Phillippe

Brisel

185 poruka u ovoj temi

mmm to nije los predlog,vec mi je neko to pomenuo,sta ima tamo,verujem da znate i da ste bili cim mi dajete taj predlog???Sta mislite o odlasku do Pariza,procitala sam da je na sat ipo od Brisela?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To mozes super brzim vozom koji vozi tu relaciju nekih 1 h 30 min. Karta nije bas jeftina, cini mi se da je bila pre par godina nekih 5o e.

Do Briza si za sat vremena

evo ti ovde pa gledaj

http://www.thalys.co...ffers-and-fares

http://www.eurorailways.com/products/premier_trains/thalys/parbru.htm

Izmenjeno (Infoputnik)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da je karta za te-ze-ve skuplja od 50 Evra, mozda gresim ali znam da smo mi odustali od te ideje bas zbog cene karata tada.

Sta ima da se vidi u Brizu? Pa Briz.

Najlepsi grad, grad iz bajke. Samo mu jos nedostaju Ivica i Marica. Briz je srednjovekovni dijamant u kome koje i malo romantican ne moze ostati ravnodusan.

250px-Brugge-CanalRozenhoedkaai.JPG

800px-00_Bruges_JPG3.jpg

800px-PanoBrug_-_IMG_5917_-_IMG_5922-_79

slike su skinute sa neta

Od Brisela nije nikakav problem da stignes do Briza. Moja preporuka je, ako si avanturistickog duha da sidjete iz voza i obidjete i Gent kroz koji prolazite na putu za Briz pa da nastavite sledecim. Od Brisela do Briza ima oko 100 km sto za njihove vozove stvarno nije nista. Ovu relaciju prelaze za jedan sata.

Nista manje zanimljiviji grad za obilazak a da je u blizini Brisela nije ni Antverpen gde mozete posetiti Rubensovu kucu i videti neke od njegovih slika. On je od Brisela udaljen samo 45 km. Samo da kazem da je on jedan od gradova gde bi voleo da zivim. Mislim da sam time sve kazao.

Izmenjeno (DraganV)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mmm to nije los predlog,vec mi je neko to pomenuo,sta ima tamo,verujem da znate i da ste bili cim mi dajete taj predlog???Sta mislite o odlasku do Pariza,procitala sam da je na sat ipo od Brisela?

Thalys ide tacno 1h 20 min, ali je cena karte prilicno skupa (sem ukoliko se ne kupi jedno mesec i po do dva unapred, i onda moze da izadje podnosljivih 70-80 eur)

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To je bas puno,nismo sad u mogucnosti za to,ali do Briza idemo sigurno.Interesuju me cene u Briseli,obzirom da je period kad mi idemo vreme rasprodaja ,znate li kakve su cene tada u Briselu,ima li sanse za jeftin soping.Hvala za ove korisne informacije gore:-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

evo ti moje iskustvo sa Thalys vozovima. Kartu na liniji Pariz-Amsterdam platio sam 75e (karta kupljena 2 nedelje ranije), kartu Amsterdam-Brisel platio sam takođe 75e (karta kupljena 2 dana ranije) i linija Brisel-Pariz 88e (karta je kupljena na sam dan putovanja). Znači, što ranije je kupiš biće ti jeftinija!

Vozovi u Pariz ti pristižu na stanicu Gare du Nord. Ako budeš išao ovim vozovima obrati pažnju na numeraciju sedišta, zapravo obrati pažnju da uđeš u pravi vagon. Na stanicama imaš šeme Thalys vozova gde je sve lepo objašnjeno, i tu tačno možeš da vidiš koji je tvoj vagon. :zvizduk:

Izmenjeno (marco polo)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala hvala ali to ce sacekati neki drugi put,a imate li Vi neku iskustvo sto se tice sopinga u Briselu,to me jako interesuje?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala hvala ali to ce sacekati neki drugi put,a imate li Vi neku iskustvo sto se tice sopinga u Briselu,to me jako interesuje?

Glavne trgovacke zone su ulica Neuwstraat (jeftinije), rue de Neuve i deo oko avenue Louise (skuplje), ali znam da dosta Belgijanaca ide u soping u Lil (veliki grad u FRancuskoj na samoj granici sa Belgijom).

evo ti moje iskustvo sa Thalys vozovima. Kartu na liniji Pariz-Amsterdam platio sam 75e ( karta kupljena 2 nedelje ranije) , kartu Amsterdam-Brisel platio sam takođe 75e (karta kupljena 2 dana ranije) i linija Brisel-Pariz 88e (karta je kupljena na sam dan putovanja). Znači , što ranije je kupiš biće ti jeftinija!

Vozovi u Pariz ti pristižu na stanicu Gare du Nord. Ako budeš išao ovim vozovima obrati pažnju na numeraciju sedišta , zapravo obrati pažnju da uđeš u pravi vagon. Na stanicama imaš šeme Thalys vozova gde je sve lepo objašnjeno , i tu tačno možeš da vidiš koji je tvoj vagon.zvizduk.gif

I ja sam ranije uspevao da pronadjem karte za 75 eur, ali evo bas sada najeftinija kosta 124 eur (a gledao sam vise od 3 nedelje pred put). Kako si uspeo da nadjes kartu na relaciji BRisel-Pariz za 88 eur na sam dan putovanja, mora da je bila neka last minute varijanta u pitanju (jel si uzimao preko sajta ili si kupovao na nekoj od stanica Gare CEntrale/ Gare de Midi)?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imam ja i te kako, upravo u periodu Bozicnih praznika. Kada sam krenula u obilazak Belgije nije mi padalo na pamet da shopingujem. Medjutim, tamo su cene bile na velikom snizenju. Valjda poslednja nedelja popusta. Prvo sam kupila kofer :blush:pa onda napunila isti. Npr. zenska torba Esprit 2o eura, cizme uz nju od okrenute koze 35 E, jos jedne od tekstila 25 E... u Jeniferu sam dosta pazarila za cerku. Mozes planirati kupovinu slobodno. Ja sam izdvojila jedno popodne za to. ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

zaboravio sam da napišem da su to cene karata od prošle godine u julu mesecu. Kartu Brisel - Pariz kupio sam na železničkoj stanici Brisel Midi/Brisel Zuid, i nije mi bilo dobro kada sam čuo cifru. :lud: Ako je sada 124e onada je bolje ići busom ili nekim jeftinijim vozom.

Madness, nisam šopingovao u Briselu, sve pare sam potrošio u Amsterdamu tako da sam se u Pariz vratio sa 20 centi. :blush:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Do Brisela iz Pariza mislim da je najjeftinije ici EUROLINES busevima. Svi ti busevi su na jednoj stanici...pa i oni na relaciji BG - Pariz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da je karta za te-ze-ve skuplja od 50 Evra, mozda gresim ali znam da smo mi odustali od te ideje bas zbog cene karata tada.

Sta ima da se vidi u Brizu? Pa Briz.

Najlepsi grad, grad iz bajke. Samo mu jos nedostaju Ivica i Marica. Briz je srednjovekovni dijamant u kome koje i malo romantican ne moze ostati ravnodusan.

250px-Brugge-CanalRozenhoedkaai.JPG

800px-00_Bruges_JPG3.jpg

800px-PanoBrug_-_IMG_5917_-_IMG_5922-_79

slike su skinute sa neta

Od Brisela nije nikakav problem da stignes do Briza. Moja preporuka je, ako si avanturistickog duha da sidjete iz voza i obidjete i Gent kroz koji prolazite na putu za Briz pa da nastavite sledecim. Od Brisela do Briza ima oko 100 km sto za njihove vozove stvarno nije nista. Ovu relaciju prelaze za jedan sata.

Nista manje zanimljiviji grad za obilazak a da je u blizini Brisela nije ni Antverpen gde mozete posetiti Rubensovu kucu i videti neke od njegovih slika. On je od Brisela udaljen samo 45 km. Samo da kazem da je on jedan od gradova gde bi voleo da zivim. Mislim da sam time sve kazao.

Ah, taj Briz...Bila sam u aprilu prosle godine. Imala sam utisak da sam upala na snimanje nekog filma o srednjem veku. Kocije jure ulicama kao kod nas taksisti, a takvu kosnicu od ljudi, nigde nisam videla. Mnogo je lepsi i od onoga sto se moze videti u filmu La Brugge. Cokolade su primamljive, neverovatnih oblika, sve pomalo podseca na onaj film Cokolada sa Zilijet Binos, ali mali savet - ''primeceno je'' da su belgijske cokolade mnogo jeftinije u obicnim marketima Albert Stajn u Holandiji, cak upola cene... Ko god se nadje u Belgiji pa i u Holandiji trebalo bi da iskoristi priliku da ga poseti...Mogu jos da dodam da je na putu ka Brizu i grad Gent, koji je takodje zaista impresivan, sa grandioznim srednjevekovnim gradjevinama, kanalima, mostovima, samo je malo ''hladniji'' od Briza. Briz je kao topliji, ususkaniji i romanticniji. Mada ukusi su razliciti.

Izmenjeno (ivanjuska)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Inace meni se Brisel nije ni malo svideo, mozda zato sto smo bili petak - subotu tad su svi izasli uvece, bilo je leto, pijani ljudi su lezali po asvaltu, svi su bili polu svesni i meni je bilo bas nekako bljak. Ceo grad je imao cudan miris, kombinaciju prljavstine i cokolade, na momente super mirise cokolada,a onda smrdi na neki ustajao miris loja. Mozda je to samo moja impresija, ne znam...Meni je Brisel jedan od gradova gde se ne bih vracala, ali mnogi ljudi imaju potpuno suprotno msljenje. U svakom slucaju nije mi zao sto sam bila jer sam videla jos jedan grad i stekla novo iskustvo. Lep provod zelim!

I mene je Brisel iznenadio pomalo. Nije veliki, jeste ususkan, ima to jezgro sto daje pomalo ''domacinsku atmosferu'' ali kada se izadje iz tog jezgra pravi je poslovni grad gde se mnogo toga (i koga) skupilo...Dobro, za svaku evropsku metropolu je karakteristicno da se vikendom nocu svasta moze videti na ulic...nekada i danju...valjda su zaboravili druge nacine da sebi daju oduska...ali ono sto me je iznenadilo je to da hranu spremaju golim rukama istim onim kojim su bvratili kusur! Glb! i to u centru Brisela. Glb, glb! Lepo je videti Planetarijum, a meni se posebno dopala i Mini Evropa, odmah pored Planetarijuma, lepo je uradjena, u maketama su predstavljene bitne znamenitosti i obelezja svake zemlje clanice EU, ispred maketa svake od zemalja stoji tabla sa naznakom gl.grada, godinom stupanja u EU a pritiskom na dugme aktivira se himna te zemlje. Lepo je videti ga, a i iz Brisela se moze obici Briz, Gent, pa i Pariz...Neko je pomenuo pivo i lokal Delirim tremens. Lokala jezaista opusten, neobicnog enterijera, imaju veliki izbor piva na tocenjerazlicitih ukusa, a ako znaci komentar nekoga ko uopste nije ni najmanjiljubitelj alkohola - piva treba obavezno probati. Imaju neverovatan izbor aroma. Ja sam pila pivo sa ukusom cherrya. Lice na sokove fantasticnog ukusa, alisokove koji ''obarauju s nogu''. Zato kazem treba ih samo PROBATI

:)

Izmenjeno (ivanjuska)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sutra putujemo,bas se radujemo.Hvala vam svima na korisnim informacijama,rado cu vam preneti svoje utiske kad se vratimo!!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ah,blago VAma!

:)

A jesu ti gradovi na jugu Belgije i severu Francuske vrlo srednjevekovni i bas bas lepi...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26792
    Ukupno tema
    899439
    Ukupno poruka