3298 poruka u ovoj temi

Evo ovako da se javimo ponovo. Raspitao sam se za servis/eliktricara kod ljudi koji drze kucu u kojoj smo smesteni. Opisao sam im problem i uputise me kod odredjenog majstora, rekose taj sigurno moze da ti resi problem ali kod njega je guzva uvek, mozda ces morati da cekas. Pre nego sto sam pokusao da ga upalim ujutru probam rekoh da cuknem malo... Upalio bez ikakvog zvuka. Svejedno rekoh da odem do majstora.

U svakom slucaju servis se zove "Autoboss" (nije reklama mozda nekome pomogne). Na putu je za lefkadu ali se ne ide glavnom magistralom nego kroz industrijsku zonu. Znaci ne skrece se kod Lidla levo vec se nastavlja pravo (ko je bio na Lefkadi razumece). Tim putem pravo skoro do kraja gde je novi kruzni tok. Tu je Eko pumpa sa desne strane i servis je odmah iza nje (ne vidi se uopste). Vlasnik Dimitrious nabada engleski ali dovoljno da se sporazume. Opisah problem koji imamo, pokaxao gde sam "lupkao" jutros, kaze ok starter problem mora da izvadi, otvori i da vidi sta je. Grci samo dolaze kod njega on jednog do drugog auta.... Rastavio anlaser, nesto je cistio, vrteo i odfikario jednu cetkicu. Uzeo neke nove iste takve spojio i vratio sve na mesto. Probali 5 - 6 puta pali bez problema. Pitam sta je bilo pokazao mi staru cetkicu koja je bila crna i onaj gornji deo je imao neke rezove na sebi. U svakom slucaju danas smo se malo vozikali, isli i na zapadnu stranu, pali za sada bez problema. Informativno (nadam se da sme da se napise) covej je naplatio 30. Hvala svima na savetima, izvinjavamo se jos jednom sto upadosmo ovako na temu. Lefkada je u ovo doba divno mesto za odmor.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super, nadam se da se tu prica sa kolima zavrsava. Sada malo uzivajte na Lefkadi ;) 

Nazalost ne vredi.... Jutros krenuli do Desimi plaze i prilikom prolaska kroz nidri auto se ugasio... Cackao konektore nesto bili sta da probam da upalim i upali nekako... Krenemo nazad ma na izlazu iz Nidrija opet pali lampicu check engine ali ne onu sa stop znakom, pa ugasi pa upali pa ugasi pa upali i ugasi auto... Opet cacko sve sto sam mogao da iscackam i opet nekako upali. Vratismo se do lygie, ostavih zenu i dete da se kupaju i pravac kod majstora. Kazem sta se desilo, sta sam cackao on kaze nije to, ajde upali. Upalim auto on pipne deo ispod motora ne znam kako se taj deo zove kao polukrug mali ima na sebi valjda magnet. Kako tu pipne auto se ugasi sa istom lampicom. Kaze upali ponovo i probao ponovo i opet se ugasio. Nakacio ga na racunar i kaze to je to. Kaze dodji sutra ujutru sredicemo to za 10 minuta porucicu deo. Stigoh do hotela i ugasio se.... Odmor nam se pretvorio u brigu oko kola nazalost. Zeni verovatno i zbog nerviranja izasla jos meka alergija... Sve u svemu do sada ko bosi po trnju...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Steta, velika steta. Zbog ovakvih dogadjaja ce se desiti da vam Lefkada ostane u ne lepom secanju, a to svakako ne zasluzuje.

Zbog ovakvih stvari neidem kolima na more, nego rentiram unapred putem mail-a. koliko bih potrosio na putarine i gorivo do destinacije u Grckoj i nazad, rentiranim autom se navozam do mile volje i bez glavobolje oko mogucih kvarova i peripetija koje idu uz to.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemoj se nervirati, desilo se i jednostavno se mora resiti. Imate autobus a i plaza u Ligiji moze biti korisna dok se auto ne popravi. Znam da je to sok ali pokusajte se opustiti dok se auto ne popravi da ne prenesete i na dete negativnu energiju. Bio sam u istoj situaciji ove godine na Lefkadi doduse nije bio kvar ali sam izgubio kljuc od auta u moru a nisam imao rezervni. Bilans je bio 3 dana bez auta i 300 e izrada novog kljuca. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja bih se iskidao živ da mi se to desilo. Možda bih sledeći put posetio servis pre puta, ili bih počeo da nosim speedo gaćice za kupanje i time anuliram mogućnost ulaska u vodu sa ključevima...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Inace evo malog update-a, jutros po dogovoru otisao kod majstora da zameni tcs (crankshaft) sensor. Zamenio ga covek za 10 min ali problem i dalje tu. Kaze covek ok nije sam tcs senzor vec imas negde prekid u zici koja vodi do senzora. Ostavih danas kola kod njega u servisu, kaze dodji danas do 18 casova (do tad radi). 

Sto se tice same plazice u Ligiji sasvim je pristojna za kupanje i uzivanje i super je sto ima prirodnog hlada.

Sto se tice rentiranja mi smo kao sto rekoh ranije rentirali kola, nismo bili u mogucnosti ceo period ostanka da imamo kola, a ovog puta smo se ipak odlucili nasim autom, jer nismo imali nikakvih problema sa njim, a i najvise zbog klinca da mozemo da stanemo kad hocemo, da krenemo kad hocemo. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nikako nije pogresna odluka otici bilo kuda svojim autom, ne znam ko je pisao gluposti malo ranije. Posebno ako "znate" svoj auto i odrzavate ga kako treba tokom cele godine. 

Svi kvarovi koji se dese na putu se stresni, ali su ipak na kraju dana - kvarovi koji se ne mogu prognozirati, niti predvideti.
Nadam se da ce vas danas majstor "resiti".

Izmenjeno (STEALTH)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja bih se iskidao živ da mi se to desilo. Možda bih sledeći put posetio servis pre puta, ili bih počeo da nosim speedo gaćice za kupanje i time anuliram mogućnost ulaska u vodu sa ključevima...

Posle boja svi su generali :rolleyes: jos ja kazem Grku uradi mi bar jos jedan za te pare a on ce aaa neee to skupo, ima cip i on je mnogo skup, reko taj cip u Srb kosta 200 din iliti 2 e a on poce da odmahuje rukom, vidi da nisam laik i da znam sta je cip i rezanje kljuca al jbg, nisam imao izbora i reko radi taj jedan.

Izmenjeno (samo_putujem)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sretan put!!!

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svi su nam rekli da smo ludi i da nam je dete malo (prasac ima 3 godine i 8 meseci) za toliki put, ali opet njegovo utrcavanje u vodu u talase na pefkouliji, iako ne zna da pliva i prvi put je na moru, stvarno znaci sve.

A ne, ne, morate njih da slusate, a ima takvih i na forumu-kada dodje dete, morate da menjate nacin letovanja i nikako u avanture :D Niko ne treba da se mesa ni u ciji izbor, imao dece, nemao! Svako zna sveje kapaciteta i prema tome se odlucuje kako ce i gde ce :D

Srecan put!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A ne, ne, morate njih da slusate, a ima takvih i na forumu-kada dodje dete, morate da menjate nacin letovanja i nikako u avanture :DNiko ne treba da se mesa ni u ciji izbor, imao dece, nemao! Svako zna sveje kapaciteta i prema tome se odlucuje kako ce i gde ce :D

Srecan put!

Pa si ti našla da pišeš o tome?!?

Da ja tražim tvoje stare postove, ili umeš i sama?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25950
    Ukupno tema
    865792
    Ukupno poruka