brunod

NAXOS

354 poruke u ovoj temi

lanna na ranijim stranicama sam pisala o smeštaju u koji mi idemo na Naksosu. Takođe, mislim da je i Ultralamb navodio svoje izbore. Što se cena tiče, mislim da su avgustovske uvek visoke... :vruce:

Izmenjeno (GOTAM)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sta ti znaci: bolje? :)

Pa mislila sam šta je brže, lakše, komfornije? Ako je neko išao i jednim i drugim pa da kaže onako na prvu loptu šta mu se čini "bolje"? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rafina - bliza aerodromu, lakse se stize do nje.

Pirej - vise polazaka brodova.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nekoliko savjeta:

1. Uvijek je bolje ići metroom. Karta u jednom smjeru (važi sat i pol) je 1.80 EU. Vožnja od cetra (Omonia, Monastiraki itd) do Pireja je 20 minuta - redovno. Od aerodroma cca 40. Ide redovno po danu sve do 23 navečer svakih 10 minuta. U Pireju su prodajna mjesta za brodove odmah u luci čim se izađe iz metroa i pređe skala nad cestom za pješake. Blue Star ima najpovoljnije cijene prijevoza. Kreće obično u 7:25 ujutro i oko 17 popodne, odnosno 2x dnevno. Ako idete sa Highspeed 4 - pazite. Više nije crven sa Vodafone reklamom, već svjetlo zelen s Cosmote reklamom. Prešao konkurenciji. :hahaha:

2. U augustu su cijene uvijek više. Baš nam se žali domaćica da imaju samo 3 bookinga za sada u augustu, jer su i Talijani u krizi, a oni inače kolektivno za svoj "feragosto" napuste zemlju i razmile se svukuda. Mislim si ... pa snizi malčice cijene ... Sada na prijelazu 6-7 i sve do kraja jula, cijene su ok, a more odavno toplo ... čemu dakle forsati august.

3. Na Naxosu smo već 4 dana. Meltemi fino rashlađuje, ali sunce je malko prejako, stoga oprez. Pune su plaže crvenih skandinavskih i švapskih krompira. :hahaha: Kreme, suncobran itd mandatorni, pogotovo ispočetka. Ispijam tek sad kavu jer smo se tek malo prije probudili. Jučer smo cura i ja pretjerali u "Yayaki kouzina" s ouzom i vinom. Preporučujem tu tavernu: velike porcije svježe domaće klope i živahna šaljiva baka koja vas poslužuje; i domaći tamo jedu.

Za kraj evo par prekjučerašnjih i jučerašnjih slika sa plaža Plake i "Đoke". Uživajte ...

post-37379-0-33814900-1372500507_thumb.j

post-37379-0-33529000-1372500520_thumb.j

post-37379-0-46332300-1372500534_thumb.j

post-37379-0-56945100-1372500548_thumb.j

post-37379-0-84122600-1372500561_thumb.j

post-37379-0-68647600-1372500577_thumb.j

post-37379-0-62633000-1372500587_thumb.j

post-37379-0-23371000-1372500689_thumb.j

post-37379-0-05087800-1372500705_thumb.j

post-37379-0-17462100-1372500723_thumb.j

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Joseph, veliko hvala na ovim informacijama. Mi stižemo u ponedeljak uveče :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlične slike..

Srećan put, pa kada se vratite napišite kako je bilo, skupljam informacije za sledeću godinu!! Naxos mi je ove godine bio na prvom mestu ( pa Elafonisos) ali su se planovi iskomplikovali..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Bucolina> srecan put! Jedva cekam utisake!

@Joseph> fotke su mrak! Sve meltemi se oseca! Gde je taverna koju spominjete?

Da li ste isli do Motsune?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, hvalaaa . . . :) Javljam sve kad se vratimo. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@bucolina

Mi smo još 10-ak dana tu. Kada nismo po selima ili po plažama južno od Hore, onda smo na uvijek bliskoj mjesnoj plaži Đoki, na južnoj strani.

@GOTAM

Meltemi je imao slobodan vikend, ali za sutra najavljuju da će puhati punom parom. Taverna se nalazi lijevo gore od centralnog trgića s fontanom na koji se dođe iz luke. Ulica sv. Arsenija i križanje s Tripoudu. Ma samo pitajte lokalce po dućanima i voćarnama na trgu "Pu ine i taverna Jajaki Kuzina" i neka vam rukom pokažu. Što se tiče Motsune - ne. No sada si me zainteresirao, pa baš gledam po netu ... izgleda čarobno.

Evo današnjih slika sa sv. Proke.

post-37379-0-92886100-1372614784_thumb.j

post-37379-0-70036300-1372614789_thumb.j

post-37379-0-84232400-1372614794_thumb.j

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Joseph. Sve razumem. Sve jasno. Prava uživancija na Proki.sunca%20se.gif

Ako već prema moutsuni sidjete, onda vam i Panermos može biti krajnja tačka. Panermos, Naxos

Svakako puta dalje nema. Dakle, posle Mputsune pravo, i još pravo i do kraja asfalta, ionda recimo oko 500 metara drty road i uvalica sa slikice je pred vama.

Napomena, do Motsune se stiže nizom serpentina. Ima ih recimo na 10km 22 krivine, Krivina u desno nizbrdo, tako da se maltene iz mesta ispravlja u prvoj brzini, onako da ste paralelni sa delom puta sa kojim ste bili iznas (ne znam da li sam dobro objasnila. Stvarno je put za pun oprez. Nama je to svaki put veoma velika radost..

I pitanjce kako je na Trgicu kod kafica Scircco? Jeste bili? :ideja:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

GOTAM, na žalost nismo mobilni jer nam kod kuće nekako ne treba, a prije ljeta cura se nije sjetila produžiti vozačku, tako da ovisimo o lokalnim busevima kada idemo nekamo dalje po otoku. Dakle od Motsune ništa, ali jučer smo bili u Apolonasu, što je isto na istočnoj obali, ali gore sjevernije. Isto je išao preko Filotija i vrha otoka, pa se spuštao dole po uskim serpentinama ... svaka čast vozaču ... mnogi se ne bi usudili niti s autom, a kamo li autobus tako furati.

U Apolonasu je meltemi brijao ko lud, ali se kasnije malo smirio. Papapli smo ribicu u restoranu Apollon i fotkali to predivno malo mjestašce. :turista:

Na trgiću nismo sjedili, obično sjednemo u neki od onih u luci kada je piće u pitanju, no evo ti slike da se uvjeriš da je kafić još uvijek na svom mjestu. :)

post-37379-0-52060100-1372747960_thumb.j

post-37379-0-06098600-1372747967_thumb.j

post-37379-0-54118500-1372747973_thumb.j

post-37379-0-55910800-1372747978_thumb.j

post-37379-0-35869900-1372747985_thumb.j

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Joseph>> Hvala, hvala za fotkicu. OVaj uslikani i pomenuti kafić je poznatiji od mog omiljenog gledajući sliku, kafić je desno. Zove "soultosoul", a sada na vašoj slici vidim da mu je naziv drugačiji.

Prošlih godina su imali veoma fini domaći čaj, a hladan. Na njihovom stolu sa prorezima se kockice za jamb tako dobro kotrljaju da uvek mogu da popravim rezultat i kad se zabrojim :D što naravno drugi igrač uvek smatra ženskim trikom za skretanje pažnje.... Rekla bih po vašoj fotki da drvenih stolova nema, i da je malo drugačije namešteno.

Taj trgić je jedno vrlo ušukano a živahno mesto!

Apolonoas je divan i vetrovit. Ne znam da li ste pokušali na tamošnjoj plažici da se umočite u more. Dosta je hladnija vodica nego na Đoki i južnije.

Da li ste uspeli da popijete kaficu u Filotiju?

Možda slatkiše iz slastičarnice na ćošku , dijagonalno d "To platano" u Filotiju?

Da li ste probali proizvode Waflle house?

Odmah preko puta je taverna Sarris.

Divno je na Naksosu. Svaki dan gledam kamericu sa gradske kuće. :komp:

Divno je pročitati da da je i vama lepo...

Izmenjeno (GOTAM)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Ok, probat ću na trgić jednom sjesti da vidimo kako je.

2. Slikali smo dramatično more i mjesto i jeli. Nismo stigli prije busa. Nije bilo smisla skidati se zadnjih pola sata samo da bismo upisali score da smo se tamo kupali.

3. U Filoti idemo sutra ili prekosutra. Tamo sam samo u prolazu bio obično.

4. Waflle se ne sviđa mojoj naredbodavnoj polovici, ali smo od luke prema Venecijanskoj tvrđi našli slastičarnicu s domaćim baklavama, galaktoburecima, kadaifima i sličnim krivcima što ćemo morati na jesen češće u teretanu! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

uplatila sam rezervaciju za smeštaj na Naxosu i od tad više ni reči od tog smeštaja :( iskreno se nadam da nije prevara i da iz nekog razloga se ne javljaju... Još mi se tako nešto nije desilo...

smeštaj je Golden Silence...ima ih na dosta sajtova...

Mi idemo tamo pa šta bude :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

uplatila sam rezervaciju za smeštaj na Naxosu i od tad više ni reči od tog smeštaja :( iskreno se nadam da nije prevara i da iz nekog razloga se ne javljaju... Još mi se tako nešto nije desilo...

smeštaj je Golden Silence...ima ih na dosta sajtova...

Mi idemo tamo pa šta bude :)

najbolje pitaj jos jednom.

ja tako uvek pitam par nedelja posle uplate da li su dobili pare. valjda to nije uobicajeno da se prijavi kad stignu pare.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka