brunod

NAXOS

354 poruke u ovoj temi

@Ianna

Zaboga, pa javite im se par dana prije, da vas znaju dočekati i odvesti u smještaj. Ja sam prošle godine poslao mail 10 dana prije dolaska i dobio potvrdan odgovor, a po dolasku u luku brodom dočekao nas je čovjek s tojotom i papirom na kojem je s flomićem pisalo prezime (bez kvacica i krivo, ali ajde ...).

Na taj način ćete provjeriti da li je sve ok s rezervacijom, te im omogićiti da vas dočekaju, što je gotovo uvijek slučaj u Grčkoj po dolasku.

Inače ove godine nisam provjeravao jer smo u istom smještaju. Javio sam se reda radi, dočekali nas, sve ok ... inače super smještaj. Mogao sam dobiti 2-3 i 70E jeftinije, ali sam se odlučio za "Edem Studios" kao i lani, jer su bili super profesionalni, friendly, sve je blistalo uvijek od čistoće i općenito su se maksimalno trudili da je gostima 100% ok. Ne žalim tu lovu, zaista! Našao sam ih na booking.com, gdje i inače bookiram.

@GOTAM

Filoti u prilogu. :)

post-37379-0-68690200-1373306666_thumb.j

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

već 3 mejla sam im napisala da ih pitam da li je sve u redu, da li su primili moju uplatu...čak mi je prvi mejl bio sa skeniranom potvrdom iz banke da sam uplatila depozit... Ja ovo već godinama radim na ovaj način, i stvarno je uvek bilo sve u redu, ali su se uvek ljudi i javljali makar sa kratkom rečenicom: sve je ok, hvala...

ali dobro, šta bude, biće! javiću!

radujem se putu...još malo... 28og krećemo polako, spavaćemo blizu Atine, pa 29og na trajekt za Paros na par dana, pa Naxos... Jedva čekam!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

lanna>>Mozda da pokusate da posaljete sms. Baš čudno da ništa ne pišu. U krajnjem slučaju možete ih nazvati, pre nego krenet iz Srbije. Ja se sećam da su naši nas sa Naxosa zvali na mobilni da pitaju da li smo stigli na brod, a mi u to vreme se gubili po luci u Pireju :D bilo je smešno, ali je dobro ispalo.

I mi 28. idemo iz Pireja. Ne nadjoh ništa pristojno sa parkingom dovoljno blizu luci, zato spavamo u Pireju. Koji ste smeštaj bukirali za jednu noć?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi idemo iz Rafine 29og...našla sam preko booking-a, hotel Chris, deluje ok i blizu je relativno...

moram sad malo da se bacim na proučavanje parosa i naxosa...šta treba obevzno da se vidi, jede, bude... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sinoć smo se vratili sa Naxosa i bilo je božanstveno. :) Ovo nam je bio prvi odlazak na Kiklade i oduševila nas je različitost u odnosu na sve drugo što smo do sada videli u Grčkoj.

Putovali smo avionom do Atine, pa onda metroom do Pireja pa Highspeed4-om i sve je proteklo kako treba. Inače bih svima preporučila odlazak metroom od aerodroma do Pireja, u vozu ima mesta predviđenih za kofere, naznačene su stanice iznad vrata i govore na engleskom koja stanica je sledeća tako da je to baš lagodno putovanje (karta za dvoje je 14 eura).

Naxos nas je, naravno, prelep i sve što smo videli tamo, bilo plaže bilo smeštaji, lepše je mnogo uživo nego na slikama na netu. :)

S obzirom da smo tamo bili 12 dana uspeli smo dosta toga da obiđemo, naravno akcenat je bio na plažama. Glavni grad Hora je presladak i svaki ćošak je zanimljiv na svoj način i dok smo šetali imali smo želju da sednemo u svaki kafić i svaki restorančić koliko je sve slatko ali naravno nismo imali baš za sve vremena. :)

Hvala svima koji su do sada bili na Naxosu a koji su na ovom forumu opisivali svoj boravak tamo jer nam je to dosta pomoglo i veeelikiiiii pozdrav za Gotam :)

U narednih par dana napraviću foto turu sa opisima svega što smo obišli a do tada evo 2 slike :)

Hora

e2l5.jpg

Agios Prokopios

82hv.jpg

Izmenjeno (bucolina)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

divno bucolina! čekamo tvoju foto turu sa detaljima pa da se i mi još malo pripremimo...ne mogu da dočekam :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@bucolina Nadam se da su očekivanja ispunjena! :uraaaa:

Radujem se FT i jedva čekam ostale utiske, o mestima u koja ste stigli da zavirite.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bucolina dobrodošla! Piši nam šta ste obišli, da li ste išli na neki izlet, šta ti se baš svidelo a šta bi moglo i da se preskoči... sve što ti padne na pamet :) Jedva čekam! :cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ovako - od plaža smo obišli sve na potezu od Hore do Agiasosa, sve su na svoj način dobre a nama su naj naj bile "naš" Agios Prokopios (jer smo tu bili smešteni), Plaka, Kastraki, Aliki i Pirgaki. Pirgaki je posebno bio zanimljiv jer imate utisak da ste u pustinji zbog velikog preščanog prostranstva i peščanih dina a onda na njima ima i stabala kedra ispod kojih možete da se sklonite od sunca a ne da se mučite sa svojim suncobranom jer tamo baš duva (pesak je baš sitan i napune se uši, kosa i sve od peska jer ga vetar nosi ali nama to nije smetalo).

x3oi.jpg

yb3k.jpg

Bili smo i na najjužnijoj plaži Kalantos (skretanje za nju je u selu Filoti). Put do nje je bio zanimljiv jer u prvom delu ide penjanje na Zevs i u jednom trenutku pred početak spuštanja nalazite se na 590m nadmorske visine i pruža se divan pogled na Skinousu, Gornju i Donju Koufonisiu. Plaža je lepa peščana, velika, na njoj je bilo samo dvoje ljudi ali nije nešto čega nema na ovim bližim plažama a vožnja do nje traje dugo i naročito je dosadan povratak. :)

Osim plaža, bili smo u selima Filoti, Halki. Pored Halkija (2,5km ka Moniju) nalazi se crkva Panagia Drosiani koja je najstarija hrišćanska crkva na Balkanu koju svakako treba videti. U blizini mesta Ano Sagkri nalaze se ostaci Hrama posvećenog Boginji Dimitri, putić koji vodi uzbrdo do ostataka hrama je prelepo uređen sa lijanderima u ostalim rastinjem i ispod hrama se nalazi muzej u koji je ulaz besplatan a u kome su izloženi ješ neki delovi hrama i opisano je kako je tekla gradnja. Vredno je obilaska. :)

ys7f.jpg

Na putu do Apolonasa koji se nalazi od 54km severno od Hore svraćali smo na plažu Abram koja nam se baš dopala i usput smo videli još nekoliko lepih. Kod Apolonasa se nalazi statua Kouros iz 4 veka pre nove ere, isklesali su statuu posvećenu bogu Dionisisu i nikad nisu uspeli da je podignu. :)

6lye.jpg

Apolonas je slatko mestašce sa simpatičnom plažom gde zbog vetra ima talasa pa je baš zanimljivo brčkanje bilo tamo.

xg45.jpg

A od izleta smo išli na Koufonisiu i Paros u sopstvenoj režiji. Na Koufonisiu smo išli Flying Cat-om koji sa Naxosa polazi u 11:35 i tamo je u 12:10 i vraćali se isto njime (polazak sa Koufonisie je bio u 17:35). Za tih 5 sati smo stigli da peške odemo do plaža Fanos i Italida (na Fanos plaži se nalazi jedna super taverna pa se tu može i ručati) i brodićem koji staje između ove dve otišli smo do plaže Pori. Tamo smo se zadržali nekih sat vremena i istim brodićem (vozi iz luke do ovih plaža, na pun sat kreće iz luke) se vratili do luke i nazad na Naxos. Na Koufonisiji je bilo rajski, ne moram detaljnije to da opisujem. :)

ppmh.jpg

Na Paros smo išli redovnim Highspeed4 u 11:25 (put traje 40 min) i vratili se večernjim Highspeed4 koji sa Parosa polazi u 20h. Za tih 8 sati smo, nakon što smo u Parikiji iznajmili bagi, uspeli da napravimo krug oko Parosa. Prošetali smo po prelepoj Nausi, kupali se na plažama Santa Maria, Tserdakia i Faragas i usput videli još neke.

Nausa

l7f3.jpg

I za kraj prelepa Hora koja sa svojim šetalištem uz more vas vuče da šetate i šetate . . .

z4dn.jpg

9dd9.jpg

Nismo bili u Apirantosu i Motsuni, to smo ostavili za sledeći put. :)

Izmenjeno (bucolina)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divno!

:uraaaa:

bucolina, da li je FT postavljena?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bucolina, ovo je fenomenalno!Jedva cekam foto turu. Opasno zavidim onima koji su u prilici da istrazuju ovakva neka interesantna i malo teze dostupna mesta :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@GOTAM, @maloprase konačno sam napravila foto ture. Malo se oteglo sređivanje slika jer ima ih baš puno.

Čim ih moderatori odobre postaviću linkove ovde na temi. Nadam se da ćete uživati.

Pozdraaaaav :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I evo iiiiih . . . :)

http://www.putovanja.info/galerija/grcka/paros/naxos-2013.-prvi-deo-10411

http://www.putovanja.info/galerija/grcka/paros/naxos-2013.-drugi-deo-plus-koufonisia-i-paros-10412

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo je diiivno bucolina! Zadala si pravi domaći zadatak nama što tek putujemo... Od Parosa sam se, kao, bila oprostila da bismo se kako treba posvetili Naksosu, ali ova tvoja varijanta dnevnog izleta me sad mami. Koufonisia - obavezno. Ako mogu da pitam, iz kog razloga ste se odlučili za solo posetu ovom ostrvcetu, jer videh da ima i onaj izlet Mali Kikladi koji simpatično deluje? Možda propuštam neki bitan za/protiv argument, pa zato pitam :)

Hvala na divnim fotkama, sad me već hvata putna groznica :cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Komisura, hvala :)

Za solo izlet na Koufonisiu smo se odlučili jer smo hteli da budemo duže baš na njoj. Izlet mali Kikladi vodi pre Koufonisie na još neka mesta, staje na Kalantos plažu na jugu Naxosa itd. Plus ti brodići putuju duže do Koufonisie pa smo se mi odlučili za ovu varijantu - Flying Cat u 11:35 kreće sa Naxosa, na Kofonisiju smo stigli u 12:05 i polazak nazad istim Flying Cat-om je bio u 17:35 (na Naxosu smo u 18:15 i imali smo vremena i za kupanje na Prokopiju). Tako da smo imali malo više od 5 sati samo za Koufonisiu.

E sad, da smo išli na izlet Mali Kikladi pored ovog ostrva videli bismo još neku plažu usput i neku pećinu i sl. ali mi smo se ipak odlučili za ovu varijantu jer više volimo da stvarno budemo na tom jednom mestu nego od svega pomalo. :)

A za Paros je slično. Krenuli smo Highspeed-om u 11:25, tamo stigli za 35 min i povratak imali opet Highspeed-om u 20h. Tako da smo imali skoro 8 sati za Paros. U Parikiji smo iznajmili bagi i otišli do plaže Santa Maria i posle do Naousse i onda krenuli ka jugu i rešili da napravimo krug oko Parosa i usput stanemo na neku plaže na kupanje. Tako smo nasumice odabrali Faragas i Tserdakiu za kupanje a na još par smo svratili da ih vidimo.

Tako da se lepo stekne utisak o Parosu za taj jedan dan pa ako budeš mogla . . . :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905030
    Ukupno poruka