Ton_majstor

Шта сте читали - читали сте...

44 poruke u ovoj temi

Hvala na informacijama.Vrlo korisna stvarcica.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bRez mojih knjiga ne krećem na odmor, pa taman me skroz skenirali. Pri tom, naraFski da neću da im platim. Kakav bezobrazluk!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma oni sa njihovim zakonima...To su čiste gluposti,ne mogu to nikada da urade! to će biti jedan od bezbroj zakona koji nikad neće zaživeti! Što se tiče elektronskih knjiga,nije to za mene.Jeste da pripadam generaciji koja odrasta sa računarima i svim tim,nisam pristalica el.knjiga.Dok nemam u rukama pravi pravcati papir,nema za mene užitka.Na žalost,ljudi sve manje čitaju,a neko pronalazi način da sa takvim ljudima,širokim narodnim masama,manipuliše.Knjige su naš spas,opuštanje.Odmor bez knjiga,ne samo odmor nego i svakodnevnica,nije to to za mene. :nea:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uvek na letovanje nosim od 5 do 10 knjiga, sve zavisi ostajem li 10 ili 15-20 dana. Nikada me niko na carini nije pitao imam li neku knjigu za prijaviti. Mada, da su me tako nešto i pitali zinula bih u čudu :).

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uvek na letovanje nosim od 5 do 10 knjiga, ...

Definitivno moras promeniti "lepsu" polovinu.:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Volođa,nije valjda dotle došlo...

Izmenjeno (Onlyfun&travel:D)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Volođa,nije valjda dotle došlo...

Ima jedna izreka:

"Ko je jos u sumu drva nosio"!?!:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma pusti ti sad drva,nešto si mi sumnjiv ti...Lepša polovina,drva...Šta se to dešava? :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma pusti ti sad drva,nešto si mi sumnjiv ti...Lepša polovina,drva...Šta se to dešava? :D

Eto ti sad!?! Ja sumnjiv, a dama nosi kofer knjiga na more i nije sumnijiva?

Salim se!

Mi smo ove godine bili na Kritu i pustio sam zeni apsolutno sve na volju!!!!

Posle 10 dana je "padala u nesvest" cim dotakne krevet, a ja je pitam (ruku na srce ja sam padao u nesvest od umora na kvadrat):

"Sta je bre sremice, gde ti je elan, morski libido,..., kukala si KRETE, KRETE, a sad - fruling"...

P.S.

"Ne znam zasto sam ti ovo ispricao, mozda ti i koristi..."

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije važno zašto...Nasmejao si me sa ovim postom,ali najviše zbog toga što je istinit... Ih,da mi nosimo samo knjige,pune kofere stvari si zaboravio...Milionita omiljena majica...Knjige zauzimaju najmanje prostora.Naši ministri,pevaljke ostali su sigurno oduševljeni zakonom.Jedino će Karleuša biti tužna,ali ona je ionako pročitala sva dela Ane Karenjine... ;)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedino će Karleuša biti tužna,ali ona je ionako pročitala sva dela Ane Karenjine... ;)

Ko je ta? Pregledao sam ceo forum i nema nik-nejma "Karleusa"?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jelena Karleuša,pevaljka...Zar si pomislio da bi ona mogla da piše nešto na forumu?! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Definitivno moras promeniti "lepsu" polovinu.:D

Na odmoru su dugi dani, a Boga mi i noći. Sve se stigne :).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Joooj proslo mi je kroz glavu kada smo iz Kambodze vukli 7-8 ooogromnih Loney planet vodica, kupili ih nesto extra jeftino, otelili smo se dok smo ih dovukli do kuce ...zamisljam kako mi neko na nekoj granici kaze da moram da platim 80e za njih... ili na vise granica :o :huh:

U Egiptu smo im bili sumnjivi sa tolikim knjigama , valjda im nismo licili na neke ucenjake , pa pomislili da nesto sveramo u njima :neznam::D

U svakom slucaju , zakon-nebuloza ....a postoji i opcija u nekim telefonima da se ubaci knjiga u pdf-u , ali nije mi to to

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo zaista nisam znao, a izgleda da je već ovog leta bilo na snazi

http://www.pravda.rs...mor-bez-knjiga/

Dakle, ako nosite koju knjigu van naše nam države, morate da platite. Apsurd.

Nego, sećate li se gluposti koje su bile na snazi nekih, tamo godina?

Ja se sećam da je bila frka oko iznošenja tehničke robe. Dobro ste pročiitali: da, iznošenja.

Tokom druge polovine osamdesetih postale su aktuelne video kamere. Ukoliko ste iznosili takav predmet iz zemlje (bez obzira gde ste ga nabavili), bili ste dužni da ga prijavite na carini i da platite neku sumu koja je u početku bila bespovratno naplaćivana, a kasnije (negde 88. ili 89.) uzimana kao depozit. Živo me zanima dal je neko platio išta u tom slučaju.  :nempojma:

S druge strane, verovatno su mnogima ostale uspomene oko unošenja tehničke robe, farmerki, patika, dukseva...

 Kafu, zevese, lustere i da ne pominjem.

Izmenjeno (Tripco)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka