macura

Prijava boravka i boravišna taksa u Crnoj Gori

148 poruka u ovoj temi

Prijava za boravak u CG treba ali to radi hotel i daje vam kad se odjavite (traze vi pasos ili lk za prijava) ili ako ste privatan smestaj to radi gazda ne treba Vi da to radite...isto se desava i u Makedoniji...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Turistima koji izlaze iz Crne Gore od ove godine je potrebna potvrda o prijavi boravka, što pravi veliku konfuziju na granici, pišu Dnevne novine.

Suština pravilnika koji je donelo Ministarstvo unutrašnjih poslova je da se svaki turista koji boravi duže od sedam dana u Crnoj Gori mora prijaviti policiji u mestu u kojem boravi.

Kontrola prelaska na granicama je zakonska obaveza, ali to što se traži potvrda o prijavi boravka može se tumačiti kao želja države da na nepropisan način kontroliše da li je turistima naplaćena boravišna taksa. Za kontrolu naplate takse su zaduženi poreske službe, a ne policija.

http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2012&mm=06&dd=19&nav_id=619604

Kako oni ako udjem na licnu kartu znaju koliko dana sam bio? Da li prijava policiji znaci i obavezno placanje boravisne takse? Idem kod prijatelja zadnjih nekoliko godina i nit smo se ikad prijavljivali nit sam ikad ja njemu platio....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ušli smo u Crnu Goru 24.juna i na granici dobili objašnjenje da razlikujemo dve stvari:boravišnu taksu i prijavu mesta boravka.Policiju na izlasku iz Crne Gore interesuje samo prijava mesta boravka.Prijava se vrši u stanici policije i ne košta ništa ali još uvek oni to neće da traže nego tek od septembra počinju strožije da kontrolišu.Tako je i bilo.Nismo se nigde prijavili,vratili se normalno posle desetak dana i niko nas ništa nije pitao na granici.Prošli najnormalnije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva je situacija ove godine??

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ako svi ćute znači da niko ne traži. Ja idem 9.08 pa ćemo videti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na granici sem uobicajenog gde smo bili i koliko, niko nista nije trazio. Doduse vlasnik zgrade u kojoj smo bili smesteni je popunio karton boravka (i uzeo novac za takse 1.3e/dan), nama dao karton i rekao da ce prijaviti boravak, a da karton drzimo u pasosu do izlaska iz CG.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratili smo se iz Crne Gore pre mesec dana, kolima. Na granici ( Dobrakovo ) pored pasosa, saobracajne dozvole, trazena nam je prijava prebivalista..obican beli papiric. Posto to naravno nismo imali, carinik rece " O pa vi ste u prekrajau, molim vas parkirajte se sa strane" . A u kolima zena, dete od 2 godine i ja. Kaze kazna je od 60 evra po osobi. Pitam ja jel mozemo nekako da se dogovorimo, a on odgovara : pa naravno, stavi nesto za pice u saobracajnu dozvolu, ali sakrij dole posto snimaju kamere. I tako mu ja dade 20 evrica..jbg nisam imao nista manje. Prava katastrofa bi bila da nisam iamo i tih 20 evra..sta treba da mu dam 50, 100..pa ne placam mu Don Perinjon.

Izmenjeno (ElCid)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tražio i meni prijavu boravka, pa kad je video umrlicu i da se vraćam iz PG sa sahrane, samo što u zemlju od srama nije propao. Izvinjavao se i dok sam kretao. Ako ništa drugo, bio je veoma ljubazan od početka

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sto se tice prijava za hrvatsku..

u hrvatskoj se jedino placa jednokratno prijava i to oko 1.3 € po osobi ..boravisna pristojba je ukljucena u cjenu bar bi tako trebala biti jer se placa pausalno a ne po gostu...svatko ko legalno iznjmljuje duzan vas je prijaviti..turistickom uredu i policiji ...

to isto se i u srbiji mora uraditi ....

iznajmljivac ili agencija na licu mjesta vam je duzna dati prijavu boravka..koju je pametno imati sa sobom kod povratka..makar vrlo retko se to trazi ili u navedenom slucaju iznude..sto bi trebalo prijaviti

Izmenjeno (purgerkrk)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovde se uopšte ne radi o Srbiji,ne traže to carinici države Srbije, već carinici države Crne gore.Ne može se to izdati u agenciji jer iz Srbije niko ne ide u Crnu Goru preko agencije, a kako se ponašaju sve manje će gostiju imati koji idu i u samostalnoj režiji.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Procitaj jos jednom purgerov post.

Napisao je da su zakoni svuda isti, i u Srbiji su duzni prijaviti turiste i dati im potvrde.

To vazi za sve vlasnike smestaja bez obzira da li primaju goste individualno ili preko agencije.

Svaki put kada bih prespavao u BiH ili MK placao sam boravisnu taxu ako nije bila uracunata i dobijao potvrdu - racun sa recima '' za svaki slucaj da nemate problema na granici'' .

A da li ce oni to uplatiti nadleznima,to je vec njihov problem i stvar finansijske inspekcije-policije-

Na izlasku iz tudje zemlje uvek mogu da vas pitaju '' A gde (dje) ste bili? ''

Mene nisu nikada pitali a uvek sam imao papir.

Izmenjeno (deki27)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vrlo dobro znam šta je on napisao.Kao što si i sam rekao dužnost agencije ili vlasnika smeštaja je da prijavi boravak gosta,a ne gost da juri tamo nekog lika koji sedi na plaži u nekom kafiću i čeka da neko dođe i prijavi se.

A da li ce oni to uplatiti nadleznima,to je vec njihov problem i stvar finansijske inspekcije-policije-

Nažalost nije,problem je onog koji je došao na granicu,a nema taj papir.Realno bi bilo da mu kažeš gde si i kod koga bio,ime i prezime i naziv vile, pa neka njega pitaju zašto je utajio porez i zašto te nije prijavio,a uredno si mu platio smeštaj u čiju cenu je uračunata i boravišna taksa,barem ti tako kažu kad ih pitaš za cenu apartmana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima tu jos jedna bitna stvar..mnoga mesta i sela u Crnoj Gori koja uopste i nemaju policijsku stanicu. Evo ja sam bio npr. u Dobrim Vodama. Sta sam trebao da idem do Bara 8 km samo zbog toga da bi prijavio sebe i porodicu..kako da ne, evo sad cu. To su takva mesta gde nema ni policijske stanice, ni hitne pomoci, ni vatrogasaca...ne daj Boze da ti zatrebaju..a gostiju koliko hoces.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

NE. To nije tvoja obaveza vec vlasnika smestaja,domacina(pruzaoca usluga)

Udaljenost je njegov problem i on ce ici 8 km '' samo'' zbog prijave

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da gresis...treba praviti razliku izmedju boravisne takse i prijave prebivalista. Boravisna taksa je obaveza gazde i on je placa shodno broju dana za koji te prijavljuje. Prijava prebivalista je tvoja obaveza, ne kosta te nista..samo ides do policijske stanice i prijavis adresu na kojoj se nalazis i u kom preiodu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka