brunod

NAXOS

354 poruke u ovoj temi

znači preporučujete Koufonisiu? šta ste obišli tamo i kako? Mi stižemo u nedelju na Naksos pa skupljam informacije :) bićemo 6 dana na Naksosu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

znači preporučujete Koufonisiu? šta ste obišli tamo i kako? Mi stižemo u nedelju na Naksos pa skupljam informacije :) bićemo 6 dana na Naksosu...

Videli smo tri plaže na Koufonisiji. Od luke smo krenuli peške uz more ka plaži Fanos i to pešačenje je trajalo 15-20 min, odmah pored je Italida a između te dve plaže pristaje brodić koji iz luke na svaki pun sat kreće na plažu Pori (tako da do ove dve plaže a i Pori plaže može se i direktno brodićem iz luke). I istim brodićem se kasnije vratili u luku. Stigli i da prošetamo glavnim mestašcem u kome sve radi dvokratno tako da smo jedva našli magnetić za uspomenu da kupimo. :)

U luci je moguće iznajmiti bajs pa ko voli može i tako do ovih plaža.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bucolina, veoma je vazno sve sto si napisala, hvala ti :)

FT su veoma lepe iako tamo slabo zalazim.

Ove godine nismo otisli iz nekih ojektivnih razloga ali svaka napisana rec bice vazna kada budem skupljala info i ideje, nadam se naredno leto

:)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To bi bilo ukratko o našem boravku na Naksosu! GOTAM, Ultralamb, bucolina i drugi sa ove teme su bili od velike pomoći tokom priprema, i ovom prilikom vam se svima zahvaljujem :thankyou: Za nas će boravak na Naksosu ostati u sećanju kao pravi odmor, gde se sve može stići i uživati natenane, a posebno mesto zauzimaju predivna sela, kao i Hora sa svojim uskim uličicama, divnim tavernama, i naravno Waffle House-om :D Nakon par godina intenzivnijih letovanja u smislu obilazaka, Naksos nam je baš prijao. Da se ne bismo "previše" odmorili, čekali su nas još Santorini i Atina ;)

20130812-184147-AM-0109_zps452e8166.jpg

Hora pred zalazak sunca

20130812-184946-AM-0111_zps3685403b.jpg

Apolonova vrata

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovi Kikladi su stvarno ocaravajuci :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepe slike, koji medjutim pokazuju koliko je more na Egeju besnelo tokom veceg dela turisticke sezone ................... prakticno od pocetka jula, pa eto sve do pred kraj avgusta ..... zalili su se ljudi cak i na Lezbosu .......... izuzetak su Sporadi, gde je more za nekih 5 dana naseg boravka bilo neverovatno mirno i toplo .......

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najpre da kažem da sam uživala čitajući vaše putopise. Naxos je zaista divan :)

Mi planiramo u petak popodne da krenemo, kolima. Noćili bismo u Solunu, pa sutradan ujutru pravac Atina i da hvatamo trajekt u 17.30h. Videla sam da trajekt ima u 7.30h i u 17.30h. Da li znate za još neki polazak?

Da li mislite da će biti problem da kartu za trajekt kupimo neposredno pred polazak?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepe slike, koji medjutim pokazuju koliko je more na Egeju besnelo tokom veceg dela turisticke sezone ................... prakticno od pocetka jula, pa eto sve do pred kraj avgusta ..... zalili su se ljudi cak i na Lezbosu .......... izuzetak su Sporadi, gde je more za nekih 5 dana naseg boravka bilo neverovatno mirno i toplo .......

Hvala Dragane. Nama je više smetala temperatura vode, vetra nije bilo baš previše tokom našeg boravka, a plaže na koje smo uglavnom išli su nekako bile bez talasa (Ag.Prokopios, Ag.Ana i Plaka). I čudilo nas je da temperatura preko dana nije bila nikad veća od 30 stepeni, obično oko 28, a bili smo na Naksosu u periodu 10-19.8.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Dragane. Nama je više smetala temperatura vode, vetra nije bilo baš previše tokom našeg boravka, a plaže na koje smo uglavnom išli su nekako bile bez talasa (Ag.Prokopios, Ag.Ana i Plaka). I čudilo nas je da temperatura preko dana nije bila nikad veća od 30 stepeni, obično oko 28, a bili smo na Naksosu u periodu 10-19.8.

Mi smo imali jedno jako neprijatno ljuljanje tokom nocne voznje od Kalimnosa ka Astipaleji (vetar je dostizao 8 bofora) a vetar nas je narednih par dana omeo u obilasku jos nekih planiranih mesta. Slicno je bilo i sa Amorgosom, gde nismo uspeli da odemo na planirani jednodnevni izlet do ostrva Donusa (nije tako daleko od Kufonisije), jer se more smirilo tek dva dana pred nas polazak ...... Tih dana je more bilo prijatno za kupanje, samo u zalivima zasticenih od vetra, ali su temperature mora/ vazduha u proseku bile ispod prosecnih vrednosti za juli. Temperature mora na potezu izmedju Parosa, Naksosa, ka Amorgosu i Astipaleji su i inace u proseku nize od Dodekaneza, kao i od Kitire i ostalih ostrva u Jonskom moru, Sporada, izuzetak su jedino ostrva u istocnom delu Egeja gde je hladnije (Lezbos, Limnos, Hios, more oko Samosa je nesto toplije). Po meni, kupanje krajem septembra i u oktobru je sigurno samo na Rodosu, Simiju, Tilosu, Karpatosu, Kalimnosu, Kritu i Kitiri, za sve ostale destinacije zavisi od mnogo drugih faktora

Izmenjeno (Dragan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepe slike, koji medjutim pokazuju koliko je more na Egeju besnelo tokom veceg dela turisticke sezone ................... prakticno od pocetka jula, pa eto sve do pred kraj avgusta ..... zalili su se ljudi cak i na Lezbosu .......... izuzetak su Sporadi, gde je more za nekih 5 dana naseg boravka bilo neverovatno mirno i toplo .......

da se dodam na ovu pricu. lokalci na sifnosu su nam rekli kako je proslo leto bilo neuobicajeno vetrovito i da je zbog toga cak i krajem avgusta na sifnosu voda bila hladnija nego inace. jedino na plazi u vatiju je bila voda ok. na milosu je vec bilo drugacije i voda je bila mnogo prijatnija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razmisljam gde bih ove godine mogao na more, i Kikladi mi nisu bili na pameti. Slucajno sam usao ovde iscitao par tema, i shvatio koliko su ta ostrva lepa. Uz to, svidja mi se sto izgledaju neistrazena, netaknuta, nekomercijalizovana...

Ako bi neko mogao da mi odgovri na nekoliko pitanja:

Video sam da postoji dobra veza sa Koufonisiom i Parosom, a da li je Mikonos ili Ios dostupan za jednodnevni izlet u sopstvenoj reziji i kolika je cena okvirno?

Drugo pitanje je vezano za vodu, da li je voda uvek hladnjikava i da li uvek duva vetar i izaziva talase ili je to neuobicajena, povremena pojava.

Moram da pohvalim ljude koji su pisali na ovoj temi tj. na celom podforumu Kiklada, svaka cast, slike su sjajne, kao i opisi. Uzivao sam. Pozdrav :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Asterikse, voda na Naxosu je prijatne temperature. Recimo do 23, možda ponegde i viša u nekim periodima leta. U principu tamo voda nije "topla slana bara" da se slikovito izrazim.

Vetar kada duva, a na Kikladama duva preko leta sezonski vetar meltami (maltemi) gotovo svaki dan i to od ćarlija, pirka jačine do zaduva pa podigne pesak sa plaže. Na onolikom ostrvu uvek se može naći prostor na plaži gde se vetar primećuje taman koliko je potrebno da ne bude prevruće.

Talasi su ne baš nešto veliki napr. plaža Ag. Georgios, ovde pokrštena u "svetog Đoku" ima duuuug plićak pa talasi kada nailaze onda je to više pena nego talas. To je moje lično zapažanje. Pošto nisam neki poznavalac talasa, samo toliko mogu da kažem.

Dnevni izleti - male Kikade su detaljno opisale Komisura i Bucolina, Paros je odmah preko puta i može se u sopstvenoj režiji, jutarnjim blu starom preko, i povratak večernjim. Ovde bih sugerisala da se biraju neokrugli datumi i nikako petak-nedeleja dani, zbog smene gostiju.

Mikonos, ne znam da li može dnevni izlet u sopstvenoj režiji. Koliko sam pogledala na brzinu ima neka kombinacija oko podneva seajet i povratak u 19 sa Mykonosa a karta je oko 50e povratna za jednog.

Mi smo bili organizovano sa N. na Delos i Mikonos. Koga zanima starina i kamenje, Delos je otkriće. I na njega se , bar do sada, nije moglo osim organizovano.

Za Ios, ne znam ama baš ništa.

Plovidbeni red možeš pronaći na www.gtp.gr

Izmenjeno (GOTAM)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru :) Meni licno hladna voda, vetar, talasi ne smetaju, sve dok nije preekstremno.

Medjutim, moja lepsa polovina je nesto osetljivija, a ja se trudim da se i ona oseca maksimalno prijatno,

a i izbegavanje zvocanja (jer ja biram estinaciju ove godine) bi bilo pozeljno :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka