brunod

NAXOS

346 poruka u ovoj temi

Kao što je već toliko puta zaključeno na ovim kikladskim temama, situacija sa vremenskim prilikama je baš kako se kome zalomi..nema pravila. Ja sam se  npr. jedino bojala da će voda biti hladna u drugoj polovini juna kada smo mi bili, a nije bila uopšte..kao što sam već pisala, čak se za 5 dana temp.mora popela sa 21° na 26°, ali nas je zahvatio onaj nekarakteristični vreli junski talas i tropske noći u kojima se Naxos topio, jer se temp.vazduha noću spuštala samo do 33°. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:shokiran: ? tamo 33 nocu ? :shokiran:

ooo bogo... uvek govorih da nema pravila, ali ovo... Kako li to samo izgleda? :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa šta da ti kažem, pakleno, napolju je bilo bukvalno kao u rerni...doduše, prve 2 noći, spuštala se temp.na 28°:-), al zadnja noć nas je dotukla sa tih 33°. Turisti su mahom tek oko 23 h izlazili da večeraju, sjediš u restoranu i topiš se... umirem od smijeha kad vidim slike i na šta smo ličili, onako rumeni i caklimo se, uzas:-):-). Takvu vrućinu uveče u životu nisam doživjela, a kamoli na moru...spasila nas je klima, nismo  je isključivali zadnje 3 noći na ostrvu

Izmenjeno (MajaBee)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li ima nekoga ko je u neko skorije vreme rentirao auto na Naxosu? Neka preporuka? Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svim ljubiteljima Kiklada.

Planiramo 13. ili 14. jula letovanje na Naxos-u u privatnoj režiji.Već desetak godina unazad putujemo bez agencija i rezervacije smeštaja na sajtu booking.Pa tako i ove godine planiramo samostalni odlazak na Naxos.Na put bi krenuli svojim autom,s obzirom da je ovo dalja destinacija par informacija bi bile vrlo korisne.Interesuje me da li i dalje vlasnici smeštajnih objekata dočekuju goste u luci sa ponudama za smeštaj.U ranijim postovima iz 2013.godine pisalo se o tome.Da li se praksa nastavila i u 2017. i 2018.godini?Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo prije nekoliko dana bili na Naxosu i bilo je nekoliko vlasnika koji su nudili smjestaj u luci kad je trajekt stigao. Ne znam kakva je situacija u jeku sezone, vjerovatno ce se javiti jos neko ko ce bolje znati.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Misljenja sam da ipak treba rezervisati unapred. To narocito vazi za brodske karte.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

MajaBee hvala na odgovoru,svaka informacija je zlata vredna.Ona se kasnije višestruko isplati.

Jamess slažem se s tobom u vezi karata za ferry.Svaki savet,bio on pozitivan ili negativan,meni je dobrodošao.Sigurno da su 10 glava pametnije od jedne.Što se tiče smeštaja na Naxos-u,slao sam neke upite direktno vlasnicima objekata koji se reklamiraju preko Booking-a.Nažalost nisam dobio odgovor.Za moje termine na Booking-u smeštaj se kreće od 1100 eura pa do nekoliko hiljada.Ovo je baš papreno pa iz tog razloga sam rešio da na licu mesta tražim smeštaj.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam koliko vas putuje , ali npr Depis Apartmani , 38 eura....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam koliko vas putuje , ali npr Depis Apartmani , 38 eura....

Samo ja i supruga.Meni Depis apartman Booking ne nudi kao dostupan.Piše da nemaju raspololoživost u terminu od 13.07. - 23.07. Jel si video ovo na nekom drugom sajtu ili Booking-u? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Постоји могућност да нађеш смештај и на лицу места претпостављам. И ако не буде никог у луци, што и не би требало да се деси на Наксосу (али ајде да оставим и ту резерву) смештај можеш да нађеш вероватно сам.

Када смо ми били у једноставним собама хотела Агиа Ана (Агиа Ана) места је било током друге половине јула (2014 а како ми се чини). Долазили, одлазили туристи нон стоп. Претпостављам пар дана, па на следеће острво.

Смештај је на 10 секунди од врхунске плаже Агиа Ана.

Значи, на бус (редовно саобраћа), па до оближње Агиа Ане, која је близу саме Хоре где се силази са ферибота. Ето то нпр, Ја бих се на твом месту усудио и без резервације на Наксос, а обзиром на цене које си навео, а ако сам схватио да је то 110 евра по дану најмање, Претеризам ;)

Ево ја за пар дана на бум на ферибот у Пиреј, па на Сифнос, па како ми Бог да.

Па да видимо, да ли баш око свега на Кикладама треба човек да се тресе (не мислим буквално ;) ) у напред ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Srbko hvala.S obzirom da se često pominje hopping na Grčka ostrva,rezon ti je skroz na mestu.Ja nisam razmišljao u tom smeru ali se u potpunosti slažem s tobom.Kažem ja da su više glava pametnije od jedne.

Ovo o ceni smeštaja si dobro shvatio,cene su nerealno visoke.A i ako ponude nešto jeftinije to je za 4-5 osobe,što nama ne treba.Imam utisak kao da pokušavaju da što više otežaju nalaženje jeftinijeg smeštaja da bi se odlučio za ovaj daleko skuplji.

Hvala još jednom na dobrim savetima i srećan put na Sifnos.

Izmenjeno (zyle)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pocetak jula , Sifnos ne treba da se treses.. Ja sam nasao na plaxi Plati Jalos ( da ne pisem na grckom) u avgustu...istina odrase me tad. 

O Fotis , apartmani na samoj plazi Agios prokopios ( meni najlepsa) 700 eura . Ne znam koliko je transport automobila do Naxosa, licno ne bi to radio. Postoji dobar i organizovan BUS prevoz na ostrvu ..pa i lepa tura po ostrvu koja traje ceo dan za 25 eura.

Jedino ne bi uzeo smestaj u delu grata Grotta , nema plaze i jako je uzbrdo.

U inbox vam saljem dobar sajt , imate opciju smestaja sa kontaktima.

Izmenjeno (Jamess)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prosle godine u udarnom delu sezone (pocetak avgusta) na Parosu sve vrvelo od ponuda u luci. Naxos je jos veci, a tamo sam prethodnih godina (2009. 2012. 2014. cak 2008. pocetkom avgusta) vidjao masovne sacekuse u luci. Mislim da tu ne treba da brinete. Ali za trajekt bih na vasem mestu ipak uzeo karte na vreme online. Meni prosle godine nisu nestale, ali sam gledao iz dana u dan kako se osipa broj dostupnih karata za putnike sa kolima, pa je na kraju i nestalo (doduse, ja sam isao bez kola, ali ovo je korisno za vas). Uz to, taj trajekt koji ide na Paros najcesce nastavlja ka Naxosu i obrnuto.

Jos nesto da dodam - ponekad je razmak izmedju dolaska dva trajekta u luku cak 45 minuta. Neki mestani nece da se cimaju do luke dva puta, pa ako dodjete prvim od ta dva i ne nadjete sebi odgovarajucu ponudu, ne ocajavajte nego kupite sladoled i sacekajte dolazak drugog trajekta i nove ture mestana sa mozda drugacijim ponudama. Ovo narocito vazi ako je trajekt koji dolazi odmah posle vaseg veci i ako je iz smera Pireja - tada dodje i vise mestana za taj drugi.

Izmenjeno (Ultralamb)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Ultralamb

Hvala na vrednim i korisnim informacijama.Na osnovu pročitanih postova i nesebično podeljenih saveta polako zaokružujem priču o Naxosu.Sada već imam neku sliku o tome šta me očekuje na ostrvu.

Napravio sam i rezervni plan u slučaju da nema karata za trajekt istog dana.Obilazak važnijih znamenitosti u Atini.Složio bih se s vama u vezi karata,tačno je da se smanjuje broj slobodnih mesta.Zato već sutra kupujem karte za trajekt,jedna briga manje i veći fokus na pronalaženje smeštaja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26839
    Ukupno tema
    901419
    Ukupno poruka