3551 poruka u ovoj temi

 

Samo da se podsetimo...I pomognemo neodlucnima...

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta mislite da li je ovo izvodljivo iz Vasilikija...Znaci Vasiliki, Crkva Svetog Ilije, Vasiliki  biciklom... I ako neko zna koje je ovo selo kroz koje su se provezli...

I jos jedno pitanje..Nesto me ovde zbunilo..Koja je ovo plaza na 2,08 tj. 2,09...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Selo bi moglo biti Sivros...Plaza mi i dalje nije jasna...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sivros je 7,2 iz Vasilikija...Onda još šest do crkve...Moglo bi to sa pauzom u selu od par sati, samo ako nije preveliki uspon do gore...Za vraćanje je lako jer je nizbrdo...

Izmenjeno (sandraivlada)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sandraivlada
Snimak pocinje sa brda iznad Ammokamposa ,tacnije crkve Profitas Ilias a onda se spustaju do Karie. Selo je Karia a plaza na koju nailaze je Pefkulia .To je onaj put izmedju A.Nikitasa i pomenute plaze .Smem da se opkladim u gajbu piva :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa i ja bih rekla da je Pefkulija, ali nesto mi nije bilo bas jasno kako se tu namestila...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Selo je Karia def ,samo pazite gore nista ne radi pre 12 h 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 4 sata, sandraivlada je rekao/la:

Pa i ja bih rekla da je Pefkulija, ali nesto mi nije bilo bas jasno kako se tu namestila...

Upravo onako kako sam i opisao. Kada se spustate putem iz Karie ka Agios Nikitasu ,Pefkulia vam dodje sa desne strane. I na samom snimku se vidi i asfaltni put koji se spusta do nje. Put do Karie je dosta ostecen u zemljotresu ali ja sam se jedne godine provozao njime sve do Perigali i Nidrija. 
Put je malo naporan za voznju ali su predeli i panorame vredne toga.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,kako je ove godine izbor pao na Vrahos planiramo da bar dva dana posetimo Lefkadu tj.dva dana po dve plaze..koliko sam video,procitao planiram da jedan dan posetimo porto katsiki i agiofili,a drugi dan milos i megali petra i mozda kavalikefta..Jel dobar izbor ili nesto treba da se promeni??Znam da vredi videti i vise ali tri dana vec bi bilo mnogo,ovako mislim da je dovoljno dva dana po dve plaze i onda sledece godine mozda Lefkada bude prvi izbor za odmor..

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izbor je odlican..Kad vidite ovo sto ste planirali sledeće godine biće Lefkada sigurno...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema lošeg izbora sa plažama na zapadnoj Lefkadi :) a kad vidite te koje ste naveli, možda se i momentalno predomislite i nastavite letovanje na Lefki ;) Inače, sve te gorenavedene plaže su manje više "divlje" tj. bez suncobrana i ležaljki (osim kavalikefte, mada je mala plaža pa će verovatno biti zauzeti kad vi dođete) tako da računajte na sopstveni "pribor" za plažu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@vlade,
Slazem se sa kolegama iz prethodnih postova da ce vas verovatno Lefkada "kupiti" za neko od sledecih letovanja.
Tesko je reci sta treba obici u dva dana jer ja godinama letujem na Lefkadi pa opet nisam obisao sve i uvek otkrijem nesto novo.
Ako smem da preporucim a da ne odstupim previse od vase vec ucrtane rute ja bih tu samo nesto malo dodao ili izmenio.
Ja bih prvog dana onda obisao Kavalikeftu (jer vam je vec u planu ) a zatim produzio do Porto Katsikija. Ako vec idete do Porto Katsikija, greh je da ne odete i do Vassiliki koji vam je onda vec u komsiluku a preporucio bih picu sa morskim plodovima u restoranu pri kraju setalista "Miramare" npr. za veceru uz setnju kroz to lepo mestasce.
Odatle mozete da se vratite istocnom stranom obale preko Nidrija do Lefkasa pa nazad u bazu.
Za drugi dan bih vam preporucio da odete do Agios Nikitasa,odakle mozete brodicem ili peske preko brda do Milos plaze prepodne. Kasnije mozete do Katisme koja vam je tu blizu gde mozete docekati fantastican zalazak Sunca ili kao alternativa za nezaboravni zalazak mozete i do obliznjeg vidikovca Rachi.
U pomenutom restoranu (ukoliko stignete na vreme i bude bilo mesta) mozete i da vecerate a ako ne tu je nezaobilazni "Dalton"u Lefkasu i njihov mozda ne najbolji ali svakako jedan od obilnijih i boljih girosa .
Zelim vam lep provod :)

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na preporukama,pošto nisam nikada bio u tom delu sve upijam kao sunđer i svaka preporuka je korisna.Znam i ja da su dva dana malo ali ipak bolje išta nego ništa,ipak mi je Vrahos baza i jedan dan Praga,jedan Sivota i dva Lefkada je po meni dovoljno za odmor,onako opušteno da se ne cimamo previše oko vožnje..:D

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bice to slatke muke. Dva za Lefkadu nikako ne moze biti dovoljno, a samo ce ti se kasti zbog cega, kad vidis ono tirkizno plavo more.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posle dva dana na Lefkadi bice vam VEOMA mucno kad prolazite tog pontonskog mosta ka nazad... posteno. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka