brunod

NAXOS

354 poruke u ovoj temi

Karte mogu da nestanu samo za automobile. Bluestar-ovi brodovi primaju po 2.000 putnika, ne sećam se da je u poslednjih x godina bilo više od 1.000 ljudi na brodu, a putujemo uvek u periodu jul - avgust.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li se sećate kod kojeg polaska je to bio slučaj?Bluestar ima jedan polazak u 6:45h a drugi u 7:25h iz Pireja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tako je, za putnike ne verujem da moze da nestane karata (izuzetak su mozda manji high speed brodovi poput Flyingcat koji ne prevoze automobile, ali ovde se ne radi o njima).

Blue Star Delos je veci od Blue Star Naxos, pa obratite paznju u vezi moje napomene sa prethodne strane.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stigli smo prekjuče na Naxos i rekoh da napišem nekoliko rečenica o svojim prvim utiscima.Zahvalio bih se svima na nesebičnim sugestijama i savetima,mnogo su mi značile.

Putovali smo nekih 13h kolima ono lagano ništa žurba i jurnjava.Ipak je u pitanju odmor.Stigli smo u Pirej oko 5:40h i ukrcali se na trajekt Blue Star Naxos,Sva sreća da smo kupili karte za Airsets jer zbog velike gužve ljudi koji su imali Economy karte su sedeli i ležali čak i po hodnicima.Ovakvu gužvu nisam nikad video,a bogami putovao sam na mnoga ostrva.Čini mi se da je na Delos-u bilo manje gužve a i veći je trajekt.

Kada smo stigli u luku,kao što reče Ultralamb meštani su već čekali s ponudama za smeštaj a neki su i čekali goste koji su unapred rezervisali.Nisu svi imali slike svog smeštaja tako da smo morali na licu mesta da pogledamo smeštaj koji se nudi.Kasnije se ispostavilo da je to najbolje,zato što su Studiji imali jedva oko 10 kvadrata i uz to bili su na zadnjem spratu.Pravdali su se da je to jedino što je ostalo.Cena je bila od 400 - 500 evra.Nismo prihvatili ponude već smo nastavili dalje da tražimo smeštaj.Uzeli smo brojeve telefona od ljudi čiji nam se smeštaj činio kao pristojan a i koji su imali slike svog smeštaja i krenuli da samostalno tražimo smeštaj.Nalazili smo smeštaj za samo 2 ili 3 dana nikako za 10 dana koliko je nama trebalo.Navodno zbog festivala Domus,koji se održava na Naxos-u, nije bilo mesta.Posle neuspešnog traganja za smeštajem,a obišli smo ih oko petnaestak,pozvali smo telefonom jednog čoveka i otišli da pogledamo smeštaj.Svideo nam se i prihvatili smo cenu od 500 evra koliko je tražio.

Kada smo se smestili odmah smo otišli na plažu Agios Georgios.Set košta 10evra skoro svuda na plaži,posle 16h se plaća upola cene znači 5evra.Opcija da naručiš piće i koristiš ležaljke bez plaćanja ne postoji.A pitali smo svuda gde su se setovi iznajmljivali.Plaža je skroz ok i pogodna za porodice sa decom.Ja sam više za varijantu gde posle nekoliko metara kreće dubina.Juče smo bili na plaži Agios Prokopios i mogu reći da se meni više sviđa ova plaža.To je moje subjektivno mišljenje.Set košta od 8-10 evra i isto tako moraš platiti posebno set plus ako hoćeš nešto da popiješ.Sutra planiramo odlazak na Agia Anu pa videćemo šta nas tamo čeka.

Prvi utisci su fantastični.Ljudi su veoma opušteni i prijateljski nastrojeni,Atmosfera je skroz opuštena.Naxos se baš,baš razlikuje od ostalih ostrva u pozitivnom smislu.Za sada smo oduševljeni.Toliko od mene i hvala još jednom na informacijama koje su nam stvarno značile.

 

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@zyle,

na predivnoj plazi Plaka mogu se naci besplatne lezaljke u pice. Konkretno u Plaka cafe-u, on je negdje na sredini plaze, nedugo nakon Wafle house-a. Cijene su im skroz ok, cak ne moras ni odmah nesto da narucis. Imaju i odlicnu grcku salatu i suvlaki (oboje po 5€).

Posto je plaza bas dugacka, moguce da ima besplatnih lezaljki uz pice i u drugim lokalima.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao sto pisah na drugoj temi , air seats u sezoni da ne bi lezali sa hipicima i psima na palubi . Ili jos gore , u stampedu zauzimati mesta u zatvorenom delu. Prosle godine sam i tuci prisustvovao. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@MajaBee

Danas smo onim zemljanim putem prošli pored Plaka plaže.Planiramo sutra otići na Plaka plažu i baš potražiti pomenuti cafe.Hvala na informaciji.

@Jamess

Stvarno strašno,ipak nije velika razlika u ceni uzeti Airsets sedišta u odnosu na economy svega 5evra,a imaš puno veći komfor.

Još jedna situacija koju nisam viđao na drugim ostrvima je sledeća,sinoć bili na vidikovcu,tačnije na 1739 terrassi odakle se vidi ceo grad.Naručio sam onaj njihov dezert sa jogurtom,medom i orasima.Ali prethodno sam video da se sve posebno plaća.Tako recimo sam jogurt je bio 3,50 evra plus med 0,60 centi i orasi 0,50 centi.Baš sam se začudio ovo nigde do sada nisam video.Stvarno zanimljivo ostrvo.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eh , ja propustuh taj vidikovac...niko ga ne spomenu kad sam planirao put . Zanima me , da li je hladna voda? Prosle godine u avgustu je bas bila hladna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Jamess

Danas smo na plaži Plaka i ovde je voda baš po mojoj meri,niti prehladna niti pretopla ono zlatna sredina.Na drugim plažama je za nijansu hladnija,ali prijatna je za kupanje.Jedina zamerka bi bila na vetar koji stalno duva.Nije ono da lagano pirka nego na momente baš jako duva.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

MajaBee danas smo bili na Plaka plaži u Plaka kafe-u.Sve je tačno što si napisala,ležaljke se ne plaćaju dodatno samo moraš naručiti piće.Što je super.Cene hrane su pristupačne i skroz korektne.Veoma korisna informacija s tvoje strane.

Pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A.Georgios je plaza za momente kada se nema vremena za bolje, ako ste smesteni u Hori.

Pretpostavljam da je Agios Prokopios bio najhladniji... (tradicionalno) :)  Ali, po meni, nista se ne poredi po lepoti sa tom plazom i tom vodom. Ako moze raport za ovu godinu - da li se osecao neprijatan miris mulja iz obliznjeg jezera u zaledju Prokopiosa? U neko doba sezone (jul-avgust) se oseca, ali nekih godina i ne. Pa me interesuje kako ste vi prosli po tom pitanju.

Samo da vam prestane vetar... to se nikada ne zna tamo.

Preporuka za plazu koja bi mogla biti zaklonjenija od vetra - Aliko. Bus vozi do nje. Idete juzno niz Plaku dole dole dole, prodjete Mikri Vigla i nailazite na napusteni hotel (ovo ako rentirate neki prevoz, ako idete busom onda vam ne treba uputstvo).

Napusteni hotel (ili restoran, sta god) se nalazi na rtu i sa njegove desne strane je neka plaza na koju se silazi niz stene (valjda, nisam se spustao) i gleda na zapad. Dakle ne idete na nju (ne znam da li i nju zovu Aliko) vec na plazu sa leve strane tog starog hotela); prolazi se kroz sumarak sitnog drveca (ne znam vrstu, ali to je ono drvece koje je ovek pri plazama na Naxosu) koje raste iz malih pescanih dina (predivan krajolik) i izbijate na Aliko plazu, ona gleda na jug. Mirna, neorganizovana i bila je bez vetra (mozda nam se tako zadesilo). Kada se krene putem levo od nje, nailazite na vecu Pirgaki plazu, u njenom zaledju je bila i prodavnica, pa eto i osvezenja.

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Ultralamb

Složio bih se s tobom u vezi tvoje konstatacije za plažu Agios Georgios.I nama se najviše svidela plaža Agios Prokopios a takođe i Plaka.

Neprijatan miris se osećao na samom početku plaže,na delu plaže koji je bio bliže jezercetu.Tu smo parkirali auto i tu se najintezivnije oseća smrad.Mi smo izabrali središnji deo plaže na kojem se smrad nije osećao.

Poslednjih dana se vetar primirio tako da je sve ok,ali evo već danas ponovo duva.Što kažete ovde niste sigurni s vremenom stvarno je promenljivo.Ako je za utehu barem nije bilo nijednog dana oblaka.

Došli smo svojim kolima na Naxos tako da smo planirali odvojiti jedan dan za obilazak ostalih plaža,ovde prvenstveno mislim na neorganizovane plaže.Interesuju nas i plaže na istočnoj obali tako da videćemo.

Pozdtav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Forumaši pozdrav, 

Uplaćeno konačno letovanje Naxos-Paros-Santorini / 14 noćenja.

Cene smestaja Naxos 60eur/noć, Paros 70eur/noć i Santorini naravno najskuplji 180eur/noć. Idemo u svojoj režiji "backpack" varijanta, Beograd-Atina avion pa dalje trajekt Pireus-Naxos-Paros-Santorini-Pireus. Cena trajekt karte za dvoje 211eur ukupno.

Deluje već da je malo skuplja varijanta letovanja ali ovo je ideja koja je zamišljena još pre dve godine ali zbog obaveza nažalost nije realizovana do sad. Nadamo se svakako avanturi pa kako ispadne. Javljamo usput kako nam ide...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma biće vam super. To smo mi uradili prošle godine samo obrnutim redosledom, S-N-P. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka