3416 poruka u ovoj temi

Kad sam se pripremala za Lefkadu naisla sam na post jednog forumasa od prosle godine, pa citiram:

PREVOZ

U glavnoj ulici smo u agenciji BORSALINO (kod autobuske stanice) saznali raspored autobusa, kao i programa krstarenja i izleta.

Autobusi idu do skoro svih destinacija na ostrvu (sem do većeg dela zapadne obale :-( ), vozni red je nešto skraćen tokom vikenda. Karta za jednu osobu od Nidrija do Lefkade iznosi 1.30 evra, a od Nidrija do plaže Katizme na zapadnoj strani ostrva 2.80 evra, znači 5.60 do Katizme i natrag, s tim što se dešava da se u Lefkadi preseda u drugi bus. Do grada Vasilikija na južnoj strani ostrva cena je oko 1.5 evra. Vremenski do Katizme treba oko sat i po a do Vasilikija oko 45min. Autobusi su čisti, klimatizovani i pouzdani.

Postoji mogućnost da se iznajme kola/skuter/bicikl/brodić (sve sa vozačem mislim da je 60 evra na dan, tj. za 6 osoba po 10 evra). Mislim da su kola oko 30 evra, ima nekoliko agencija za iznajmljivanje u glavnoj ulici. Treba se dobro raspitati pre iznajmljivanja kola, postoje neke začkoljice oko otplate moguće štete (Grci to zovu ‘trenutak istine’). Brodić ili kola su neophodni ipak ako se želi otići do najlepših plaža na zapadnoj obali (i na celoj Lefkadi), jer autobus ide samo do Agios Nikitas i Katizme; to su Kalamici (tj. ima bus iz Lefkade u 6 :40 i 14 :15, ali poslednji povratak je u 15h), Gialos, Egremni i Porto Kaciki. Ne znam da li ima brodića koji idu od plaže do plaže, verovatno ima ali ih nisam tražio.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mozda ce nekoga zanimati cene: skuteri bez osiguranja su 10, a sa osiguranjem 12€/dan, s tim sto postoji popust na iznajmljivanje na nedelju dana (valjda se racunalo kao 6 dana). skuter je po meni idealno sredstvo za prevoz po ostrvu i isplati se svaki novcic, pre svega zbog nenormalnih predela pored kojih se prolazi - cisto uzivanje. auto: min. 25€/dan.

Izmenjeno (trip)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Putnice, prizajem da si napravila vrlo interesantan izbor za smestaj na Lefkadi, posto se u neposrednoj blizni nazire i plaze Ag. Ioanis, da nije bilo previse vetra? Mi smo na tom delu proveli jedno popodne kupajuci se ispred hotela " San Giovanni " ili tako nesto, ali sam se samo ja osmelio da udjem u vodu, mislim da tamo jedino surferi mogu da uzivaju. Mozda su pomenuti apartmani ipak dobro zaklonjeni.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragane, to sa vetrom na Lefkadi je jako cudno. Meni su svi rekli za tu plazu u Ioannisu da je neupotrebljiva zbog vetra, ali kad smo stigli voda je par dana bila kao staklo i topla kao bara. Kupali smo se do 22h koliko je bilo toplo i mirno. E onda se nesto promenilo i od vetra nije moglo da se kupa na Egremniju, Pefkuliji, Milosu.... I voda je na Porto Kacikiju jednom bila prijatno topla, drugi put ledena da se smrznes....nema pravila.

Mi smo Ioannis odabrali zbog odlicne pozicije za zapadne plaze, a uvece je bilo prijatno za spavanje, malo pirka vetric....ali nikako iritirajuce. Bas onako prijatno. A sto se zmajeva tice, po njima smo merili vreme, kad ih vidimo sa terase znamo da ima vetra...

Inace ta regija je puna zelenila, sve kuce su manje vise ususkane u neko drvece, nasa je bila u samom podnozju planine ispod manastira Faneromeni, sa predivnom bastom. Na Google Earth-u se ova regija jako lepo vidi, prepoznaje se skoro svaka kuca posebno.

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nadam se da si bila na Kefaloniji, i ako jesi, tastaturu u sake i kucaj . . .

Na Kefaloniji sam bila samo u Fiskardu. Inace sa Lefkade trajekti polaze iz mesta Vasiliki koji je na jugu Lefkade i voze do Fiskarda.

Tako da sto se reportaze sa Kefalonije tice, moracete da pricekate malo ;) ....mozda dogodine u ovo doba ;) !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

vidim da ste otvorili lepu temu o Lefkadi i lepo je videti da se ljudi interesuju za "najlepse ostrvo u Evropi" (po meni) jer pre 5 godina, retko se moglo videti da ijedan srbin hoda lefkadom.

Da se predstavim ukratko:

Ziveo sam na lefkadi punih 5 godina (vratio sam se se zbog studija), jos uvek svako leto po 1-2 meseca sam tamo, a moji su tamo skoro 8 meseci godisnje.

Ako vam treba bilo kakva informacija za Lefkadu slobodno pitajte, dobicete odgovor.

ili pitajte ovde ili evo vam e-mail: vukpaskovic@hotmail.com

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa dobro dosao na ovaj sajt i ovu temu dragi rodjace-brate Vuce Paskovicu!

Sto se Meganisia i vodopada u Nidriju tice, da pominjali su se u okviru jos jedne ranije teme o Lekfadi i KEfaloniji (ukucaj rec Lefkada i nadji sve teme od prosle godine).

U medjuvremenu napisi rec-dve o tom nocnom kupanju, kao i jos nekim specificnostima ostrva, koje eventualno putnica nije uspela da vidi.

Pozdrav

Dragan

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Putnice,

zaboravih da te pitam kakvi su putokazi po Lefkadi tu mislim pre svega na putokaze ka plazama. I da li sam dobro razumeo da je voda na Lefkadi hronicno hladna? Ako postoje razlike raci mi sa koje strane ostrva je toplija voda i gde ima manje talasa?

Pozdav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na lefkadi ima putokaza i dobro su namesteni, ali u svakom slucaju treba imati mapu za svaki slucaj.

Jer onaj ko ide negde sigurno se nece snaci iz prvog puta.

Zakon o toploti ili hladnoci vode nepostoji. Toplija voda bi trebala da bude na strani ka Grckoj, tj. Nikiana,Perigiali,Nidri,Poros,Evgiros, Agio Fili i tu skoro da nema uopste talasa.

A druga strana koja gleda ka Italiji, Porto Katsiki, Egremni, Gialos,Kalamitsi,Kathisma,Pefkulia,Milos, Gira,Amuglosa sve ove plaze imaju hladniju vodu, sto neznaci da nemoze da bude topla, npr. meni je bila vrela vrela par dana na Kathismi i bez talasa, takodje na ovim plazama ima velikih talasa ponekad ali recimo Egremni i Kathisma imaju najvece.

Ko god da dodje na Lefkadu morao bi da obidje celo ostrvo i sve plaze jer po meni drugacije nema svrhe dolaziti na Lefkadu ako nezelite da vidite sve sto ona pruza. Recimo boju vode vi takvu skoro nigde necete videti jos pogotovo na jednom ostrvu toliki broj plaza sa takvom tirkiznom bistrom kristalnom bojom mora!

nadam se da sam pomogao

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja ih nisam sve obisao ali stvarno ima mali milon plaza. A i nemozes ih sve obici ako hoces da se kupas. Meni se svidja ona dugacka a uska sto gleda na ostvro Onazisa. Neznam dali ima ime ali znam gde se nalazi [posle LIDL-a 3-4 km] !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jedina plaza koja gleda na Skorpios je u Nidriju, ona jeste dugacka krivudava i mnogo uska, a to je 15 km posle lilda ili 17 od lefkade, nesto si pobrkao pretpostavljam.

sada spremam neke slike sa lefkade ali neznam kako da ih stavim jer su vece od 150 kb. Aj ako neko moze da mi kaze kako da ih stavim!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moguce da sam pobrkao kilometrazu al to je to. krivudava i uska i fenomenalna. Kafici su celom duzinom plaze, na 3-4 m od vode !

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Putnice,

zaboravih da te pitam kakvi su putokazi po Lefkadi tu mislim pre svega na putokaze ka plazama. I da li sam dobro razumeo da je voda na Lefkadi hronicno hladna? Ako postoje razlike raci mi sa koje strane ostrva je toplija voda i gde ima manje talasa?

Pozdav

Kao sto je Vuk vec rekao, ima putokaza ali kupite za par evra mapu bez koje je malo teze snalazenje. Na istocnoj obali nema talasa, vec sam pisala za Desimi plazu....ali tu more nije kao na zapadu. A ni na zapadnoj strani nema pravila, nekad ima talasa i ledeno...nekad ne. Valjda zavisi od vetra, morske struje i sl...

Pozdrav svima,

vidim da ste otvorili lepu temu o Lefkadi i lepo je videti da se ljudi interesuju za "najlepse ostrvo"

Dobrodosao na forum! Ne bih zelela da se ova tema zavrsi mojim putopisom, tako da mi je bas drago da jos neko da svoj doprinos svojim utiscima i slikama.

Nego, gde se nalazi Evgiros, eto ima nesto sto je i meni ostalo nepoznato :) ?

Procitao sam sve 4 strane i cudi me da niko se nije raspitivao za Meganisi za Skorpijos za vodopade u Nidriju

Ako si procitao moj putopis, ima par fotki vodopada... Znaci, posetili smo i to ;) .

Izmenjeno (mikap)
spajanje poruka
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26548
    Ukupno tema
    889173
    Ukupno poruka