Phillippe

Brisel

185 poruka u ovoj temi

wizz air do charleoi, kao sto mlada dama rece, najblize. jatom ide uglavnom preko amsterdama, zavisi od dana kojim se ide.

sto se tice Brisela,

evropska prestonica, koju vredi videti, malo im je cudan metro a onim kovanicama za karte i aprataima, ali hajde, moze pesaka dosta da se obidje, ima zone shoping sa galerijama i rznim centriam odlicne. glavni trg prelep, rucnoradjen cokolade savrsenstvo.

ono sto je mene jos odusevilo je i muzej stripa, potom MINI EUROPE park kod sajmista i atomiuma, koji je prava mini evropa sa glavnim gradovima, najznacajnijim znamenitostima tih gradova drzava i npr slusanjem himne te zemlje, sve na otvorenom. pored toga glavni i prvi pik po meni ATOMIUM, savrsneo arhitektonsko cudo koje treba posetiti i proci kroz ceo pogledati izlozbe, u tom trenutku je bila izlozba posveena otvaranju atomiuma i zivotu u to vreme,kao su izgeldale kuce, namestaj, raido, tv, frizidr, automobil i mnogo sta drugo. pored postoji i veliki cinema cineplex, kao i cuveno sjamiste.u centru pored zeleznicke ako promasite jedno skretanje, mozete da zapdnete i u ulicu crvenih fenjera.glavna pesacka zona sa nekoliko trznih centara i malim radnjama sa cuvenim vaflima, i skulpturama manekena pisa i nejgove druzebnicer blizu dve tri ulice.tada kada sam bio u briselu, bio j eobucen u srpsku narodnu nosnju.

obicne prodavncie delhaize,kao i kod nas, cene slicne, hoteli od onih jeftinih do neih veom aatraktivnih, preporucujem hotel BLOOM pored botanicke baste, vrhunski moderan sa umetnickim delima mladih savremenika moderne umetnosti iz razlicitih zemalja.

zona sa EU zgradama karakteristicna kao i poznati parkovi brisela.sve u svemu vredi videti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li mozda neko zna kako mi je najlakse doci do karata za utakmice anderleht fc u ligi sampiona?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.

Zanima me najjeftiniji prevoz od Briselskog glavnog aerodroma do aerodroma Sarloa? I koloko vremena je potrebno vozom ili busom eventualno?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li ima aviona iz brisela za beograd direktno 14.dec.2013 ???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko ja vidim - ne.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa da zato i pitam,nisam mogao da nadjem ni jedan direktan let... ok hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za ovaj datum (14.12.) recimo imaš wizz-om Brisel (Šarloa) - Budimpešta. U Peštu stižeš u 19.15, a dalje, za Beograd imaš voz u 22.20.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

aha pa nije losa ideja... thanks ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

druze kazi mi jos samo voz budimpesta-beograd koliko odprilike putuje vremenski?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa bio bi ujutru u Beogradu, a sem toga karta je jeftina ni 15 evra za 2 klasu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Beogradu je u 6,32.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potrebna mi je mala pomoc.

Iskrslo mi je da za relativno malo novca mogu da otputujem u Brisel i Amsterdam u februaru, izmedju 20 i 25 februara.

Obzirom da u februaru vreme nece biti sjajno, da li ipak da idem u tom periodu ili da cekam neku drugu priliku i neki lepsi period godine - prolece ili leto/pozno leto/pocetak proleca?!

Jer mi pomenuti gradovi mozda nece biti u pravom svetlu, imajuci u vidu da je zima i tmurnjikavo vreme.

Unapred Hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bi putovao i sada i u kasno prolece ali ako biras izmedju ta dva onda je bolje da sacekas.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, samo sto sada sigurno mogu ici, a u prolece nisam siguran, mozda i ne. Uz to, sada bih putovao po znatno nizoj ceni, al opet nista mi ne znaci to ako necu videti gradu pravom svetlu...

Ne znam kakav je Brisel i Amsterdam krajem februara, da li je siv, prljav, mokar i sl. To mi je dilema.

Sa druge strane, svaki grad treba videti u izdanju u kakvom je, napr.ako je kisa ne znaci da je grad ruzan, jer i kisa je sastavni deo njega. Drugo, izbegao bih guzve koje su verujem u aprilu i maju velike kao i svuda.

Cenim svako misljenje i stav, dajte jos neki savet...

Dragane Hvala :)

Izmenjeno (Asteriks)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Amsterdam u februaru, ne bih preporucila.

Lepo je sagledati svaki grad u svim vremenskim prilikama, ali pod uslovom da ga vidis par puta u zivotu, sto retko ko moze sebi da priusti.

Voznja kanalima u Amstedamu je ipak dozivljaj koji ne treba propustiti, a za njega je neophodno bar prolece.

U Briselu, prelepi glavni trg I fasade starih trgovackh gildi koje ga okruzuju,izgubili su dobar deo drazi i lepote pod kisom koju sam dozivela u ovom gradu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka