Phillippe

Brisel

185 poruka u ovoj temi

Evo pitala sam bas danas druga, upravo se vratio iz Brisela, kako je, i on covek kaze meni je tamo super.

Jako je skupo,skoro kao u Parizu,a svuda ima belgijskih cokolada i piva, mali je grad i za stripove imaju jednu od najjacih scena u Evropi. Bila je nevidjena magla i vlaga.Od Sarloa-aerodroma do centra Brisela ima oko pola sata voznje i 14 evra u jednom pravcu.

Covek je isao tamo poslom i sve mu je bilo placeno, ali kaze da je inace za nase pojmove sve skupo.

Ako imas neki rod ili pomozibog , da ne moras da placas smestaj i klopu , onda valjda vredi ici i po losem vremenu.U suprotnom , ja bih sacekala bar maj mesec.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna gde bih mogla da nabavim TOP 10 Brisel, Briz,Antverpen i Gent, videla sam izdanje na engleskom na nekom sajtu, ali u BG, u knjizarama, nisam mogla da pronadjem ni to, a ni prevedeno? Kao rasprodato?!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragane, neki moj itinerer za Brisel ukljucuje atomium i mini evropu.

Grand plas, muzej lepih umetnosti, kucu Viktor Horte, muzicki muzej, muzej Rene Magrit, kao i vojni muzej. Naravno pogledao bih i njihove crkve. Sta bi mi preporucio pored ovoga. Putujem za dve nedelje. Briz da ili ne?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Briz obavezno. Bices odusevljen kao I svi ostali koji su ga posetili.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Briz je mnooogo lepsi nego Brisel. Mozes i do Vaterloa. Pa mozda i nesto na obali, ako je suncano.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Briz je prelep. I Brisel je lep grad, ali Briz je poseban

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni se Brisel nije uopste dopao, osim Grande Place, koji je velicanstven, ostalo mi je potpuno neinteresantno. Nisam videla Sofiju i Bukurest, ali je ruzniji od svih ostalih evropskih prestonica. Bar meni.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Onda Briz upada u raspored pod obavezno. Poceo sam ko retriveri da li da krenem levo ili desno, sad hocu u antverpen, jelenait me podsetila na vaterlo, drugar mi juce kaze obavezno gent...

Ipak nije realno napravio sam prilicnu listu za Brisel, a hocu i da lepo procunjam po Brizu.

Hvala svima na preporukama. Javljam se sa utiscima.

Srdacan pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

glas1 piši obavezno utiske po povratku, ima nas još koji ćemo u Belgiju :) Mada ja najviše idem zbog Briža, priznajem. Za Brisel ću imati dan i po, dva jer mi je plan da nekako za 4 dana ukupno posetim pored Brisela i Briž, Gent i Antverp. Ako može neki predlog od poznavalaca kako da to rasporedim i šta da eventualno izbacim ako bude moralo?

Slećemo na Brisel Šarloa oko 9:30h i mislila sam da prvo odemo pravo za Briž, tamo provedemo taj dan i prespavamo. Ujutru odemo do obale Severnog mora (npr. Ostende) ako je ok vreme. U povratku odande pokupimo stvari iz hotela, produžimo za Gent, ostavimo stvari na žel.stanici i do uveče budemo u Gentu, a onda produžimo za Brisel. Treći dan odvojen ceo za Brisel. Četvrti dan nadam se da možemo stići da bacimo oko na Antverp, ako odemo rano ujutru i popodne se vratimo u Brisel. Narednog dana ujutru je polazak za Pariz :) Šta mislite, može li ovako ili ima neka bolja kombinacija? Znam da će to biti samo blic upoznavanje sa gradovima, ali teši me da nisu tako veliki.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da mozes, ali bice ludo i brzo, definitivno :vestica:

Nadam se da necete zaboraviti da napisete utiske kad se vratite.

Mi planiramo krajem maja, 8 dana, za sada Brisel, Briz, Gent i Antverp. Ako bude isuvise opusteno, mozda dodamo jos nesto, mada mi se trenutno svidja bas ovakav tempo. :weee:

Kada idete?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idemo 26.aprila, pisaću obavezno. Ako bude kiša, izbaciću obalu i ranije stići u Brisel. Već mi se vrti u glavi od informacija, opet sam preterala sa kombinovanjem :D Možete da ubacite i jednodnevni izlet do Luksemburga vozom, ako imate vremena.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To nije losa ideja. Videcu kad dodjemo tamo.

Blago vama idete mesec dana pre nas, ja vec ne mogu da cekam :D

Nadam se da ces mi prekratiti vreme nekim lepim putopisom :wub:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam da li ću stići da kompletiram "pravi" putopis dok ne odeš, ali rado ću podeliti sve informacije i pre putopisa :) Vikendom su povratne vozne karte za bilo koju destinaciju u Belgiji skoro upola cene, pa nije loše iskoristiti. Mi smo dobro prošli sa Thalys vozom do Pariza, 30€ u jednom pravcu, i za sad smo samo to uzeli jer još "bistrim" itinerer ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

30e od Brisela do Pariza je dobra cena. Mene je na dan putoanja ta karta izašla skoro 90e. Ne obaziri se na komentare da je Brisel dosadan grad, lep je na svoj način. Poseti obavezno severni deo grada Heysel!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znam da su vikendom povratne karte upola cene. Ono sto nisam znala je da imaju tzv.produzeni vikend, kada im je neki praznik. E onda te cene budu i radnim danima, pa se mi konkretno zbog Spasovdana mozemo vozikati po snizenim cenama od srede uvece (28.05.) do nedelje u ponoc :ziveli:

U aprilu ti je to,na zalost, od 18.04. do 21.o4., zbog Uskrsa, ali vama to ne znaci nista posto idete kasnije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26792
    Ukupno tema
    899439
    Ukupno poruka