MINJA011

Restorani u Beogradu

1065 poruka u ovoj temi

Bela reka na Novom Beogradu. Fantasticna hrana, prijatna atmosfera, sve preporuke.

Od jela najlepsa je butkica sa slaninom i lukom. mmmm. 

Ipak, da bezim sa teme, napravim kasu i zamisljam slaninicu. :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao što napisah, u ovom novom objektu nisam bio ali sam u međuvremenu saznao da je ovaj preseljen iz objekta na samom početku Surčinske ulice, otprilike prekoputa Grand kafe, nisam znao da je u pitanju Uzelac...i ovde su od 3 posete zasrali 2x tako da, što se mene tiče, završili smo druženje za sva vremena. 

Što se tiče Bele reke, i sa ćelavim sam završio, nisam probao pečenje ali 3x (bob pomaže) je bilo više nego dovoljno da zaključim da se nećemo više družiti. Džeri mu je i dalje u redu, nije se pokvario ali ova BR mu je jadan pokušaj da parira Durmitoru, niti ima kvalitet niti su cene odgovarajuće onome što dobijete. Kobasice sa sirom iz BR farme, ne znam da li bi ih izgladnela  lutalica pojela, nešto što liči na karađorđevu a ne liči ninašta, koh od 350 din i espreso 180, palibre ćelavi prevarantu.  ja ne gledam preterano cene, ove 2 ne bi primetio da nismo prilikom te treće posete bili u fazonu da nismo gladni, 2 obrok salate, kuvana boranija i bezukusni prebranac (gotova dnevna jela) 1 točeno pivo voda, msm 2 koha, 2-3 espresa, račun skoro 7.000 din.  

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Restoran Uzelac je počeo sa radom pre više od 20 godina u ul. Blagoja Parovića u jednoj takoreći garaži sa par stolova. Fenomenalno pečenje. Premestili su se na hipodrom gde je i dalje bilo odlično. Bili smo redovni gosti. Ali kao što reče @Mamaia pre desetak godina naglo je opao kvalitet hrane kao i usluge. Još par puta smo bili gosti i odustali smo. Pre 3 godine je restoran uzela ekipa sa Ledina gde su popravili kvalitet svega. Sada zaista imate jagnjetinu bolju nego bilo gde u Srbiji. Ko ne veruje neka proba. Restoran pored klimatizovane sale ima i baštu kao i igralište za decu. Odličan parking. Ukoliko se parkirate sa zadnje strane restorana, videćete veliki sač gde spremaju teletinu, jagnjetinu, krompir i pogaču (bez kvasca). Na kraju obroka dobijate gratis slatke uštipke.

u poslednje 2 godine bio desetak puta i imam samo pohvale

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas ja i prijatelj opuvasmo kilo jagnjetine kod Uzelca ,cista poezija.

Da dodam i to da je kilogram jagnjeceg pecenja dvije corbe dvije salate i 4 piva kostalo 3.670 dinara ili nesto oko 31 €

Mislim da se bolje pecenje ne moze napraviti.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Al nahvaliste Uzelca, sad mi dodje da odem :) Nadam se da cu ga uskoro posetiti, pa cu ostaviti utisak.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Mislim da se bolje pecenje ne moze napraviti.

 

Moze, u Dascari:D

IMG_20190804_140821.thumb.jpg.82c005423f

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jet to ova Stara Dascara na Topcideru?

Ako jeste moracu vala da provjerim i uporedim????????

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, ta Dascara :D blizu Miloševg konaka,  uz napomenu da 3 do 4 dana pre dolaska rezevises sto ali i koliko kg jagnjetine nameravas da pojedes. sa društvom Neverovatno, ali tako funkcionišu, rezerviše se i jaga.

Bili smo skoro, za vikend, sve  puno  kao oko, gosti se smenjuju iako je bila vrucina  kad vreme za jaganjce nije, ali  je ipak bilo  odlično. Meni je  bolje od  Uzelca, ili me takva jagnjetina  zapratila. :rolleyes: 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nadam se da cu biti u prilici da testiram kafanu.

Nazalost kad dodjem u Bg to bude obicno dva tri dana a i nisam sam pa da svaki rucak ja kazem gdje idemo.

Na primer ovoga puta osim zaista dobrog ugodjaja kod Uzelca rucali smo jedan dan u Maderi(posao) utisak bzv onda smo bili u Orascu na bulevaru i po meni sasvim prosjecno jelo osim baklave koja je bila fenomenalna ali zbog rucka ne bih se nikad vise tamo uputio iako je basta fina nema sta ali trece mjesto bih pohvalio a to je restoran  Suvobor u Kralja Petra.

Sam restoran je vrlo slican onom iz filma Kum gdje Al Pacino oladi onog policajca i Turcina a hrana je bila vrlo ukusna.

Usluga ok konobari nekako normalni i voljni da pomognu kod biranja sto ja npr volim jer sam se kolebam ,prosto mi treba pomoc ? cijene normalne sve mi je nekako bilo tamo potaman.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ta kafana - Suvobor, nekada je bila najbolja picerija u gradu "Dona Klara" Nazalost kao i mnoge druge kratko je trajala pa se prostor vratio staroj nameni i starom nazivu "Suvobor"

U Staroj dascari treba probati jos dva specijaliteta, dzigericu u maslinovom ulju i belom luku i kobaje. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko vidim, restoran Uzelac nema sajt gde bi mogao da se pogleda cenovnik, pa ako neko slučajno ima slučajno sliku sa cenama ili može uskoro da je uslika, neka se oseća slobodnim da je okači ovde :) Mislim na ovaj kod Hipodroma.

Vidim da su gore navedene neke okvirne cene, nego mi je to nedovoljno, a našao sam na internetu jednu sliku sa cenama, staro je godinu dana, pa se možda od tad nešto izmenilo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako tako pripremnjen ides u restorane nije ni cudo sto ides samo na proslave...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka