jelenap.

KITIRA

53 poruke u ovoj temi

Sledeće godine planiram obilazak i boravak na ostrvu Kitira, pa bi bilo dobro ukoliko je neko posetio i ovo jonsko ostrvo, da podeli svoja iskustva, i pomogne onima koji tek nameravaju put Kitire.

Bilo bi dobro preneti utiske o tome, kako najlakše doći do ostrva i odakle... kao i cene trajekta... Ono što se sada nudi od ferry-a je iz mesta Gythio na Peloponezu, i cena za dve osobe i auto je 47E (2x9E + 29E). Vreme plovidbe je 2h i 20 min. Pretpostavljam da u sezoni kreće i iz drugih mesta, jer ipak je Peloponez širok pojam, i ima mnogo gradova i luka odakle bi trajekt mogao da ide do ovog ostrva.

Takođe me zanimaju plaže, pristup do istih, iznajmljivanje čamaca, cene iznajmljivanja, gradovi, koja je najbolja baza za obilazak ostrva, smeštaj i cene, gradić sa najviše turističkog života (videla sam da ima sve ukupno 3 gradića gde bi uopšte moglo nešto da se dešava, od kojih je izgleda Kapsali nadomak grada Kithira najživlji i centar dešavanja), taverne koje vredi posetiti, manastiri i crkve, prirodna bogatstva (primetila sam i da ima vodopad u mestu Mylopotamos, kao i tvrđava), stari grad Hora, izleti na susedna ostrva Elafonisos i Antikitira. Možda postoji i izlet na Krit, mada je isuviše daleko... al' nikad se ne zna... moje je da pitam... ;)

Takođe me zanima i ferry do Milosa, jer sam planirala 10 dana na Kitiri, a 10 na Milosu.

Hvala unapred onima koji su bili, i koji su spremni da posavetuju i podele svoje utiske. :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja pokušavam da nadjem informacije o jednodnevnomboravku na Kitiri. Našla sam da iz Neapolisa feri vozi sat, ali red plovidbe nisam još uspela da nadjem. Ne znam koja je cena karte. Cene smeštaja su dosta visoke za naše pojmove,pa tome pripisujem malo informacija od naših ljudi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovi Vilana studiji izgledaju odlično, čini mi se da je noviji objekat. Još sa doručkom zvuči baš extra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, vlasnica mi je rekla da sama pravi doručak, od njihovih domaćih proizvoda (pretpostavljam maslinovo ulje, med...). Mislim da pravi neke kiflice itd... Meni ovo zvuči odlično... Ima i na FB njihova stranica, gde se mogu videti još neke dodatne slike. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam bila, ali posto me zanimaju grcka ostrva, pre par meseci sam natrcala na neke podatke pa evo mozda ti nesto budu znacili.U sustini malo ima podataka po netu posebno ljudi koji su bili. Mozda zato sto je maleno, pa je dovoljno da se napravi izlet na dan. U svakom slucaju, ti ces nam reci po povratku. :)

Kao i Milos ovo je ostrvo Afrodite, prvo je bilo Minojska pa Fenicanska kolonija, tako da ostaci Venecijanskog stila se i dalje mogu videti.

Hora je mala svega nekoliko ulica i iznad se proteze tvrdjava.

Nasuprot luke na ostrvu na Kitiri (selo Diakofti) imas maleno ostrvce Prasonisi (240m/120m) pored kojeg se nalazi nasukan brod Nordland i viri jednim delom iz vode. Brod se nasukao sa tovarom 2000 g. Iz tankova je iscurela nafta i mrlju u moru su izvlacili mesec dana. Mnoge plaze su bile u to vreme olepljene naftom.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Info. :) Našla sam do sada podosta informacija na net-u, ali ništa od naših ljudi, ono što se kaže iz prve ruke... :)

Moram samo dodati da Kitira nije mala, i teško bi se obišla na jednodnevnom izletu. Možda Kaladi plaža (najpoznatija), Diakofti (gde pristaje trajekt), eventualno Komponada i Firi Amos. Ali tu ostaje još podosta plaža, ja ih nabroja 29, bez onih skrivenih uvalica do kojih se dolazi isključivo morem, koje naravno nisu neosvojive :) (a i putevi do pojedinih nisu baš sjajni, ima i nekoliko neasfaltiranih). Zatim Milopotamos vodopadi, dosta manastira i crkvica, nekoliko tvrđava, par zanimljivih pećina, svetionika, vidikovaca, gradova... :) Tu je i izlet za Antikitiru...

Kitira je približno veličine Lefkade. Površina joj je 285 km2, a dužina obale 90 km. Lefkas je površine 300 km2, dužina obale 115 km, gore-dole... Ali da ne bih ja pričala napamet, a još ništa nisam videla, ostaviću to za kraj jula, kada sve proverim... :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo linka za trajekt Neapolis-Kythira

http://www.kythira-kithira-kythera.com/agiosandreasfahrpl.htm

Ja koliko god istraživao nisam uspeo da ustanovim da li taj trajekt zaista funkcioniše i koje su cene karata. Sa Kitire direktno za Elafonisos nema trajekta, barem nije saobraćao prošle godine. Iz Neapolisa postoji jedan privatni brodić koji vozi do Elafonisosa ujutro i predveče, prevozi ljude na posao i nazad.

Da izlet na Antikythiru je vrlo zanimljiv i mene je to interesovalo, ali pitanje da li se ima vremena za sve to. <_<

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jelenap, jel ovo to?

KITERA

Malo me zbunjuje Kitira, Kitera, Kythira, da li je sve to isto?

Ako jeste, izgleda fenomenalno :klap:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, to je to... predivno... jedva čekam... :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja jedva cekam da se ti vratis. Nadam se da ce putopis biti bar upola kao onaj sa Kefalonije u kojem sam uzivala :) A ove fotografije su bozanstvene!Evo sad gledam, oci mi ispale :blush:

Izmenjeno (maloprase)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ha, ha, i meni su oci poispadale :lol:

I ja jedva cekam da se jelenap vrati :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jelenap, kad planiras da ides?

i ja jedva cekam putopis....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krećem 12.07. i na Kitiri bi trebala da sam 13.07. Mali je problem samo oko trajekta, i ta stavka je nešto što može da mi pomeri planiran dolazak za koji dan pre... jer im je red vožnje malo čudan, i nema svaki dan trajekt iz Gitija, a ni iz Neapolija. Takođe meni je plan da obiđem prvi prst Lakonije (deo gde je Monemvasia) i Elafonisos taj dan kada se budem vraćala sa Kitire, a ako trajekt iz Diakofti bude u 15h (za sada su takvi polasci), moraću da u putu menjam plan...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka čast za ovaj link :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka