baki70

Uzbekistan

35 poruka u ovoj temi

Stigli su do Volgograda, bivseg Staljingrada. Tragovi proslosti ostavljaju dubok utisak na nase putnike, izazivajuci jake emocije, na koje nisu bili spremni, sto dovoljno govori o dubini impresija!

russia_volgograd.jpg

Monumentalni spomenik "Majka domovina zove ", Majka Rodina, visok 85 metara !

rodina-mat-volgograd.jpg

Na kraju putovanja zavrsili su u Kievu, u restoranu Beograd, pored Bulgakove kuce i muzeja gde su napokon culi nas jezik:

up-map.gif

06ecdc126d3f7d04017fd16794da024a.jpg

01.08 su u Srbiji !. Dobro nam dosli !

Izmenjeno (ljerka)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram prvo da se zahvalim Ljerki koja nas je na našem putu pratila slikom i na karti

Delimično zbog loših veza a delimično i zbog našeg progama puta nismo bili u prilici da se priključimo na forum i da prenesemo svoje utiske . Iz tog razloga bilo je moguće jedino u toku jednog od mnogih dugačkih putovanja između gradova ,da pošaljemo samo po neki sms.

S obzirom da nisam vična postavljanju svojih fotografija na neki sajt , sa kojeg bi mogla ovde ispod teksta da nalepim sliku , ponovo vam prosleđujem moju foto turu sa malo detaljnjijim opisom.

Nadam se da će vam se svideti.

http://www.putovanja.info/galerija/put-svile-9663

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

S obzirom da nisam vična postavljanju svojih fotografija na neki sajt , sa kojeg bi mogla ovde ispod teksta da nalepim sliku , ponovo vam prosleđujem moju foto turu sa malo detaljnjijim opisom.

Nadam se da će vam se svideti.

http://www.putovanja.../put-svile-9663

"Zahvaljujuci" novom redizajniranom sajtu ovu MFT nisam ni videla, da mi Baki nije rekao ne bih ni znala. A mnogo bih propustila :udarac: ...

Oljice svaka cast za MFT, zaista je iscrpno napisana, svaka vam cast i na ovom lepom putovanju ... :thankyou:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka cast Oljici i Bakiju. Fantasticna tura.

Naravno svaka cast i Ljerki koja je sve to ispratila.

Oljice foto tura je fenomenalna, opisi, fotografije... fantazija.

Naravno sa nestrpljenjem cekam i jedan detaljan putopis u Bakijevom stilu. Ovim malim delom si nam samo zagolicao mastu.

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se sa Mikom,meni se foto tura toliko svidela da sam iz momenta poželela da i ja odem u Uzbekistan,stvarno fenomenalo :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fantasticna tura. Zapravo slucajno sam naleteo na ovaj forum dok sam i sam trazio informacije za Uzbekistan i evo me, upravo sam se registrovao. Sasvim sigurno ce mi biti od koristi informacije koje sam ovde nasao.

S'tim sto sam ja planirao da spojim Uzbekistan i Kirgiziju (bez Kazahstana). Pretpostavljam da sa LOI-em koji se dobija od pomenute agencije moze da dobije viza na aerodromu u Taskentu? Ili ako ne, onda u ambasadi u Biskeku.

Inace ukoliko ne znate (ja sam slucajno naleteo na informaciju juce) Air Pegasus krece da leti iz Beograda u oktobru :)

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ Putnice, Miko, Neo drago mi je da vam se dopalo ovo naše putovanje i Oljin foto izveštaj.

@ mrzzz Viza za Uzbekistan ne može da se dobije na aerodromu u Taškentu sa LOI. Na početku ove teme (drugi post) napisao sam kakva je procedura za dobijanje vize. Za Kirgiziju nisam mnogo upućen, ali mislim da se njihova viza dobija nešto jednostavnije, valjda nije potrebno pozivno pismo. Nadam se da ćeš uspeti da realizuješ tvoje planirano putovanje i šta god te bude interesovalo slobodno pitaj rado ću probati da ti pomognem.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:unsure: Zar ne moze?

Koliko sam video na sajtu agencije stantours (preko koje ste vi doibili LOI) stoji sledece: "Airport arrival visa are possible upon request if you are resident in a country that has no Uzbek Embassy."

Posedovanje LOI-a se podrazumeva.

Mada jesam naleteo na nekom forumu gde se zapravo ovo odnosi na zemlju iz koje dolazi avion a ne zemlju prebivalista putnika.

Edit to add:

Tacno, za Kirgiziju smo na spisku zemalja sa pojednostavljenom procedurom. Treba samo da se plati a viza se dobija na aerodromu u Biskeku. (mada zemlje u okruzenju poput Hrvatske ili Bosne su na spisku onih cijim gradjanima nije potrebna viza).

Izmenjeno (mrzzz)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pusti to sa sajta Stantoursa, koji koliko me sećanje služi, nije poodavno obnavljan. Proveravao sam pre puta i mora da se unapred ima viza u pasošu. Nešto sam i ja tako čuo da su valjda putnici koji su išli sa KonTikijem u Uzbekistan nekada vadili vizu po sletanju, ali ko zna kakve su oni imali kombinacije, šeme i veze. Pazi čak i da stvarno postoji neka takva opcija, ja ne bih reskirao sa vađenjem viza na aerodromu. Ipak je to Azija i to Centralna. Više ljudi na forumima je pisalo da nisu hteli da ih puste u Kazahstan bez vize, nekoliko meseci nakon što su nam ih ukinuli, jer dok je to krenulu u praksi prošlo je oho ho. Kada sam pre par godina putovao u Iran tada je postojala opcija da se viza dobije na aerodromu i takođe sam čitao iskustva da je bilo onih kojima su odbili da izdaju vizu po sletanju. Dakle po vizu u Beč, nije daleko i može se jeftino do tamo, a i malo obiđeš Beč.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i par slika iz Kazahstana.

58906788.jpg

Glavna dzamija u Alma Ati.

33922280.jpg

Zenkov crkva u Alma Ati, izgrađena je u potpunosti od drveta. Nalazi se u Panfilov parku u kome se nalazi i par spomenika posvećeni drugom svetskom ratu. Park je dobio ime po selu u blizini Moskve u kome je poginulo 28 ljudi iz Alma Ate, prilikom odbrane sovjestske prestonice od Nemaca.

77105262.jpg

Dzamija u Turkestanu.

52640362.jpg

46887801.jpg

Mauzolej Hodze Ahmeta Jasavija.

25215727.jpg

96829926.jpg

Moderna dzamija u Atirau.

15772385.jpg

Crkva u Atirau.

86668832.jpg

Ural

83298139.jpg

Kazahstanske stepe, ovako izgleda veći deo ove zemlje.

67523426.jpg

Blizu Kaspijkog jezera česte su i ovakve slatine.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koga zanima može da pogleda putopis sa ovog putovanja na mom blogu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Baki, sjajne fotke!Citam tvoj blog i stvarno uzivam. Jel si razmisljao da malo sredis blog, u smislu da napravis neki sadrzaj, foldere?Dugo se ucitavaju strane, a cita se "od dole" :) ? Treba mi dosta vremena da dodjem do onog dela do kojeg sam stigla, dugo ucitava strane i ima dosta prica

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

maloprase, prvo hvala drago mi je da ti je zanimljivo to što sam napisao. Što se tiče sređivanja bloga, sredio bih ja to kad bih znao :neznam: :neznam: Pošto se sa tim stvarima baš ne snalazim, mogu samo da te savetujem, da promeniš vrstu prikazivanja bloga. Sada ide varijanta classic. Klikneš na naziv bloga (levi ćošak) i izabereš neku od ponuđenih varijanti (flipcard, magazine) i onda ti ide post po post, lakše je za praćenje i brzo učitava.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A i vidi se desna margina pa moze da se procita ceo tekst. Ovako, u Clasiku, zadnje reci u desnoj margini se samo naslucuju. Barem kod mene jer mi prikazuje veliki font. Umesto sredjivanja bloga ja preporucujem stampanje knjige.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka