MINJA011

Restorani u Beogradu

1065 poruka u ovoj temi

Сви ми имамо ресторане у које радо идемо. Поделимо са осталим члановима форума наша искуства.

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ово су три моја омиљена ресторана у Београду:

- Вук (у улици Вука Караџића),

- Дака (у улици Ђуре Даничића),

- Јеврем (у Господар Јевремовој).

Сва три се налазе у срцу Београда. У њима се служи врхунска храна, а услуга је на завидном нивоу. Оно што је мени јако важно, сви имају јако лепе баште.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlicna tema za ljubitelje kafana. wink.gif

Ko voli domacu hranu i veeeeelike porcije preporucujem Trpezu.

Ide se do kraja Bulevara, prodje se okretnica tramvaja, semafor, benzinska pumpa i posle par stotina metara skrene desno, jos malo napred i stigli ste.Porcije su od 500 do 1200 grama, pa vodite racuna kad narucujeteosmeh.gif

Restoran Daca na Karaburni, ulica Patrisa Lumumbe. Isto domaca hrana, ambijent starih srpskih kuca sa kariranim stolnjacima, sarenim tanjirima, starim fotografijama na zidu, vezenim krpama u stilu " domacice manje zbori da ti rucak ne zagori..." itd.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ko voli domacu hranu i veeeeelike porcije preporucujem Trpezu.

Rebarca na kajmaku su savršena.

Ukoliko volite dobru hranu porodičnu atmosferu i pristojne cene:

Pink - Solunskih boraca 16 Žarkovo ili Kuhinjica Vojvode stepe 93

Papa Joe - Repiška 53

Restorani sa malo većim cenama, ali sjajni:

Rubin - Kneza Višeslava 29, Košutnjak i po mom mišljenju jedna od najlepših, ako ne i najlepša bašta u Beogradu.

Zaplet - Kajmakčalanska 2 (jagnjetina Zaplet je moja preporuka)

Kafana sa dušom Zlatno burence Prizrenska 8

Toliko za sada.

Izmenjeno (Nedostizni)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potvrdjujem za Trpezu i Papa Yoe

Pink mi vise nije kao sto je nekada bio ali i dalje nije los.

Rubin- lep pogled ali u Kosutnjaku je bolja hrana u restoranu "9" - bivsa "Aca devetka"

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@DraganV

Pa da ima tu i malo ličnog iskustva ja znam ljude koji uopšte ne idu u Pink jer su imali neko loše iskustvo. Ja nisam nikada imao problema.

Za Rubin sam vezan još iz detinjstva, a moji roditelji i familija još od samog otvaranja čini mi 1981. godine, tako da za mene bolji ne postoji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma naravno. Sve je subjektivno.

Uh ala si ti mlad ako je Rubin otvoren 81 a ti ga pamtis od detinjstva osmeh.gif

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Љерка,

Драго ми је да Вам се свиђа тема.

За ресторан Дача потврђујем да је веома добар.

У ресторану Трпеза никад нисам био (нисам чак ни чуо за њега), али ћу се потрудити да га ускоро посетим.

Недостижни,

"Papa Joe" је заиста добар ресторан, Рубин такође, мада ни у једном ни у другом нисам био макар 2 године, пошто више не живим близу.

Међутим, Пинк не само да не сматрам добрим рестораном, већ чак ни осредњим. Храна може проћи као осредња, али услуга је веома лоша!

Златно буренце је симпатична кафаница.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

preporucujem Trpezu.

Ide se do kraja Bulevara, prodje se okretnica tramvaja, semafor, benzinska pumpa i posle par stotina metara skrene desno, jos malo napred i stigli ste.Porcije su od 500 do 1200 grama, pa vodite racuna kad narucujeteosmeh.gif

Ispravka, Nije to kraj Bulevara. Bulevar se nastavlja dalje ali ostalo je ok opisano. Ili jednostavnije, do pijace u MM Lugu, na kraju pijace desno pa levo, paralelno sa Bulevarom. Ulica se zove Narodnog fronta. Osim rebaraca preporucujem medoljone u sosu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@DraganV

Pa da još učim što se kaže :D

@MINJA011

Valjda sam se navikao na njega, a stvarno nisam imao loša iskustva.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ispravka, Nije to kraj Bulevara. Bulevar se nastavlja dalje ali ostalo je ok opisano...

Схватио сам одмах да није крај Булевара, чим сам видео да помиње окретницу трамваја. Многи људи Булеваром сматрају онај градски део (до раскрснице са Устаничком), а остатак не. Додуше, онај део после тога и не личи на булевар.

Недостижни,

Свако има право на мишљење. Ви сте изнели своје, а ја своје. Док сам живео у том делу Београда, често сам посећивао ресторан Пинк и, верујте ми, нису ни близу ономе што су били на почетку (нити, по мом мишљењу, томе да се могу назвати добрим рестораном).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@MINJA011

Ja na njega gledam kao mesto sa domaćom kuhinjom ne na restoran. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da podelim i ja moju top listu...

1.Kovač

2.Franš

3.Milošev konak

Ima još,ne mogu sad sve...Kovač volim,pogotovo ponedeljkom, utorkom i sredom jer se u 'Kovaču', dok vi uživate u specijalitetima, uživo svira starogradska muzika. :kolce:

Ovo je za restorane,ali ne bi bilo loše spomenuti i neke poslastičarnice... :D

Izmenjeno (Onlyfun&travel:D)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svidja mi se tema, nisam iz Beograda, ali ću vrlo rado poslušati vaše savete i pri poseti Beogradu, posetiti i neki od ovih restorana :) Korisne informacije :)

Super tema :)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ево да наведем још неколико ресторана у које волим да идем:

- Франш (Булевар ослобођења),

- Мадера (Булевар краља Александра),

- Калемегданска тераса,

- Табор (угао Господара Вучића и Булевара).

Раније, док сам ближе живео, често сам одлазио и у Кафану код Неше (Беле воде). Храна је одлична, порције огромне, а цене пристојне.

Микап,

Драго ми је да Вам се свиђа тема. Радо ћу се одазвати ако Вам буде требала било каква помоћ, препорука...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka