brunod

NAXOS

354 poruke u ovoj temi

Moj jedni kontakt sa Parosom je to sto sam proveo nepunih 1 h u Parikiji, jeste simpaticno ususkano, ali Hora na Naksosu je meni ipak lepsa i ne bih se slozio da je jedan dan dovoljan da se sve sto je znacajno obidje. Takodje, iz vasih pisanija se vidi da je Paros skuplji zbog veceg prisustva Francuza i Skandinavaca. Sad ako kazete da i kvalitet plaza ide u korist Naksosa, a ja bih dodao i kulturno-istorijska ponuda (ne verujem da na Parosu ima toliko sacuvanih vizantijskih crkava, nesto poput Kurosa itd.), dosta toga ipak govori vise u korist veceg ostrva.

Ono sto takodje moram sa istaknem da je klopa na Naksosu bila savrsena, a to je generalno moj utisak o Kikladima, kao i Kritu, da se mnogo bolje jede nego u ostatku Grcke.

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Dragan U pravu si, za to da je Paros skuplji, i to znatno. Od koktela koji su 12 evra na Parosu u kaficu sa kao dobrim pogledom, a 6,7 na Naksosu i jednako chic mestu, do hrane - za koju mislim da je bila cak i kvalitetnija na Naksosu, za manje novca, u jako, jako dobrim restoranima.
 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je dilema Naksos vs. Paros glavna na kikladskom podforumu :) Istu sam i ja imala, i nakon obilaska oba ostrva - iz dva puta - ne znam šta bih predložila. Sve što ste napisali stoji, i na kraju mislim da zavisi od ličnog utiska šta će kome više leći. Ja bih mogla opet na oba, ovaj put po manje dana :) Naksos ima predivnu Horu i nekoliko veoma lepih plaža, lako dostupnih, predivna sela u brdima, klopali smo fantastično, i nekako je za nijansu manji gužvanjac - Paros je nešto popularniji. Na Parosu mi se dopada što postoje dva mesta, odlično povezana, za šetnju/izlazak/klopu, Parikia i Nausa, oba vrlo lepa i šarmantna. Od plaža na mene je vrhunski utisak ostavio Kolimbrites. Paros je manji i vrlo lako ga je obići. 

Da dodam, meni Santorini nije za jedan dan, ali je i to dovoljno da se ostane pod velikim utiskom, naročito ako se trajektom prilazi kalderi po danu - za nezaborav :volim:. Isto tako, nije mi ni za deset dana, pre svega zbog ogromne gužve i plaža koje nisu po mom ukusu.

@Mina Traveller Možda nisam videla ako si pisala, jesi li otišla na izlet do Koufonisije sa Naksosa? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nismo otisli na izlet, ispalo je mnogo skupo. 65 evra su bili, a samo po par sati - tako da smo to preskocili...  Bili smo na Antiparosu, i ukupno to dodje 4 ostrva za 14 dana uz Santorini tako da je i to bilodovoljno da ispuni putovanje. :D
Meni je utisak suprotan, Naksos je bio prepunjen turistima, da se uvece po marini sudaras sa ljudima, dok je Parikia bila mirnija i samim tim i nekako cistija.
Plaze su takodje bile prepune na Naksosu, na Parosu osetno manje posecene. To verovatno varira od sezone do sezone.
:D
Pisala sam ja na temi Kikladi chill out detaljno utiske sa Parosa i Naksosa i otvorila temu Naksos vs. Paros, koju ni sama sa sobom nisam razresila, da budem iskrena :D

Pa tako nekako, nas je Santorini zadovoljio taj jedan vikend, ne bih se zalila da sam imala jos dan, dva uz to.

Hvala jos jednom na savetima pred sam put, puno si pomogla, svidja mi se ta forumaska solidarnost, pa cu se i ja truditi ubuduce da podelim utiske sa novim putnicima. :cvetic:
@komisura

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na savetima i preporukama :)

Odlučili smo se za varijantu 4 noći Paros, 4 noći Santorini, 1 noć u Atini zbog konekcije trajekta i leta.

Sledeća godina pripada Naksosu :)

Pozdrav!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koja je cena rent a car -a bila 2016te na Naksosu?

Hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo mi smo se ove godine odlucili da probamo Naxos, nakon proslogodisnje avanture na Karpatosu.

Kao i prosle godine idemo u sopstvenoj reziji, s tim sto cemo ovaj put ici kolima. Putovanje krece ka Solunu ( gde spavamo jedno vece), a onda ujutru krecemo za Atinu i plan je da stignemo na trajekt koji krece u 17:30h. Na Naksosu smo oko 23:35. 

Smestaj cemo rezervisati u mestu Agia Anna, a ideja nam je da odemo na jednodnevni izlet na Santorini. 

Posto cemo na ostrvu biti od 1-12.8 nadam se da ce nas vreme posluziti :rolleyes:

a sto se vetra tice, verujem da retko koje ostrvo moze da nadmasi 60km/h koliko je bilo na Karpatosu prosle godine ( s tim sto moram da naglasim da ovo jeste bilo neprijatno na momente, ali cudo je kako se covek na sve navikne, pa kad nema vetra prosto vam fali).

U svakom slucaju, imacu u vidu sve sto je napisano na forumu, jer sam prosle godine zahvaljujuci utiscima ljudi sa foruma imala super iskustva povodom mesta za klopu i obaveznih mesta za obici. 

Eto, ako nekome nije tesko neka napise jos neku preporuku za mesta sa dobrom hranom na Naksosu, mozda je neko vec i pisao ali ima mnogo strana pa sam moguce i preskocila :neznam:

 

hvala unapred! 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divni Naxos :srce: Meni je u divnom sećanju ostala klopa u taverni SagaPwww, preko puta popularnog Typografio (tamo nismo jeli) u Hori. Možeš pogledati lokaciju i fotke na TripAdvisor-u. Za slatkiš obavezno Waffle House, bar se meni dopalo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U ‎6‎.‎2‎.‎2017 at 13:54, Lolla je rekao/la:

Koja je cena rent a car -a bila 2016te na Naksosu?

Hvala :)

2016 - те, не знам, али знам 2014 - те, што не би требало да буде значајнија разлика. За 4 дана 30 евра по дану. Мислим да испод те цене иде мало теже и тад и сад. Ко успе свака част.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 2/22/2017 at 13:25, Milica1923 je rekao/la:

Evo mi smo se ove godine odlucili da probamo Naxos, nakon proslogodisnje avanture na Karpatosu.

Kao i prosle godine idemo u sopstvenoj reziji, s tim sto cemo ovaj put ici kolima. Putovanje krece ka Solunu ( gde spavamo jedno vece), a onda ujutru krecemo za Atinu i plan je da stignemo na trajekt koji krece u 17:30h. Na Naksosu smo oko 23:35. 

Smestaj cemo rezervisati u mestu Agia Anna, a ideja nam je da odemo na jednodnevni izlet na Santorini. 

Posto cemo na ostrvu biti od 1-12.8 nadam se da ce nas vreme posluziti :rolleyes:

a sto se vetra tice, verujem da retko koje ostrvo moze da nadmasi 60km/h koliko je bilo na Karpatosu prosle godine ( s tim sto moram da naglasim da ovo jeste bilo neprijatno na momente, ali cudo je kako se covek na sve navikne, pa kad nema vetra prosto vam fali).

U svakom slucaju, imacu u vidu sve sto je napisano na forumu, jer sam prosle godine zahvaljujuci utiscima ljudi sa foruma imala super iskustva povodom mesta za klopu i obaveznih mesta za obici. 

Eto, ako nekome nije tesko neka napise jos neku preporuku za mesta sa dobrom hranom na Naksosu, mozda je neko vec i pisao ali ima mnogo strana pa sam moguce i preskocila :neznam:

 

hvala unapred! 

da li ste racunali koliko kosta to putovanje, mislim na gorivo i tajekt na svim relacijama? Ja imam slicnu ideju ali onda mi dodje nekako povoljnije da sednem na avion i odem do nekog ostrva , nego kolima..tako da stalno citam,vecam i sto vise citam manje znam..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cene prevoza do Naxosa pogledajet na www. bluestarferries.com . 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

molim mišljenje iskusne poznavatelje naxosa. što biste savjetovali smještaj u glavnom gradu ili par metara od plaže agios prokopios. našla sam stvarno jako povoljne i krasne apartmane, pa se jako dvoumim.

putujemo sa petogodišnjim djetetom, jako puno volimo obilaziti i čim više vidjeti. promijenimo i po nekoliko plaža dnevno, navečer volimo izaći koliko mali izdrži na večeru i fino jesti.

e sad, nisam ni sama pametna. imat ćemo rent a car, a ostajemo samo 4 dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ono sta izdvaja Naksos jesu neverovatno lepe plaze. Ja bih odseo blizu plaze. Autobusom se ionako stize brzo do grada.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razumem dilemu, a razloga za i protiv ima na obe strane, morate odlučiti šta vam je jednostavnije - da se uveče vozite do grada na večeru/šetnju, ili preko dana odmah ujutru na plaže. Koliko sam shvatila, svakako biste išli u obilazak više plaža dnevno autom. Meni lično je onda draže da kad završim sa dnevnim obilascima parkiram auto, raspremim se i ostavim stvari u sobi pa pešaka u šetnju. Naravno, jasno je i da smeštaj na par metara od plaže ima svoje čari :D U prevodu - nećete puno pogrešiti šta god izabrali.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sinoć smo se vratili sa Naxosa potpuno očarani. Hvala svim ljubiteljima Kiklada koji su pisali ovdje i još više me zainteresovali za ovu grupu ostrva...maštala sam od prošle godine o odlasku tamo i evo ostvarilo se:rolleyes:.

Plovidba brodom nas je posebno odusevila, prava uživancija... i stalno su mi u glavi odzvanjale vaše riječi koliko je drugačiji doživljaj stići na ostrvo na taj način. Sve u svemu, Naksos je prevazisao moja velika ocekivanja, naročito plaže i oni karakteristični prelazi boja mora sa bijelim kućicama u pozadini. Najviše nas je oduševila Plaka.

Iako smo bili samo 7 dana, zaista smo se odmorili. Turista je bilo mnogo već krajem juna, ali nekako se ne osjeća ta gužva i atmosfera na ostrvu je baš opuštena.

Vrijeme je bilo divno, čak malo i pretoplo zadnjih dana-i nas zakacio onaj toplotni talas(+38 i vreo vjetar), ali nije nam nešto smetalo ni nekoliko zadnjih tropskih noći (temp.33 u pola 1 ujutru i +37 u Pireju u 22 h). Temp.mora se od prvog do 5.dana naseg boravka popela sa 21 na skoro 26 stepeni:rolleyes:.

Stigli smo da zavirimo malo i na Koufonisiju i Paros, pa je odmor bio još zanimljiviji :rolleyes:. Na oba smo išli sporim trajektima, na Koufonisiji proveli nekih 6 h (stigli oko 14 h, krenuli nazad oko 20h,. Čini se kratko (ako krenete tamo  brzim trajektom, mozete da budete i duze), ali opet dovoljno da se stigne opušteno uživati  u onom nestvarnom plavetnilu mora. Na Parosu smo bili od 10.15, do 19,45 h. Prošetali se Parikijom, zatim busom  otišli do predivne Nause, nakon šetnje se prebacili brodićem na Kolimbrithes plažu (cijena povratne karte je 6 e) koja nam se baš dopala.

Smještaj smo uplatili nekih 2-3 nedelje ranije preko bookinga, u studiju Vakhos u Hori, noćenje sa doručkom za nas dvoje je bilo samo 25 eu. Dobra lokacija i odličan odnos cijene i kvaliteta.

Naxos ćemo sigurno pamtiti i po odličnoj kuhinji, u kojoj možete uživati i po dosta pristupačnim cijenama. U divnom ambijentu restorana Flamingos u Hori smo proveli sjajno veče uz grčku muziku koju imaju na programu svako veče, a za veselu atmosferu bili su zaduženi lokalci kojih ovdje ima dosta. Yasouvlaki na šetalištu i Giro giro na malom trgu imaju odličan giros. Yasouvlaki ima i dobru Naxos-salatu i domaće kobasice. Restorančić Nikos u blizini trga ima dobru tradicionalnu kuhinju, velike porcije i odličnu uslugu. U Plakafeu na plaži Plaka (2 bus stanice poslije Maragasa) ležaljke su besplatne uz piće, imaju odličan suvlaki i grčku salatu, (dobar ručak za dvoje je 10 eura). I naravno, otkrili smo i više puta utvrdili zašto je  čuven sladoled u Waffle house-u:rolleyes:, Ako volite palacinke, nemojte zaobici restorancic odmah pored Yasouvlakija, čini mi se da se zove La crepeusa,.

@komisura,

kao što sam obecala, evo nekoliko slicica

P1020774.jpg

Portara

 

P1020598.jpg

Agios Prokopios

 

P1020667.jpg

Plaka

 

P1020795.jpg

 

P1020908.jpg

Koufonisija

P1030004.jpg

 

 

P1030027.jpg

Chora, Naxos

P1030038.jpg

 

Naoussa

P1030077.jpg

P1030155.jpg

Izmenjeno (MajaBee)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka