irinas

LEPTOKARIA

5084 poruke u ovoj temi

Prošle godine sam bio u Leptokariji. Mesto je mirno, plaža je peskovita, voda čista i puna meduza. Na 15 metara od mora bilo ih je na desetine. Postoje organizovane ture na Meteore i Olimp kao i na Skiatos. Pruga prolazi kroz samo mesto tako da se može vozom otići do Soluna i Atine kao i do obližnjih Platamona i Nei Poria.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel' se zna koliko kosta ta tura do Skiatosa?Gde traziti smestaj u odnosu na prugu i koliko je to bitno?Cuje li se bas mnogo taj voz ili ne?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se okoline tiče...

Pomenuti Litohoron, na padinama Olimpa. Nije daleko, mi smo jedne godine išli pešice. Lep pogleda na more odozgo. Mirno mesto, potpuno.

Olimp... nismo išli do vrha, donekle, kolima.

Na jug, blizu, možda 20km, mesto koje se zove Tempi. Izletište, viseći most, rečica, voda svuda unaokolo, crkva Sv. Petke, kapela u pećini, ulazak uzan i strm do izvora. Lepo za jedan dan, piknik varijanta.

Negde uz put je tvrdjava, liči na zamkove srednjeg veka, osvetljena noću. Nisam bio.

Dalja okolina Meteori, da. Samo u klimatizovanom prevoznom sredstvu. Ko nije bio, preporučujem, jedinstveno nešto. Ukoliko ima vremena za neki sat u Larisi - još bolje. Ispod je mesto Kalambaka.

Za izlete na ostrva ne znam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na jug, blizu, možda 20km, mesto koje se zove Tempi. Izletište, viseći most, rečica, voda svuda unaokolo, crkva Sv. Petke, kapela u pećini, ulazak uzan i strm do izvora. Lepo za jedan dan, piknik varijanta.

I jos zamisliš želju i ubaciš novčić preko ramena u rečicu... ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, to mislim da nije bio običaj kad sam ja bio.

Tad su još bile ΔΡΑΧΜΕΣ!

:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel' se zna koliko kosta ta tura do Skiatosa?Gde traziti smestaj u odnosu na prugu i koliko je to bitno?Cuje li se bas mnogo taj voz ili ne?

Tura do Skiatosa košta 30 evra. Pruga je od mora udaljena oko 150 metara. Naša zgrada je bila pored same pruge tako da je to bilo baš bučno. Inače su park u kome se nalaze sadržaji za decu i glavna ulica - šetalište iznad pruge.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jel moze neko da mi nesto kaze o Leptokariji idem prvi put kakva je plaza na kom delu je peskovita...idem u vilu miloneros preko perle da li je neko isao ili ide ove godine Ja palim 22 juna kolima

J sam sa pordicom prosle godine letovao u tom mestu preko Perle ali ne u vili Miloneros.Tamo su nam bili neki prijatelji i kazu da je vila sasvim ok.bas bas dobra.Ali na zalost to je jedina stvar koja je u tum mestu dobra sve je ostalo uzas.Nadrkani Grci,strokava pleza,nervozni prodavci,a o meduzama da ne govorim ima ih na stotine.izvadio sam ih bez preterivanja bar pedesetak jer to nema ko da radi na plazi.smuseni i smotani Slovaci kad ih vide trce po foto aparate i slikaju ih kao da su videli svemirski brod.Ne pada im napamet da ih slucajno izvuku na obalu.A one (meduze)pustaju iz sebe nesto neznam ni sam sta ali to se rasiri po vodi i narednih pola sata nema sanse da se okupas jer to tako strasno pece i iritira kozu da je bas bolno.Sve u svemu u Leptokariju nikad vise. Evo jedne fotke veselih Slovaka kojih je tamo na hiljade s3700130bs2.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meduza ima samo u avgustu i septembru barem sam tako cuo jel ima neka pijaca da se kupi neka riba ili tako nesto i u kom je delu bas peskovita plaza

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

meduza ima samo u avgustu i septembru barem sam tako cuo jel ima neka pijaca da se kupi neka riba ili tako nesto i u kom je delu bas peskovita plaza

Da može da se kupi riba nisam baš sigurn, ili bar mi nismo videli. Postoji mala "pijaca" kod pružnog prelaza na kojoj može da se kupi voće i povrće.

Plaža je peskovita ispod glavne ulice u pravcu Platamona. Pošto vidim da ideš kolima možeš skoknuti do Nei Poria to je oko 5 km od Leptokarije, odnosno odmah iza Platamona. Tamo su ogromne plaže sa sitnim peskom.

Moje mišljenje je da Leptokaria i nije baš toliko loša kao što je napisao Talija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda i nije losa to je individualna stvar,ali ja imam losa iskustva pa sam prosto hteo da ih prenesem.Moje misljenje je dakle da se cela ta regija oko Leptokarije ukljucujuci Paraliju,Platamon,Nei Pori ne moze porediti sa Halkidikijem.Esad sve je stvar indivudualna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, to mislim da nije bio običaj kad sam ja bio.

Tad su još bile ΔΡΑΧΜΕΣ!

:D

Mozda vam nisu skrenuli paznju :)

Drahme su bile i ja kad sam isla...

Reka se zove Dafni. Dafni i Apolon su bili ljubavnici.

Zbog toga je to reka ljubavi pa kada ubacis novcic zamslis ljubavnu zelju ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zbog toga je to reka ljubavi pa kada ubacis novcic zamslis ljubavnu zelju ;)

Eto objašnjenja za moj manjak sreće u ljubavi! ;)

A na Krfu ima neki zaliv - pa ako ga devojka prepliva, onda će da se uda :D

U Luksoru ljudi optrčavali oko onog skarabeja na plus MILION stepeni. Meni ni to nije padalo na pamet!

Ali se nadam skorom ubacivanju novčića u jednu fontanu.

:smorilo:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ali se nadam skorom ubacivanju novčića u jednu fontanu.

:smorilo:

Eto rešenja! Kažu da je ta najdelotvornija ;) :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam samo da li baš moraju euri, ILI sistem funkcioniše i na naš dinar?

Žao mi da se i bukvalno razbacujem eurima, ionako tamo deru na svakom koraku i sve zamislivo i nezamislivo se naplaćuje...

:smorilo:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma, najbolje ako imas neke zaostale lire od pre! I vuk sit i ovce na broju :bez-zuba::D :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka