Ukupno poruka