valentina123

Italija - letovanje

20 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima!

Htela bih sledece godine da letujem u Italiji, negde kad nije suvise vruce, nisu guzve a ipak moze da se kupa u moru... Da li mozete da mi posavetujete mesec?

Takodje trazim savet u odabiru mesta: Htela bih da to bude neko manje mesto na zapadnoj obali Italije gde se moze iznajmiti stan u vili, u blizini plaze, da u tom mestu postoje kafici, butici, nesto zanimljivo, nikakav nocni zivot nas ne interesuje, a takodje da se iz tog mesta moze putovati autobusom ili vozom u Firencu, koju bih volela vise puta da posecujem, narocito galeriju Ufici...

Ako ima mogucnosti, dajte i jos neke predloge mesta za posecivanje koja ne bi bila daleko od naseg boravista na moru...

Ja sam mislila na neko mesto kao Forte del Marme, a ako vi imate jos neke predloge, bila bih vam zahvalna...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Predlog za izlet u Lucca, po karti bih rekla da je blizu vaše destinacije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozes da ides u Marina di Massa..Pansione Alberta via Parina 49,br mobilnog>0039/058/540245..blizu plaze,nocenje sa doruckom je 20 eura a mozda i vecerom..to sam prosle godine nasla u italijanskim oglasima preko neta..trebalo mi je za sestru koja zivi u itliji..malo je starija pa nema komp a ne zanima je internet...zovite pitajte..rezervisite...solidan smestaj je u pitanju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Italija je definitivno prelepa zemlja i već par godina u nazad supruga i ja planiramo da je obiđemo.

Imamo već spisak od desetak destinacija koje bismo obišli, ali to su uglavnom gradovi i neka zanimljiva mesta i dešavanja vezana za istoriju, tradiciju, automobilizam, arhitekturu i lepe predele, ali ne znamo ništa o letovalištima i samoj koncepciji po kojoj turizam i letovanja funkcionišu u Italiji.

Mi smo prilično dobro upoznali Grčku i jasno nam je da je suština lepog odmora tamo opuštenost Grka, obala sa mnogo mesta za odsedanje, pristupačne cene i mnogo klasičnih letovališta, pa bismo želeli malo bolje da shvatimo Italiju pre nego se odlučimo za neku destinaciju.

Prvenstveno zato što je Italija okružena sa nekim od najlepših mora, logično se postavlja kao savršena destinaciju za letovanje, ali problem je što o tome ne znamo ništa, a takođe u našim agencijama ne postoji ništa više od tri destinacije, Lido Di Jesolo, Rimini i Sicilija, pa se prosto pitamo postoje li klasična letovališta u Italiji i zašto je tako malo ponuda tog tipa, a većina su izleti, prolećni obilasci bitnih mesta.

Da skratim priču, mene zapravo interesuje ako bi neko sa iskustvom mogao da mi povuče paralelu između Grčke i Italije kada je letovanje u pitanju, dakle sama koncepcija, letovališta, ona ozbiljnija i ona za takozvani paradajz turizam, takođe i samo more, je li hladnije nego u Grčkoj, Italijani kao domaćini i sve ostalo vezano za ugodan boravak i odmor.

Takođe, koliko je realno da u Julu i Avgustu obilazimo gradove i ostale destinacije na 40 stepeni, da li je to jedan od razloga što se u Italiju ide obično na proleće i jesen.

Izmenjeno (alfaholic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preporucio bi ti da pogledas sta je sve napisano do sada sa posebnim osvrtom na postove clana Jelenait. Sve ostalo bi bilo samo ponavljanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ukratko: mislim da je glavna razlika izmedju Italije i Grcke u cenama, a agencije se, obicno, ogranicavaju na najpoznatija (sto najcesce ne znaci i najbolja) mesta. Ja licno nikada ne bih letovala ni u Lido Di Jesolo, ni u Riminiju. Takodje me ne privlaci severna obala Toskane - Forte Dei Marmi i sl, bez obzira na mnogobrojne i luksuzne sadrzaje. Ligurija je divna za obilaske i setnje, ali palze sugotove sve na placanje.

Za letovanje preporucujem: Sardiniju, Siciliju, Apuliju, Kalabriju. Kalabija je sigurno najjeftinijija, ali, pogotovo kad se ne ide u avgustu, mislim da je moguce naci pristupacan smestaj i drugde. Restorani su skuplji nego u Grckoj, ali i tu cene jako variraju.

Ako imate neka konkretnija pitanja, slobodno mozete da mi se obratite i privatno. Najvaznije je da znate sta je tosto vas iinteresuje na prvom mestu, u kom periodu, koliko dana, nacin putovanja i koliki vam je budzet. Ili obrnutim redom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...

Da skratim priču, mene zapravo interesuje ako bi neko sa iskustvom mogao da mi povuče paralelu između Grčke i Italije kada je letovanje u pitanju, dakle sama koncepcija, letovališta, ona ozbiljnija i ona za takozvani paradajz turizam, takođe i samo more, je li hladnije nego u Grčkoj, Italijani kao domaćini i sve ostalo vezano za ugodan boravak i odmor.

Takođe, koliko je realno da u Julu i Avgustu obilazimo gradove i ostale destinacije na 40 stepeni, da li je to jedan od razloga što se u Italiju ide obično na proleće i jesen.

Evo da pokušam :) od 2010. letujem i u Grčkoj i u Italiji po bar 10 dana pa da vam pomognem . Severni deo Italije, taj nama najblizi i gde ima najviše naših je korektan, ali se ne može po lepoti mora porediti sa Grčkom. Onu boju mora koju Grčka ima , severni deo Italije nema . Ali zato ima mnogo toga drugog. More nije hladno, bila sam i julu i u avgustu, kupanje je ok, more je toplo. Plaže su u tom delu svuda peščane, izuzetno čiste, velike, pune sadržaja i koliko god da izgleda da je gužva , nisam primetila da je iko ikom na glavi . Italija nudi ono što Grčka u letovalištima nema, to je obilazak i blizina veličanstvenih gradova kao što su Venecija i Verona recimo. Lido di Jesolo je mesto gde nećete ništa posebno videti, ali ćete sigurna sam uzivati u šetnji jer je celo mesto uz obalu, dugo više od 10 km, a Venecija vam je na 30 minuta odatle.

Meni lično je mnogo lepše mestašce Caorle, ima dušu, manje je od Lida, puno turista, izuzetno čisto , a udaljeno je nekih 20km ka Trstu iz Lida. Ukoliko želite lepotu mora, uzivanje u tom smislu potražite na Sardiniji ili Siciliji, ali to će vas koštati više nego Lido, Caorle, Bibione i mesta u severnom delu. Ljudi su opusteni, nasmejani, ljubazni svuda tu nema priče, spremni da vam pomognu . Što se tiče cena smeštaja recimo ja sam uzela prvi put apartman , trokrevetni od 25. jula do 5 avgusta i platila ga 450 eura, sve uračunato u cenu.

Tamo se mora obratiti pažnja na jednu " sitnicu" za one koji inače letuju u Grčkoj to je možda čudno, ali u Italiji tako funkcioniše. Većina će vam u apartmanima naplatiti posebno posteljinu i čišćenje za razliku od Grčke gde se to podrazumeva i gde vam i oni menjaju istu,, u Italiji toga nema , sve se plaća, ali opet kažem nije ništa strašno. Ukoliko vam treba poslaću vam link agencije od koje smo mi uzimali apartman 2 godine , pa možete sve videti sami, ne znam da li smem da ga postavim ovde. Sve vam je opisano, kakav, cena za svaki period, većina ih ima i bazene . Izuzetno korektni i ljubazni. Prošle godine smo bili 2 nedelje u Italiji, obilazili Trst, Udine, Veronu, Veneciju i za kraj Firencu, a u medjuvremenu bili 8 dana u Lidu :) Prvi put smo tad uzeli hotel u Lidu , bilo je sve ok, ukoliko vas još nešto zanima recite :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@slatkiš

molio bih vas da okacite link ili bar na pp za Caorle

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ZekaZmaj evo linka ka agenciji, oni rade 5 mesta sve jedan do drugog od poteza Lido di Jesolo ka Trstu . Tu je i Caorle kao i Porto Santa Margherita ( kraj samog Caorla) i tu smo imali apartman, sreli i neke naše ljude koji tu žive , inače to ne bih mogla nazvati mestom , jer su sve apartmani, hoteli , a na samo par kilometra je od Caorla, svakako pogledajte sajt agencije, odličan je i nemojte da vas zbune njihovi termini od 8 dana, kad ih kontaktirate možete uzeti i više , nije fiksno, mi smo uvek uzimali 10,11,12 dana od njih, lepo se dogovarali, plaćali smo im na licu mesta iako daju popuste ukoliko im se sad plati apartman, imaju sedišta u svakom od tih pet mesta. Ono što je tipično za italiju je da dajete depozit ( mi smo dali 150e) i vraćaju vam ga kad izlazite iz apartmana, sve dobijate napismeno tako da nema brige :)

Ovde pogledajte imate na engleskom i nemačkom jeziku .

Izmenjeno (slatkiš)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zahvaljujem ... :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

https://www.facebook.com/pages/Caorle/116576355283?sk=photos

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ZekaZmaj evo linka ka agenciji, oni rade 5 mesta sve jedan do drugog od poteza Lido di Jesolo ka Trstu .

Ja sam ih kontaktirao danas i rekoše mi da su njihove ture isključivo subotom i ograničene na nedelju dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Očito da osoba koja ti je odgovorila nije baš zainteresovana za svoj posao. Tri godine sam preko njih uzimala apartmane i nikad ispod 10 noćenja. Porto Santa Margherita, Caorle i Lido . Zato i stavih link ka agenciji . Svašta od njih.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko letovao u Liguriji ili Kanpanji u sopstvenoj režiji? Preko naših agencija ne može da se nađe ni jedan aranžman, a meni su zapale za oko. Kakvi su utisci, kakvo je more i plaže, da li su cene hrane visoke,...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Liguriji, narocito njenom zapadnom delu (ka Francuskoj) ima vrlo malo slobodnih plaza i cene su prilicno visoke. Istocni deo ima nekoliko malo pristupacnijih letovalista (znaci, dvokrevetna soba sa doruckom do 100 eura) i meni je interesantnija, pogledaj malo na temi Cinque Terre.

Campania je mozda interesantnija za letovanje, a ima dosta toga i da se vidi (toga ima svuda), po mom misljenju, najlepsi je juzni deo - poluostrvo Cilento npr.Hrana u supermarketima je slicna kao kod nas,jedino je hleb znatno skuplji, i meso, bar po mom misljenju. U restoranima, ne znam sta da ti kazem, sigurno da ima i onih koji nisu preterano skupi, mozda ce Ultralamb znati da ti odgovori bolje.Sigurna sam da ih ima dosta po pristupacnim cenama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka