3366 poruka u ovoj temi

Zdravo svima, momak i ja krecemo za cuveni Nidri 7 avgusta..naravno busom, nismo aktivni vozaci :( Citam celo jutro, vec vidim problem i svadju ako budemo u istom mestu 10 dana :(, jer je moj predlog bila Lefkada, u stvari sada citam da Nidri nije to sto ja zelim da vidim..bas kao i vecina ljudi. Jaaako ste mi pomogli sa utiscima, i slikamaaaaa...zeljno iscekujem da vidim sve to. Skuter nam je rezervna varijanta, iskreno se nadam da cemo naci "saputnike" za rent-a car ;) Isti problem smo imali pre dve godine kada smo otisli na Tasos, i jos u busu upoznali momka i devojku sa kojima smo iznajmili automobil 7-8 dana..to je bilo nase najlepse letovanje do sada..! A psihicki smo se pripremili da je neko penzos mesto, idemo da odmorimo..sreca p asmo upoznali momka i devojku i proveli nexzaboravno letovanje..Nadam se da ce i ove godine biti tako, i bolje :) 

P.s. Ukoliko ima nekoga d aide u tom terminu, spremni smo za druzenje i putesestvije po Lefkadi..

Pozzz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Porto Kaciki, stvarno rajska plaza. Jedino nas je put malo smorio. Od Lefkasa je tacno 44 km, od toga pola serpentine sa krivinama od 180 stepeni. Voda malo hladnija nego na Kathismi, ali prijatna za kupanje. Iako sam procitao da je pod stenama opasno zbog pada kamancica, ja tom hladu.nisam mogao odoleti, a nisam bio ni jedini, trazilo se mesto vise uz svu opasnost razbijene glave. Inace ovde ne idite bez hrane osim ako ste raspolozeni da hamburger u obliznjem restoranu placate 7,90 e.

IMG_20150617_122452.jpg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad je slikano?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da je taze slikano sa parkinga..

Izmenjeno (nick034)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slikano danas u podne

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo Corazon_bg je najsvezija...bilo bi lepo da podeli sa nama iskustvo kako su prosle ona i drugarica : D Jeste li se snasle za prevoz po Lefkadi? Iznajmile ste auto sa nekim ili bus? Da li mozda znas o gradskom prevozu koji vodi ka zapadnoj strani, taxi..Svaka inf bi dobro doslaaa...:D Hvalaaa :****

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Taj rad volim. Lepa slika i budi neko uzbudjenje pred polazak.

Jel uzimao neko sim karticu za internet na Lefkadi? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da ja priupitam još nešto...

kako funkcioniše plaćanje karticama na Lefkadi. 

Mnogi su se žalili da na Tasosu npr skoro ništa nisu mogli da plaćaju karticom, počev od putarine, trajekta, pumpe, prodavnica...
Da li je takva situacija i na Lefkadi?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sasvim normalno funkcionise sistem placanje karticama po prodavnicama jedino neznam za naplatnu rampu i most ali to je sica i nije vredno nerviranja.

Trajekt jedino ako si mislijo za Kefalonju ili Itaku mislim da ide samo gotovina bar smo mi tako uvek placali posto recimo na nekim se prvo ukrcas pa tek kada krene trajekt krenu da naplacuju karte.

Sto se tice restorana ni tu nikada nisam imao problema.

Jedino sto treba biti obazriv posto grci lako mogu da ispadnu iz EU pa je pitanje sta ce biti sa bankama a samim tim i bankomatima i kolicinom novca dozvoljenom za podizanje tako da ipak za ovu godinu bolje je imati kes u dzepu nego na karticama.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Plastika + kesh je najbolja opcija. A ispadanje ne vidim u skorije vreme, bar dok ne vrate to sto duguju.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ok, tako sam i  misli, ustvari uvek tako i radim, nosim keš za svakodnevno trošenje u toku dana na plaži, kaficu...a karticu provlacim na pumpama, velikim marketima za nabavku, eventualno neku bolju večeru u restoranu, putarine i to je to.
Ali kažem mnogi su se žalili koji su bili na Tasosu i da nisu skoro nigde hteli da im prime kartice, navodno zbog izbegavanja plaćanja PDV-a. Tako da bukvalno nisu hteli da im primaju kartice ni na pumpama, ni po prodavnicama, ni po restoranima...samo keš....zato sam pitao, reko da nije ista situacija i na Lefkadi. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nestvarna lepota. Jedino sto su talasi veliki da 90% ljudi sa plaze samo skakuce u plicaku po njima ne usudjujuci se uci dalje od pojasa u vodu :D

IMG_20150619_130320.jpg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prognoza kaže da su metar i kusur visine a i po slici mi deluje da je tako...Uživajte danas a sutra vas očekuje mirnije more.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala calipso...idem na porto katsiki iz nikitasa..znaci mi ova informacija...oraspolozila me...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na P.Kacikiju voda zna da bude izuzetno lepa kada se more smiruje od talasa (bar meni). Onda bude neke čudne plave nijanse i plavo beličasta od bele prašine sa stena koju talasi pokupe - kao da se kupaš u mleku. Možda bude takva danas a možda tek sutra. 

Sad sam se setila da imam još jednu prognozu talasa - LINK  Treba da se na prvoj mapi klikne na plavi deo gde je Lefkada. Ostale prognoze - temperatura  moratalasi (Wave height and direction na meniju gore levo) i vreme.

S obzirom da je po prognozi oblačno možda usput "prođete kroz oblake"  ako se spuste dovoljno. Mi proši par puta na delu puta posle Kalamicija. Zanimljivo iskustvo :) 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26319
    Ukupno tema
    877877
    Ukupno poruka