irinas

LEPTOKARIA

5084 poruke u ovoj temi

Da znaš!

Garant to može da se i dalje zameni po njihovim platnim službama... :D

A ako ništa, pa.... neki dinarčić. Dinar po dinar... ;)

:smorilo:

(mada znam da ću tamo na licu mesta da dobijem napad sujeverja i bacim pravi pravcati euro!)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, Suki... Marina i ja se malo zaneli a ti nam se pridružila.

Secni prethodnih nekoliko postova koji nemaju veze sa Leptokarijom i prebaci u Kafić.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma, nema veze, na svakoj temi se uvek malo skrene :P

Uostalom, neka se edukuju ljudi-da ne bude posle nismo znali! Mozda i u Leptokariji ima neka fontana :D

Ali, dobro, nastavljamo sa Leptokarijom...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajde!

Mi smo jedan jedini put (moja porodica i mali ja) letovali u Leptokariji. Ali, kasnije kada smo otkrili i ostatak Grčke - rado smo svraćali tamo.

A ja posebno, jer je tamo bila najneverovatnija vožnjica na svetu! Ono nigde nisam video. Sedneš kao u ona kaubojska poštanska kola, treseš se napred-nzad, a ispred tebe nešto što bi najviše ličilo automatu za benzin (oni stariji mo

deli), i u njemu 

kao kroz providnu plastiku vidiš INDIJANCE kako kruže oko neke PLANINE, a ti ih ubijaš

sve vozeći tu zapregu...

Dalje se sećam roll viršli koje su imale odvratan ukus, i nekakvih žvakaćih guma, u plastičnim kao kutijicama u obliku raznog voća i povrća---

Pitam se da li bi se sada snašao u tom mestu...

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma, nema veze, na svakoj temi se uvek malo skrene :P

To jeste, ALI zato moderator tu onda radi sec-sec.

Naročito onaj u "Africi"!

I to ne zbog preglednosti i funkcionalnosti tema nego iz čiste zlobe&pokvarenosti.

A ovamo piše krupnim slovima (i to u boji) da ljude posle bole oči i živci...

:smorilo:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma, cula sam ja da je taj neki opasan moderator :hehe:

Ovde bih onda, morala da isecem pola tema, a od teme Tasos, prakticno ne bi ostalo nista :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam lično za to da u opuštenom ćaskanju i skretanju sa teme nema ničeg lošeg.

Do informacija se svejedno lako i brzo dolazi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Relja, hvala puno na opisima, ja bih te samo pitala da li je istina da je more sredinom avgusta puno meduza, kako se negde na ovom forumu pisalo, mada sam ja pre par godina bila u Nei Poriju koji je relativno blizu, odnosno isto more, i tamo ih nije bilo....

Takodje, da li ima puno komaraca jer je to definitivno bio problem u Nei Poriju. Trebalo bi ovih dana da platim akontaciju za vilu Eleni, tako da cu obavezno traziti pogled na more, ako je moguce...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja uglavnom (kada god mogu) idem septembra, i tada nisam video meduze, a komaraca nema nesto posebno. Nazalost i kada se uzmu sobe koje su okrenute prema moru, od drugih hotela more se ne vidi. Ja za ovu godinu jos uvek nisam odlucio gde cu i kada cu :( ali najverovatnije opet kolima semptebra, ako bude bilo mesta u Eleni :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi zanima me ko je bio u Leptokariji da mi kaze sta sve treba obici u Leptokariji i u blizoj i daljoj okolini. Hvala puno. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa u samoj Leptokariji ništa naročito - u pitanju je klasičan grčki primorski gradić, lepote malo ispod proseka, ali sa veeelikom plažom :)

Ali je na dobrom mestu za okolinu - vozom se za par sati stiže do Soluna, tako da se može obići i taj grad, blizu su i Larisa i Katerini, tu je i arheološko nalazište Dion, koje mislim da obavezno treba posetiti kad si već blizu, tvrđava Platamon, a u blizini Leptokarije je i manastir kome nažalost ne mogu da se setim imena, ali sam čuo da je jako lep kad sam se vratio u Srbiju :) u svakom slučaju, nalazi se na putu ka Larisi, i nemoguće ga je omašiti, ima nekoliko putokaza.

Dakle, ja sam prošle godine jedan dan vozom do Soluna išao (u centru Leptokarije je železnička stanica), a drugi dan smo iznajmili kola i obišli ostala mesta koja sam pomenuo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa u samoj Leptokariji ništa naročito - u pitanju je klasičan grčki primorski gradić, lepote malo ispod proseka, ali sa veeelikom plažom :)

Ali je na dobrom mestu za okolinu - vozom se za par sati stiže do Soluna, tako da se može obići i taj grad, blizu su i Larisa i Katerini, tu je i arheološko nalazište Dion, koje mislim da obavezno treba posetiti kad si već blizu, tvrđava Platamon, a u blizini Leptokarije je i manastir kome nažalost ne mogu da se setim imena, ali sam čuo da je jako lep kad sam se vratio u Srbiju :) u svakom slučaju, nalazi se na putu ka Larisi, i nemoguće ga je omašiti, ima nekoliko putokaza.

Dakle, ja sam prošle godine jedan dan vozom do Soluna išao (u centru Leptokarije je železnička stanica), a drugi dan smo iznajmili kola i obišli ostala mesta koja sam pomenuo.

Hvala puno Xenon ja idem autom pa ce mi te setnje biti pravo zadovoljstvo. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepo je videti i mestasce koje se zove Litohoro.Nalazi se na recimo tridesetak kilometara od Leptokarije kad se krene uz Olimp.Zanimljivo planinsko mesto ima lepu crkvu Svetog Nikole,simpatican trg,par kafanica.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U blizini, prema jugu, ima par lepih mestasca i lepih lpaza koje vredi obici kada ste vec kolima dole (Platamon i Nei Pori, i plaze Skotina i St.Panatalejmon) a na severu obavezno se prosetati do Katerinia. Naravno ako ste raspolozeni za duze ture tu su Volos na jugu i naravno Solun na severu :) U blizini Leptokarie ima i arheolosko nalaziste iz staro grckog perioda, pa i to vredi pogledati ko voli.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U blizini, prema jugu, ima par lepih mestasca i lepih lpaza koje vredi obici kada ste vec kolima dole (Platamon i Nei Pori, i plaze Skotina i St.Panatalejmon) a na severu obavezno se prosetati do Katerinia. Naravno ako ste raspolozeni za duze ture tu su Volos na jugu i naravno Solun na severu :) U blizini Leptokarie ima i arheolosko nalaziste iz staro grckog perioda, pa i to vredi pogledati ko voli.

Relja hvala puno. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka