3366 poruka u ovoj temi

Slazem se, i mi spavamo usput.

Ali nema svako 20 dana odmora pa da moze tako. Ako idete na Lefkadu i Kefaloniju a pri tome imate 2 vozaca u automobilu, dosta je bolje odvozati u cugu ceo put i iskoristiti dane na ostrvima.

Inace, sve kilometraze koje se naprave na Lefkadi, na Kefaloniji su x2 jer se na Kefi lako nakuca 100km dnevno (i vise).

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 1.11.2016. at 6:13, sandraivlada je rekao/la:

To je lepa kombinacija..Odlicna...

Ako mozete 10+5. Idealno...

Jeste, to bi bilo naj, naj... 

Ali devojka mi od sutra pocinje na posao u apoteku, pa sumnjam ako ostane tamo do leto da ce joj dati toliko dana odmora. Ovaj moj plan je bio kad je jos bila nezaposlena t.j do danas hahah. Ali bolje da radi, da nabaci iskustva u svojoj struci i da zaradjuje pare, tako da nema zaljenja za nista, a i leto 2017 je daleeeko, samo zdravlja do tada, to je najbitnije... A i ko zna ko ce kuda raditi do tada :)

Ipak, Lefkada i Kefalonija ne idu nigde, nase je da uzivamo u zivotu, da radimo sta znamo i mozemo, skupimo neku paricu i pakujemo kofere na leto :))))))))

P.S Meni je jos muka sto nisam uspeo da obidjem Egremni...koji kiks, ne mogu sam na sebi da poverujem, ali ko bi znao da ce se vreme pogorsati...

EDIT:

Mozda konacno srede kopneni put do Egremni

http://europeanbusinessexpress.com/2016/10/04/ionian-islands-gets-e1-65m-in-eu-earthquake-aid/

Citat

The Greek authorities reported extensive damage to infrastructure networks, buildings and cultural sites, with some of the most important tourist beaches destroyed on Lefkada.

The aid will help restore infrastructure, reimburse the cost of emergency measures and cover some of the clean-up operations.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala...Da li znate mozda da li iz Vasilikija ide trajekt za Itaku...

Posto uvek idem bez auta sta je to sto je na pesackj distanci sto bih mgla videti..Za Agiofili znam bila sam...I da li neko zna da li iz Porosa ima trajekt za Meganisi...

Sta cu..zima, duva vetar pa mastam malo...Ali sam veoma blizu odluke da ne odbijem ovu izuzetnu ponudu pa kako bude...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mala molba, zainteresovana sam za vilu Aspasia u Nidriju, 300 metara od  centra, prizemlju je istoimeni kafic, da li je neko tamo boravio?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Valjda ce se setiti i da urade betonske stepenice do kraja :D.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znam da nije tema ,ali prosto moram da pitam .Da li na Lefkadi postoje pumpe koje toče metan ? Prosle godine smo bili u Metamorfozisu i Nikitiju tamo za metan nisu ni culi,samo plin imaju.Jedino smo nasli pumpu u Solunu koja toci CNG.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da su tad kad sam se ja odlucivala kuda ovakom brzinom brisali one koji nisu bili za Agios Nikitas ja NIKAD ne bi izabrala Lefkadu. A izabrali smo Agios Nikitas i Grcku zauvek:)  Ja redovno pratim sta se dogada na Lefkadi i vidi se da se otvara Engleskom trzistu. Dobro se razvija deo oko Nikiane i Ligie,  promocija sela Lazarata, i Meganisi gde je kao vreme stalo. Tako da valja razmisljati i o smestaju na Meganisiju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima, zanimaju me iskustva ljudi koji su bili krajem juna pocetkom jula ili krajem avgusta pocetkom septembra na Lefkadi. 

Ja sam bio u julu i bilo je prelepo, ali mi smeta tolika guzva. Pa me zanima kada je manja guzva, a zanima me i kakva je boja mora i gustina u tom periodu? Pretpostavljam da je to do saliniteta, ali video sam neke snimke iz septembra gde voda nije gusta kao sto je bila recimo u julu kad sam ja bio, nego vise prozirna. Ja kad sam bio na Egremniju nije se videlo dno cim udjes u vodu koliko je gusta bila.

Takodje me zanima, da li je moguce skuterom ici od Nidrija do Megali Petre i Kalamitsi posto te dve plaze zelim da vidim a prosli put nisam, isao sam samo busom do Kathisme. I da li je moguce od Agios Nikitasa ili Kathisme peske doci do tih plaza? Pretpostavljam da ne ali ajde da pitam. A mozda biciklom iz Lefkasa? Gde su najjeftiniji skuteri? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imao si sreće da vidiš tu boju mora, kao da je neko prosuo mleko u nju....Ja sam to doživela na Porto Kacikiju samo dva puta za sve ove godine....a neki su se tada  žalili kako voda nije čista....:hahaha:Oba puta se to desilo kada su popuštali veći talasi. Bilo je slične boje i na drugim plažama ali nigde nije voda bila tako intezivno bela kao na toj plaži. Salinitet, koliko sam ja pratila, nema nikakve veze sa bojom mora na Lefkadi. Voda ne pobeli od soli već od belog peska i prašine od belih stena.

Što se tiče gužve bolje da odgovori neko ko je išao skorije u tim periodima i može da uporedi. Ja sam 2012 išla u septembru i gužve je bilo znatno manje. More je bilo toplo ali su dani bili kraći.

Za skutere vidi posebnu temu na ovom forumu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 5 sati, Adventurerr je rekao/la:

Pozdrav svima, zanimaju me iskustva ljudi koji su bili krajem juna pocetkom jula ili krajem avgusta pocetkom septembra na Lefkadi. 

Ja sam bio u julu i bilo je prelepo, ali mi smeta tolika guzva. Pa me zanima kada je manja guzva, a zanima me i kakva je boja mora i gustina u tom periodu? Pretpostavljam da je to do saliniteta, ali video sam neke snimke iz septembra gde voda nije gusta kao sto je bila recimo u julu kad sam ja bio, nego vise prozirna. Ja kad sam bio na Egremniju nije se videlo dno cim udjes u vodu koliko je gusta bila.

Takodje me zanima, da li je moguce skuterom ici od Nidrija do Megali Petre i Kalamitsi posto te dve plaze zelim da vidim a prosli put nisam, isao sam samo busom do Kathisme. I da li je moguce od Agios Nikitasa ili Kathisme peske doci do tih plaza? Pretpostavljam da ne ali ajde da pitam. A mozda biciklom iz Lefkasa? Gde su najjeftiniji skuteri? 

Bio od 29.08 do 07.09.2016.

http://www.putovanja.info/putopisi/grcka/lefkada/lefkada-i-moji-utisak-29082016-07092016-r411/

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26319
    Ukupno tema
    877880
    Ukupno poruka