3366 poruka u ovoj temi

puno vam hvala :) LP iz Sarajeva

Sad sam se setila pa da se dopunim.. Sa Kavalikefte smo hteli peške na Avali obalom..Konobar iz kafića nam je rekao da ima oko 1km. Ima dosta kamenja, a iznad ima putić i vidjali smo ljude da idu..Mi nismo imali vremena..Znači, možete jedan dan doći do Katizme autobusom...Gledano ka moru levo uz more idete na Avali peške..Naravno, ujutro ranije...Napravite pauze, okupate se pa dalje...Sa Avalija na Kavalikeftu, a ona je uz Megali Petru..Uz malo dobre volje može....Megali Petra je vredna truda...

Izmenjeno (sandraivlada)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sinoć smo se vratili sa odmora, pa da podelim sa prijateljima (sve vas sa ovog sajta smatram prijateljima jer ste mi toliko puta pomogli svojim komentarima) naša iskustva. Glavni deo odmora je bilo sedmodnevno krstarenje katamaranom po jonskim ostrvima. Pre toga smo bili tri dana na lefkadi,  a posle krstarenja četiri dana na Vrahosu, tako da ću pisati na tri teme.

Krenuli smo uveče, četvrtak, prazan put, na granicama par automobila. Put kroz Makedoniju mučan, loš put, stalno neki obilasci, sreća što je kratak. Prošli smo dve patrole, u  2 i 3 noću. Pazite! 

Navigacija nas je vodila od Janine levo ka Arti i dalje na Prevezu. Kad smo se vraćali išli smo Preveza-Parga-autoput Igumenica-Solun i to je mnogo bolja varijanta. Možda je duži put (nisam merio) ali je mnogo bolji i brži.

Na Lefkadi smo bili smešteni u Agios Nikitasu. Par pređašnjih postova tačno opisuju mesto. Nije za neki noćni život (mlađi svet treba da traži neku drugu destinaciju), ali nama matorima je bilo ok za par dana. Duže od toga bi već bilo dosadno.

Smaštaj je bio super. Tri kuće i svaka ima svoj bazen, mali 4x6m recimo ali super da se pre ili posle plaže izvrneš na ležaljku pored i zaboraviš na sve.

Plaže.

Prvi dan smo otišli na plažu Agios Nikitas, Ništa naročito ali je bila najbliža. Drugi dan Katizma. Nama se dopala, dodješ kolima do nje, bila je prazna  ima ležaljki, suncobrana, nama matorima, super. Voda prohladna. Treći dan Porto Kaciki. Mi smo putovali oko 45min, Plaža je lepa ali ono kamenje na njoj je nešto što mi se ne sviđa. Ulazak u vodu je dosta strm i mislim da nije za decu (ako vole da se igraju u moru, a ne da plivaju). Ako idete tamo ponesite dušek, jer vam peškir neće biti dovoljan da udobno ležite (moje mišljenje). Suncobrana nema, tako da ako nosite svoj morate da imate i onaj donji deo koji se zakuca u zemlju (ima da se kupi za desetak evra). Super su momci iz restorana koji donose hranu i piće na plažu. Na flajeru je ptica Trkačica (stariji se sećaju) i kad trče niz stepenice na plažu viču Bi-bip-bi-bip i znate kad vam stiže narudžbina. Voda ledena (20. jun). 

Nastavak na drugim temama...

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pozdrav svima. ja sam suprugom idem u septembru, bicemo u nidriju. uzeli smo auto 7 dana 135 evra +50 evra  da nam donesu auto do hotela iz lefksa, jel to puno za sedam dana? imperial car se zove agencija, preko neta smo rezervisali. citao sam da egremni plazu mogu da posetim samo sa brodom?  u cemu je fazon, sto ne mogu da idem sa kolima?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav Zvezdane!

Procitajte malo temu u nazad - pisalo se o tome mnogo puta do sad. 2015 je bio zemljotres i tad su se urusile litice koje su iznad Egremija i Gialosa i time unistile pristupne puteve istim plazama. Od tad se na Gialos-u radi na popravci dok je po recima gradonacelnika Lefkasa velika verovatnoca da Egremi nece videti popravku do kraja ove sezone. Neki ljudi su sugerisali da je pristup ipak moguc kroz ostecene stepenice mada taj put svakako uzimate na svoj rizik. 

Le pozdrav i srecno citanje teme ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mi smo se vratili i moram da priznam da smo ove godine samo na Katismu otišli :) 

Lefkada je i dalje moj izbor za odmor...ja bih rekla da nije bilo mnogo gužve, ali opet mi se nismo pomerali sa plaže gde smo bili smešteni.

Takođe sam primetila više Rumuna nego ikada...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:neznam:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pozdrav svima. ja sam suprugom idem u septembru, bicemo u nidriju. uzeli smo auto 7 dana 135 evra +50 evra  da nam donesu auto do hotela iz lefksa, jel to puno za sedam dana? imperial car se zove agencija, preko neta smo rezervisali. citao sam da egremni plazu mogu da posetim samo sa brodom?  u cemu je fazon, sto ne mogu da idem sa kolima?

Cena za rentiranje za 7 dana je sasvim ok. Jedino što su stavili po meni previsoku cenu za dovoženje auta do Nidrija. S obzirom da je Nidri odlično povezan autobusom do Lefkasa ja bih na tvom mestu preuzeo auto u Lefkasu i tamo ga vratio a do Nidrija bih se na kraju vratio autobusom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobar dan ljubitelji Lefkade. Kao i svake godine kada se vratim s mora ostavljam ustiske , mozda nekome pomogne . Meni forum jeste.

Na letovanje sam se ove godine odlučila malo ranije , nego inače pa nisam znala kakvo more mogu zateci. Polazak je bio last minute preko agencije Sole Azur. Od 26.6.2017- 7.7.2017. Mesto Nidri, Hotel App Georgio palace – Nidri. Pa da počnem. 

Utisak agencije oko organizacije , smestaja odličan, Sve sto sam dogovrila to sam i dobila soba broj 18 na drugom spratu gleda na dvorište, sa klimom, cisto. Svaki dan su cistili, menjali peskire i posteljinu čak 4 puta i ako je naglešeno da ce to biti 2 puta za 10 dana . Vila ima bazen( mada meni to nije bitno), parking(sto je vazno ) lepo pozicionirana, na pola minuta od setalista , a od plaze malo dalje ali ne vise od 200 m( nisam bas neka za orijentaciju). Topla preporuka . Mane ako nekome znači( posudje sam za 2 osobe , ako ćete da kuvate nesto nemate dzezvu, kutljacu, ) al posto sem kafe i supe nista na moru na spremam, meni je ovo bilo dovoljno. Takodje komarnik imate samo na prozoru od WC-a znaci nesto protiv komaraca. Sve su svemu, za grcki smestaj , ovo je jedna od lepsih vila.

Sto se tice prevoza ( i na fb stranici sam napisala misljenje ) znaci dala bi im -1. 

Prvo autobus koji je dosao je bio ocajan da se ja za svo ovo vreme nisam vozila u gorem, polomljen, zvakama izlepljen( za trenerku mi se jedna zalepila), izlepljen seletepom i bez klime. Da bez klime na 40 C za Grcku. Posto nam je vodic rekao da u Predajanima ume da bude hladno, pa eto to sto klima ne radi nije frka . Poslali su novi uz Leskovca. Ciji je propust me ne zanima ,utisak je da necu s njima ici nikada vise . Autobus u povratku mislim da nije dihtovao negde napred pa je bio zvuk kao da busi bušilica, kada vozac ide brze, al sve ostalo ok,. Da ne davim, kome treba imam slike .

Lefkada , nesto najlepse na svetu. :D

Plaze , prelepe, voda nam je za 10 dana (8 dana bila pretopla), boja nestvarno plava . sunce zalazi oko 21h i przi u 19h ja sam i dalje pod suncobranom. Prelepo. :srce:

Mi smo drugi dan po dolaski, rentiralii kola od Vita Car , dan je bio 30 eur, mali fiat panda koji nas lepo sluzio, Nikakvi depoziti medjunarodne dozvole , sve brzo i korektno. 

Narednih 8 dana smo isli po plazama, i ne znam koji bih izdvojila al kratko. 

Katizma- prelepa lako dostupna, siroka - odlicna

Kavalikefta- krivine , uzak put, nismo isli cesto, jer je more svugde sa zapadne strane iste boje do ove nam je od Nidrija trebalo sat ipo.

Megali Petra- peske kroz kamenje od Kavalikefta. Moj favorit , usamljena , sa dubokim ulascima mora u plazu, idealna za setnju prelepa.

Vasliki- talasi, nista specijalno, vetar, okupali se i otisli.

Mirkos Gialos- ujutru smo stigli. Puta do plaze je takodje strm i uzak. Nista specijalno, Jednom i to je to.

Desimi- ova plaza mi je u trenucima kada sam izgorela bila idealna , ima prirodan hlad, cista je a od Nidrija je udaljenja mozda 3 km, put je ok. i kao prelazna za pre podne .

Ammous-kristalno cista, kamenje i hladna voda.

Milos- put preko brda, onako naporan zavisi kada idete mi smo oko 5h pa je sunce sa jedne strane brda bilo zaslo. Plaza je prelepa .Al koga mrzi da se penje ima uvek pritupacije.

Pefkoulia- bili su talasi , plaza je peskovita sto je za talase bilo vrh, Prosto takav je bio dan i bilo je divno

Porto Katsiki- put dugačak, ja iskreno volim ravnicu, plaza prelepa . Al voda led ledena , znaci usla sam na 2 minuta 2 puta . Prosto takva je struja naisla. Bas steta.

Sivota- restoran 12 gods, preporuka ukusna hrana morska , ljubazni ljudi odlucno. Jako mi je bilo zao sto nisam imala koja još koji dan.

Naravno, manastirl, vinarija, sve usput i treba videti.

Zakljucila bih samo da je toplota mora , lutrija . Jer je 3.7.2017 poceo jak vetar, nestalo je struje u Nidriju, i nakon toga je voda svugde bila za par stepeni hladnija , sa talasima .  Na ktrstarenje nisam isla ,jer mi ljuljane broda ne prija . Zao mi je sto  nisam videla još strvari ali Lefkada da opet jedne godine . 

Utisak opsti: Lefkada da obavezno, al Nidri ne ( predaleko) previse vremena u kolima , a kada odete na zapadnu stranu , sunce je jako i prosto ne znam sta ceo dan da radim( svetle sam puti). Smestaj samo sazapadne strane . Vasiliki se meni licno ne svidja .  

Lefkada u srcu.

Ako nekome nesto treba detaljnije nek pise , dok se secam .

O cenama , marketima glupo mi je da pisem cene ko i uvek na moru. 

sorry ako ima slovnih grešaka.

Pozzzzzz.

Izmenjeno (Maica88)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mala info. Prisala sam sa Jednim fotografom iz Nidrija , rekao je da ima slikanje zakazano na plazi Gialos za dve nedelje od danas . Tako da plaza treba da bude otovrena , Vencanje je u pitanju.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakvo crno slikanje, ja bih se tamo zenio. Sa sve gostima i nocna zurkica....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav ljudi, mnogo informacija sam saznao ovde pa je red da podelim i svoje utiske pa mozda nekome pomognem..bio 15 noci na Lefkadi od 23 juna do 8 jula u Nikiani, Daniel studio..isao zajedno a devojkom a na Lefkadi sam inace odlucio da je zaprosim pa je sada i verenica :) ..isli smo kolima, na ostrvu presao skoro 1000 km, najvise bili na Katismi, obisli Kaciki, Mikro Gialos, Agiofili, Milos i preko brda i brodom, takodje Desimi, Avali , posetili vodopade, svetionik itd, verovatno sam nesto i zaboravio....sve sto vredi videti, jedina zal je za Egremnijem ali nismo hteli na onu turu brodom pa ceo dan da se vozikamo...obavezno ici u Rachi na najlepsi zalazak sunca, bili smo kod Dimitrisa u taverni nedaleko od Nidrija, preporuka za Old Navy u Lefkasu, Basilico u Nidriju itd..Nikiana je ok mesto, mirno, ima dosta mini radnji, pekara, kafica..snadbdevali smo se u Lidl-u, AB marketu koji su kod Lefkasa, trenutno se sredjuje jos jedan market preko puta AB-a pa ko bude isao za mozda 15 dana, mesec dana verovatno ce moci i u njemu da kupuje sta mu treba, nesto je jeftinije u Lidlu kao recimo meso, nesto drugo u AB, nema pravila, mada cini mi se da je u Ab generalno veci izbor..vreme je bilo fantazija, svaki dan sunce, nijedan jedini nagovestaj kise, prosto neverovatno s' obzirom da je bio jun mesec..kao sto je neko rekao vec put kroz Makedoniju losiji, dosta rade pa ima suzenja i slicno..sto se granica tice najvise smo na nasoj bili i u odlasku i u povratku, oko pola sata, ostale relativno brzo..krenuli iz Beograda oko 23 i 30h, sipali gorivo u Makedoniji, pravili pauzu u Janjini u Ikei i stigli na Lefkadu oko 2,3 popodne kada smo mogli da udjemo u smestaj, u toj Ikei imate H&M koji ima dosta snizenja i neke robe koje nema kod nas, imate Jumbo ogromni, na putu za Lefkadu jos jedan..generalno Lefkada je lepa, kao sto je vec receno nije za svakoga,  70% brdovita, do nekih plaza je mnogo teze doci, dosta stepenica, pesacenja ali sve ima svoju draz..nije bilo ni guzve na plazama, osim eventulno na Agiofiiju ali zato sto ljudi ne gledaju gde je ko pa stave suncobran gde stignu, jedino to kvari utisak..suncobrani i frizideri su obavezni  na vecini plaza posto nisu toliko uredjene kaficima kao na Sitoniji, Tasosu i slicno..eto to je ovako na prvu loptu sto se tice nekih informacija, ako neko ima neka pitanja rado cu odgovoriti..

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

...pravili pauzu u Janjini u Ikei ...

Pokušavam da lociram tu Ikeu na mapsu ali mi ne ide. Samo mi izbaci Ikeu kraj Soluna i Atine. Može pomoć? Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pokušavam da lociram tu Ikeu na mapsu ali mi ne ide. Samo mi izbaci Ikeu kraj Soluna i Atine. Može pomoć? Hvala

Najlakše ćete je pronaći ako na google maps ukucate "greece ikea",pokazuje i tu kod Janjine.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najlakše ćete je pronaći ako na google maps ukucate "greece ikea",pokazuje i tu kod Janjine.

Znaci nevjerovatno :) kucala sam Ikea Greece i ne prikaže, ali sada sam našla. Hvala :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

https://www.google.rs/maps/place/IKEA/@39.547087,20.8756184,14z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xb827d30318abd8d4!8m2!3d39.5502141!4d20.8718418

Ne znam da li sam uspeo, ako idete na Lefkadu ne mozete je promasiti...samo pratite put za Ioaninu, mozete na navigaciji ukucati Ikea Ioanina i bez greske,koliko se secam, kad se iskljucite za Ioaninu, prolazi se ispod autoputa, nastavljate putem pravo nekoliko kilometara i sa desne strane ce se ukazati Ikea, Jumbo, Intersport

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26319
    Ukupno tema
    877879
    Ukupno poruka