brunod

NAXOS

354 poruke u ovoj temi

Ja sam gledala karte preko Expedia i juce je bila oko 140 eur u avgustu ( kraj avgusta ) , ali je danas vec skuplja... :(

i druga stvar - to je preko grcke Aegean airline , a kad odes na sajt vidis baggage fee - 20 eur u svakom pravcu...a u startu kad gledas cene ne pise.... :) tako da na kraju je ipak najmanje 210 eur.....dezinformacija , izvinjavam se...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u pravu si za aegean ja gleam flex...

ispod 190eur nema leba... :'(

Izmenjeno (Jack Sparrow)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi razmatramo Naxos kao opciju ove godine, pa nas zanimaju cene hrane, ne u restoranima, vec u prodavnicama i kioscima, giros pita, voda, kola, sokovi, sladoledi, hleb, feta, suhomesnato, cene autobuskih karata za voznje do plaza, otprilike koliko je generalno skupo tamo (ili u poredjenju sa olimpijskom obalom ili recimo Skijatosom....), ne izlazimo i ne jedemo po restoranima. Cena aranzmana je vec na maksimumu budzeta, pa su ovi rezijski troskovi ono sto ce prelomiti.

Mene nesto prosto mami ka tamo. Iskren da budem za Naxos sam cuo pre 7 dana prvi put, a sad mi se toliko ide tamo, izmedju ostalog i zbog toga sto je pomalo neobicna i nekomercijalnizovana destinacija. Zvao sam danas agenciju koja radi Naxos. Najjeftinija varijanta je oko 560 eura, prevoz, takse, apartmanski smestaj na ne bas najboljoj lokaciji bez klope, trajekt sa Santorinija... Cini mi se kao mnogo... Sa druge strane, prema mom proracunu, u sopstevenoj reziji isto to bi izaslo oko 320 eura (avion do Atine oko 130 eura, 5 evra za prevoz do luke, 35 evra za trajekt i oko 150 evra za apartmanski smestaj). Ali je malo vece cimanje... Ne znam sta mi je ciniti... Alternativa mi je Rodos, ali nesto me vuce ka Kikladima...

Ultralamb, hvala na odgovoru, isto razmisljamo, malo hladnija voda je nista u odnosu na onu lepotu i ambijent.

najjeftinija varijanta je zapravo 492 eur sa svim taksama, ako ides krajem juna

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Hocemonaskiathos daj mi link te agencije sa tom cenom komplet?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Hocemonaskiathos

Giros pita od 2 do 2,5e, najcesce 2,2e, sok Amita 100% pomorandza u prodavnici 1,5 do 2e, autobus 1,xe (cena pocinje na 1), pivo u prodavnici oko 1e, mada ima i lepih iznenadjenja za isto pivo po ceni od 0,8 ili 0,9e (neka manje poznata uvozna budu i po 0,5 ili 0,6) - govorim o 0,5l flasama ili limenkama. Nekako su nam cene u prodavnicama na svim Kikladima slicne, mozda na Parosu najnize jer su "prva l®uka", tj, imaju najprometniju luku, ali radi se o nijansama.

Izdvojenije i manje radnje dizu cene zbog izolovanosti. Eto, toliko se secam od pretprosle 2012. godine. I svih prethodnih.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, ali nama varijanta u junu ne odgovara, sto zbog god.odmora, sto zbog temperature vode, jer nasa je procena da je najmanja verovatnoca da bude prehladna sredinom jula, mada ni to nije garancija. U svakom slucaju i 490 evra je mnogo. Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Hocemonaskiathos daj mi link te agencije sa tom cenom komplet?

hvala Ultralamb!

@beatport89

tek sad ti odgovaram, jer sam prvo cekao da uplatim, za slucaj da ima 1 mesto da ne rastrubim sebi na stetu :)

agencija je Kalodoukas, od 24 juna 439 smestaj ostalo avionske takse

@Asteriks

da li je mnogo? ne bih rekao obzirom da je skiathos avionom skoro 400, autobusom tek nesto nize, crnogorsko primorje slicnih cena a apsolutno neuporedivo losije... jeftinije je ko se cima kolima do Atine i posle samostalno trazi smestaj i juri trajekt, pitanje kako to izadje kad se ukljuci benzin i brodske karte i sta jos ne... Kikladi su Kikladi, nisam bio, ali oduvek sanjam da odem tamo i ma kako voleo Skiathos koji ima savrsene plaze, zelim da odem juznije na letovanje. Mi kao sto rekoh nikad ne jedemo u restoranima, hranimo se po marketima i giroscinicama, ne izlazimo, ne rentiramo auto, tako da su nam troskovi tamo minimalizovani, pa mi nije zao da dam malo vise na put do egzoticnije lokacije.

ima manga trip agencija autobuske ture za Ios i za Santorini koje su oko 300 eur i to jul i avgust sto je super cena.

Izmenjeno (HocemoNaSkiathos)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovog jula konacno idem za Naxos!

Molim za poneku informaciju. Koliko kostaju jednodnevni izleti za male kiklade(Koufonisi, Iraklia) i izleti za Delos/Mikonos? Nasao sam na tripadvisoru nesto informacija ali ne i cene.

Zelim posetiti i Paros ali to bih uradio sa redovnom Blue starovom linijom.

Hvala unapred!

Izmenjeno (zaratustra)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

delos/mikonos nekih 50€ po osobi ako se dobro secam

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima preporuku za rentiranje auta na Naksosu i preporuku za ekskurzije. Mi smo mislili da u sopstvenoj reziji obidjemo 3-4 susedna ostrva, ali ako su organizovane ekskurzije dobre, sto da ne...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prošle godine smo auto rentirali od ovih http://www.apolloncars.net/ i plaćali Hyundai Atos 24 eura po danu od 2. jula. Auto su nam dovezli u hotel i poslednjeg dana smo samo ostavili ključeve od auta na recepciji, tako da smo i rent a car agencijom bili zadovoljni. :) E sad, mi smo to dosta ranije rezervisali, negde u martu pa je možda i to uticalo na ovu dosta povoljnu cenu.

Ali ove godine ubedljivo najpovoljnije cene sam dobijala na Greeka sajtu, odnosno http://car-rental.greeka.com/ pa probaj i tu.

Pozzz . . . :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li se plaze na potezu juzno od Hore mogu obici busom, jesu linije ceste i jel nije cimanje? Mislim na plaze do Pirgakija i Agiassosa. Drugo, ide li bus do ovih plaza iznad Hore - Pahia Ammos i Agia, i ide li bus do Apolona? Pitam sve ovo jer planiram za koliko dana nam je potreban rent-a-kar.

Jesu li lepe plaze na jugoistoku - Moutsuna, Psili Ammos, Klidos, Panoramas?

Mislio sam da jedan dan rentiram auto za Apolon i okolinu, drugi za Moutsunu i ovo ispod nje, i treci dan za jos nesto sto ne moze busom. U neki od tih dana bih ubacio srce ostrva, mesto Filoti i sl.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Asteriks, mogu da odgovorim na delove pitanja koji se odnose na korišćenje automobila. Selo Filoti je gotovo na raskrsnici puteva ka Motsuni, južnoj luci Kalandos i Apirantosu. Preporučujem Filoti za predah prilikom puta ka Motsuni (ili povratka, ukoliko niste baš ljubitelj vožnje serpentinama). :uplakani:

Na Kalandosu nema ništa, osim kantine (prikolice sa oveženjima), peščane plaže i skroz desno bila su dva drvceta sa oskudnom hladovinom na samom ulasku u more.

Panormos nije imao završen asfaltni put do same plaže, već se vozi asfaltnim putem i kada dodjete do kraja asfalta, sidjete na kladrmu i onda jedno 500 metara tako do uzbrdice gde se ostavlja prevozno sredstvo i silazi do uvale (50m). Tu tek nije bilo nikakvog objekta za kupovinu osveženja i sl.

Psili Amos je lepa plažica, ne mnogo posećena, ali sam na njoj u više navrata zaticala mnogo trave, pa nije baš neki prizor kao sa monografije, ali da je prijatna - jeste!

Ako ste istraživačkog duha, predlažem da do Apolonasa stignete preko severoistoka Naksosa, pravcem Hora-Halki-Koronos-Apolonas. :uraaaa:

Plaže na severu između Hore i Apolonasa su dosta vetrovite. U Apolonasu je bio raj za decu u igri sa penušavim talasima.

Bus prevoz do plaža u nizu od "Đoke", preko Prokoiija, Ane, Maragas, Plaka, do Agiasosa su dosta česti. Nisam ih koristila. Evo reda vožnje koji nađoh:

http://www.naxos-greece.net

http://www.naxos-tours.gr/en/transportation/dromologia-ktel.php

Sve navedene info u ovom postu su od avgusta 2012. iz ličnog iskustva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pozdrav svima. Zanima me, da li je neko bio ili zna nesto o Simos apartmanima u gradu Naksosu, dali su nam neku mnogo povoljnu ponudu, pa sam malo sumnjicav, na sajtu naravno nista ne izgleda sumnjivo, ali opet, ako je neko bio tamo, ili zna nesto bili bismo zahvalni. :)

Izmenjeno (stefancbgd)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i jos jedno pitanjce, citao sam sve manje vise na forumima o kikladima, ali ako bi neko imao savet koje drugo ostrvo bi valjalo posetiti sem Naksosa, pre svega su nam bitne dobre plaze, nas jos drzi Elafonisos i one rajske plaze, trazimo nesto slicno, pa ko je bio video, neka preporuci sem Naksosa gde jos ici. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka