Maja

Vrucine?

28 poruka u ovoj temi

ako se neko plasi vrucine, treba da ide na Zlatibor i Kopaonik na letovanje, a  ne da razmislja o Africi  :P

Ja se nadam Zlatiboru posle Egipta.

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potpuno se slazem sa Natasom, ljudi idete na more, u Afriku, pa ne ocekujete valjda da vam bude 20 stepeni!?! Ja sam u Egiptu bio 2 puta i nijednom mi vrucina nije uopste pretstavljala problem. Uostalom drugi put sam isao sa kcerkicom koja je imala 9 meseci i ako njoj nije smetalo, a nije, nece ni vama odraslima. Na moru vam sigurno nece smetati vrucina, a u Kairu - plato Gize, Egipatski muzej i ostalo sto budete obilazili ce vas sigurno toliko okupirati da vrucinu necete ni primetiti pa makar da je i 100 stepeni. Budite sigurni da je npr. danasnjih 32-33 u Beogradu neuporedivo teze podneti nego egipatskih 40 i kusur, zbog niske vlage koja tamo vlada. Zato nemojte uopste da se opterecujete vrucinama, uzivajte jer vas ceka divan odmor i lepo se provedite!

Pozdrav svima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zakljucak: Jeste,toplo je, i treba da bude,ali vrlo podnosljivo.Samo je Tanji bilo 'ladno ispod suncobrana....Jeste zeznuto...

Mnogo razmisljate o tome,opustite se.Lepo kazu ljudi,kad "zagrebes" Egipat ,zaboravis na vrucinu. Ma ,samo da je toplo!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nekako osecam (ja i moja paranoja) da kad viknete LJUDI - mislite i na mene.

A ja sam samo preno neka tudja iskustva.

Pa ja da pravim dramu oko toga ne bih ni isao krajem jula!

Dakle: bas me briga za vrucinu, hipervrucinu i ekstremnu vrucinu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam bio u Luxoru 25 jula 2003, dakle kad su najveće vrućine i moj savet je da se obavezno ponese kačket ili kapa (i naravno flaša sa vodom). Ja to nisam poslušao pa sam morao da kupujem kapu u samoj dolini Kraljeva kod nagorih trgovaca na svetu :D

Sve ostalo se može podneti, a veći šok vam sleduje od onoga što ćete videti!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da se ne lazemo: da je vruce-vruce je.To se oseti cim izadjes iz aviona u 2 ujutro-odmah pocinje skidanje.

Da li ce neko da zagnjuri ili nece to je licni stav.Normalno je da ljudi zele da idu na letovanje gde je toplo i ima mora.

Ali ako se spremaju za afriku u sezoni moraju raskrstiti da je minimalna 40 stepeni-ne mogu egipcani da ohlade vazduh osim zatvorenih prostorija.Da mogu mozda bi bili Amerika a ne egipat sa prosecnom platom 35 evra.Kod njih se i palme suse od toplote.

Samo budala moze da ide nepripremljen na takvo letovanje.

A posebno na stvarno vredan izlet u dolinu kraljeva.Tu vladaju extremni uslovi.Ne bih pristao da prestojim 15 minuta na onom suncu (kao njihova turisticka straza- sa sve crnom beretkom) pa da mi daju aranzman za dzaba.Tu covek mora da se spremi: leprsava tanka odeca, lanena marama ili kapa, djojzle, 20 litara hladne vode i ne pretrpavati se za ruckom.

Ucite na iskustvima predhodnika- jeftinije je

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao i vama svi su nam pricali da se ta temperatura zaista ne oseca. Otisli tamo i uverili se, Zaista jeste sok kada iz klimatizovanog aviona izadjes u 1 sat nocu na preko 30 stepeni, ali verujte mi veoma brzo se naviknes.Mi smo klimu gasili nocu vec posle dve noci, jer nam je bilo hladno za spavanje, vrlo brzo se naviknes, na plazi moze da ti bude i hladnjikavo kada duva jaci vetar. Sto rece jedan moj prijatelj : " to su najprijatnijih 50stepeni" verovatno vam to odavde yvuci cudno kao sto je i meni, ali uvericete se i sami. Unosite sto vise tecnosti, na izlete obucite tanku pamucnu kosulju dugih rukava ( da ne izgorite na suncu), obavezno maramu na glavu, naocare i dosta vode. Videcete i sami , ma nista lepse nego kada ujutru ustanes i ne moras da gledas u nebo da li ce padati kisa ili ce biti lose vreme, ne moras da razmisljas da li ce biti hladna voda u moru pa da ne mozes da se kupas, ili kada se vratis uvece iz grada a zelis da se kupas u hotelskom bazenu ali napolju je vec toliko hladno da mozes da se prehladis. Na to zaboravite, toliko ti je prijatno da na temperaturu i ne pomisljas, pa cak ni u Dolini Kraljeva- Luxoru...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uglavnom je sve vec receno.

Ja sam u Egiptu bila u oktobru.Klima-fenomenalna.Vlaznos vazduha minimalna, temperatura se lako podnosi.

Osim vode, pamuka, zastite za glavu....mozda bih mogla da dodam:

Ako dzipovima krenete u pustinju, pa josh budete imali zelju da se penjete i spushtate dinama, mozda bi mogli da izbegnete bose noge....Ili da se spustite jako brzo :)/moj sistem i ako sam imala lagane patike na nogama/ Jer na pola puta upadnete prilicno u pesak, a on ume da bude vreo.

Izmenjeno (Buba)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najlepsi osecaj kad izadjete iz aviona a udari vas vruc vetar........

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Klima u Egiptu je odlična. Bio sam više puta u različito doba godine i klima nikad nije bila problem.

Bio sam krajem aprila početkom maja, zatim početkom jula do polovine jula, a bio sam i krajem oktobra i početkom novembra.

Nijednom mi klima nije bila nepodnošljiva. Vazduh je suv, pa nema vlage i sparine. Ako se od 13 do 16 sati, kada je najjače

sunce povučete prvo na ručak,a zatim u sobu, nećete imati bilo kakvih problema. Maj i oktobar su verovatno najlepši meseci u

Egiptu, ali i to ima svojih loših strana. Tada je manja spoljna temperatura, ali se brže padne noć. Mogu da kažem da nikakvih

problema nije bilo ni u julu, jer se visoke temmperature zbog male vlažnosti vazduha odlično podnose.

Više problema smo npr. imali u Turskoj, konkretno u Kemeru, gde smo letovali 15 dana, počev od 12.avgusta.

Mogu sa kažem da je u Kemeru prva 2 dana boravka bila toliko nesnosna vlaga, da čim se udaljite 100 metara od mora, sa

celog vašeg tela lije znoj, a peškiri preko noći ne mogu da se osuše. Verovatno je i u Egiptu, najtopliji avgust, pa možda samo

ovaj mesec valja izbeći.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da,avgust je definitivno najtopliji mesec i ako niste u hotelu na plazi,ako morate negde da hodate da bi nesto kupili po suncu,stvarno je jako toplo,bukvalno za 5min.da prokuvas skroz!

jedino tad se i oseca ovakva vrelina,inace na plazi se ne oseca,kao ni u hotelu..

znaci,nikako hotel gde treba da se hoda do plaze...kome zaista mnogo smeta vrucina i cini ga nervoznim..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Avgust u Egiptu najnepodnosljivije od 10,11 pa do 13h . Ali to je samo ukoliko setate na suncu bez ikakvog hlada .

Plaza , bilo kakv mali hlad , sve ok .

Sunce zalazi oko sedam

Izmenjeno (neofit)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bila sam u Egiptu krajem maja i pocetkom juna. Gledala sam kada je najduza obdanica. U periodu od 3. dekade maja do prve dekade jula je najduza. U tom petiodu vec oko 18,40-45 je padao mrak. Mislim da je u avgustu kraci dan i da malo ranije zalazi Sunce.

Temperature su bile izmedju 40-43C i nisam preterano osetila vrucinu. Inace sam osoba koja ne podnosi Vrucinu.

Izmenjeno (seagull)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26840
    Ukupno tema
    901428
    Ukupno poruka