irinas

LEPTOKARIA

5067 poruka u ovoj temi

Dobro vece.

Pre nekog vremena sam ovde postavila pitanje, a odgovor nisam od nikog dobila...sto me je bas razocaralao.

Elem, da se zna da mesta u leptokariji ima (sami da nadjete smestaj).

Pozdrav svima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno (izmenjeno)

Na ž., stanici ima red vožnje (nisam ga uslikao). Vozova ima i za N. Pori i za Solun. Takođe, sa druge strane pruge u odnosu na ž. stanicu ima i stajalište gde staje bus za Nei Pori i Katerini na drugu stranu, Predstavnik Dunav Tursa je na tabli u vili zalepio red vožnje sa cenama vozova, i ako se dobro sećam cene su ove:

povratna karta LP - Solun 15 evra

povratna karta LP -  Katerini 10 evra

povratna karta LP - Nei Pori 8 evra

(inače, cene nisu bile ovako okrugle ;) ) 

Primetio sam da vozovi nisu baš tačni, npr. voz za Solun koji trebda da kreće u 21.30 se tek nakon 10-ak min pojavio.

Kako je ž. st. u N, Poriju malo van mesta, deluje mi da je bolja opcija ići tamo busom koji polazi kod velikog pothodnika sa stepenicama. Red vožnje autobusa: 

Hvala najlepše na odgovoru. I mi idemo preko Dunav tursa, lepo je čuti da im predstavnici ne služe samo za ukras, već i da su uslužni. Videćemo kakva je situacija na licu mesta, i da li oni organizuju neke izlete. Samo da nas vreme posluži. Ako imaš neke preporuke gde jesti/ne jesti, šta probati, gde izaći, zapravo svaki tips&tricks znači kada se negde ide prvi put.

Predstavnik im je super, tamo je od 2012. Prvog dana uveče ili drugog dana ujutru u prizemlju vile drži 20-minutni sastanak gde možete čuti sjajne informacije

Izlete organizuje Fly Club agencija a možete ih platiti kod predstavnika

Što se hrane tiče, mislim da nema greške ni u jednom restoranu, bar ja nikad nisam imao problema. Giros pita je svuda 3.5 evra a ja sam ga ove godine jeo u restoranima na plaži. U Masutis marketu je bilo gotovih jela, pečeno pilence od 1kg je koštalo oko 6 evra, takođe toliko staje i velika grčka musaka.

Izmenjeno (Aca14)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam svracao do Leptokarije pre nekoliko dana, guzva je prilicna, da li ima smestaja ne znam ali po onoj guzvi koju sam video slaba vajda sem negde dalje od plaze, inace meni se to mesto nikako ne svidja ni sam grad ni plaza, mi smo isli do lidla i dofundo pa malo prosetamo ali ne bih sigurno tamo letovao.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

U Leptokariji u periodu 0d 12,8-21.08 voda je bila idealno cista kada bi opstina poradila da ocisti bar deo kamenja u priobalnom pojasu bilo bi to mesto idealno za letovanje ovako je malo zapusteno,strokavo izgleda da nimalo bas ne ulazu u turizam u odnosu na pre cetriri godinu cak su nazadovoli sa svime.Nista osavremenjeno,nista novo u ponudi osim sto ima puno vise lezaljki...Znam da je cilj turizma zarada ali treba poraditi i na infrastrukturi,cistoci...

Izmenjeno (sympathy)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Razmatram destinacije za sledeću sezonu pa se setih da nisam ostavila utiske iz Leptokarije. Nije bilo loše, ali neću letovati tamo više nikada definitivno. Plaža jako loša, vreme nam je takođe bilo loše (u avgustu), tako da je opšti utisak da je mesto socijala, koliko para toliko muzike. Tamo ne letuje niko osim Srba. 

Išli smo vozom u Nei Pori, to mestašce ima prelepu peščanu plažu, oduševila sam se. Nismo obilazili mesto kao mesto već samo plažu i kupanjac, tu je mana beskonačan plićak, ali je neuporedivo sa Leptokarijom. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Aca14

Bravo Aco....! :rolleyes:

Izmenjeno (klea2)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koristan info svakako.
Mi planiramo Leptokariju ili čak pre Nei Pori  za neko od narednih letovanja s idejom da odemo na izlet na Meteore. To mi deluje kao najzahvalnija pozicija.

Ja u poslednjih par godina preferiram plaže sa prirodnim hladom ili bar sa hladom u zaleđu plaže. Jako brzo pocrvenim i to mi je jedino rešenje. To je ono što mi najviše nedostaje kod ovih mesta.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koristan info svakako.
Mi planiramo Leptokariju ili čak pre Nei Pori  za neko od narednih letovanja s idejom da odemo na izlet na Meteore. To mi deluje kao najzahvalnija pozicija.

Ja u poslednjih par godina preferiram plaže sa prirodnim hladom ili bar sa hladom u zaleđu plaže. Jako brzo pocrvenim i to mi je jedino rešenje. To je ono što mi najviše nedostaje kod ovih mesta.

Mi smo prošle godine išli na Meteore pa u NP. Baš smo bili zadovoljni.

Ima severno od NP plaza sa prirodnom hladovinom ali bi morali kolima.

Prirodne hladovine ima u Skotini. Malo mestašce uzmeđu Leptokarije i NP. Nema gužve. Dva marketa i dve tri taverne.

I meni je plaža u NP bolja nego u Leptokariji. Inače, delovi plaže u Leptokariji se razlikuju, a i jasno mi je zašto vam se plaža ne sviđa. Samo ne razumem kako to ljudi tol'ko omanu u 2022. godini pored toliko fotografija, ranijih iskustava i sl. Pogotovo ti komentari "socijala, paradajz turizam, sirotinja iz Srbije itd," koji su meni toliko ogavni.

Svaka ti cast.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno dobri ljudi!
Pregledao sam na mapi potez od Leptokarije pa do iza Kokino Nera.
Vrlo je zanimljivo. Ima stvarno lepih i plaža i uvalica i može se skitati i obilaziti.
Zatefterio sam ovih par koje ste naveli. Vredi na njima provesti dan.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26840
    Ukupno tema
    901428
    Ukupno poruka