MINJA011

Restorani u Beogradu

1065 poruka u ovoj temi

Evo i ja da prijavim-kratko sam boravio u Beogradu i stigoh samo jedan restoran da posjetim u koji ranije nisam bio - Mala Kolubara ali onaj na rijeci Savi.

Dakle Savski nasip odma kad se predje Most na Adi lijevo u Jurija Gagarina pa opet lijevo dolje do rijeke,ima prostran parking i niz stepenice lako se stize do restorana.

Polozaj je dakle simpatican,pogled je fin a sam restoran uredjen po mom misljenju u nekom opustenom  fazonu.

Osoblje je prijatno i vidi se da im iskustva ne nedostaje,cijene su prosjecne a i ponuda -nije neki spektakl pa bi i nju ocijenio kao prosjecnu :)

Ne kazem da je losa ali nije vala neka da bi covjek trceci otisao nadajuci se nekom gastonomskom uzivanju koje ce prepricavati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

PIZZAGRAM

Dobra picerija, u centru grada. Veliki izbor pica, ukusne, lepo testo (okrugle su lepse od kockastih, ali to je stvar ukusa), ima mesta da se sedne. S druge strane, malo su jaci sa cenama, dostavu rade samo za uze gradsko jezgro, a i tad se naplacuje.

U svakom slucaju, ko prodje pored njih (u Francuskoj ulici su), preporucujem da svrati.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stigoh upravo iz Beograda i konacno uspjeh da sjednem i rucam u od vise njih pohvaljenom restoranu Tabor kod Cvetkove pijace na Bulevaru.

Nekoliko puta sam isao tamo ali ili je neko slavlje ili nije radio tek nesto mi se nije dalo ali eto,docekah.

Da rezimiram utiske-hrana je moram reci vrlo ukusna i lijepo servirana,konobari znaju svoj posao.

Ovo nije klasicna kafana vec restoran za  srednju ili visu srednju klasu ,odlican je za neki poslovni rucak npr.

I cijene su takve - da kazem visa srednja kategorija :)

Ambijent je malo ustogljen za moj ukus,sve zacinjen sa plasticnim zenama -ja se bas ne osjecam tu komotno ali eto,neko voli.

Podvlacim da ce hrani tesko ko naci zamjerku,sve je bilo vrhunsko nema sto i corba i glavno jelo salata sir odlican kolac,bas sam uzivao u jelu.

Stigao sam da posjetim jos poneka mjesta,prosto volim da svracem po beogradskim kafanama a i smjestaj mijenjam svaki put drugi da se muvam po razlicitim krajevima grada pa sam posjetio  Korcagin, Voulez Vous, Staru Srbiju, Staru Hercegovinu i Grmec za koji nisam znao da je opet otvoren.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja se ne bih slozio da je hrana vrhunska u restoranu Tabor, tacnije rekao bih da je hrana OK (srednja neka ocena) ali nije na nivou Durmitora i Djerdana recimo (ni priblizno)

mada to je i ok, ako uzmemo u obzir da je restoran Tabor i mesto za izlazak (muzika provod itd) a ne samo za klopu

Izmenjeno (cof)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na nekoj od prethodnih stranica, ostavio sam utisak o restoranu RUBIN, u Kosutnjaku. Meni se svidelo sto je onako, na svojevrsnom vidikovcu, iako ne puca pogled na neku prirodnu lepotu, sama pozicija je sasvim ok (restorani na rekama me vise ne privlace). Koliko se secam, moj utisak tad nije prihvacen, ljudima se uglavnom ne svidja kako to izgleda.

U svakom slucaju, malopre mi je, kao spoznorisana objava na Fejsbuku, iskocila slika Rubina, pa da podelim ovde:

 

Rubin.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio danas u ritualu. Jeo mlince 5 za tehnicki, a 2 za umjetnicki dojam. 

Mlinci su nezgodni vise stvari treba da se skocka. U Beogradu sam samo na zabaru jeo ukusnije od ovih. 

Sa biftecima opet nema greske. Ambijent, servis, kolaci, kafa... Sve pod konac. 

Petica sa malim minusom

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ponovo pomodoro u hilandarskoj. Uvek se trazi mesto vise. Bili u subotu u vreme rucka, pica la nonna bez greske, njoke sa vrganjima i biftekom, salata pomodoro. Konobari uvek uljudni, brzi, klopa bez greske, otvorena kuhinja. 

Ozbiljan je pomodoro. Jaka cetvorka

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kafana SFRJ,

Velike stepenice na Kosančićevom vencu.

Bežte kolko god vas noge nose. 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zašto Gogo? :hahaha:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ka - ta - st - ro - fa.

Nije valjda da sumljaš u mene :D

Ne staj mi na muku i žgaravicu od đubreta kojim su me naranili. 

Jarani su držali neki bar u Kraljevića Marka sa ovim imenom pa su umislili da su ugostitelji i da mogu da vode i restoran :hahaha:

Ne mogu rečima da opišem koliko je sve bezukusno, gadno, odvratno i loše spremljeno. 

Treba im oduzeti dozvolu za rad.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hitno mi bi trebala preporuka :rolleyes: za restoran, a da ima:

-pristojnu hranu (ne mora fenomenalnu, ali pristojnu)

-da ima uveče muziku, po mogućstvu neki bend koji svira ok muziku, zabavna, domaći i strani hitovi, da se provuce i neki narodnjak, ali da to nije glavno

-i da ne deru preterano

Ako znate- pomagajte!!! :D

 

Izmenjeno (Afrodita35)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mesto mala kolubara na vodi. Iza comtrade malo pre poznate marinade. Na solidnom mestu, ambijent onako, sa prostranom terasom. Osoblje brzo i ljubazno. Piće solidno neka rakijica prozaicnog imena dukat, zlato, blago kako vec. 

Klopa punjena vesalica bogat obrok ali jedva prosecno. Dobro drustvo i puno smeha, smekerska tura na racun kuce dodatno popravilo raspolozenje. 

Socijalni momenat 5.

Gastronomski uzitak 2.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka