brunod

NAXOS

354 poruke u ovoj temi

Zanima me Naxos.Bilo kakvo iskustvo je dobro doslo.

Gledajuci po ino site-ovima ne bi trebalo biti lose.

Plaze su izgleda O.K., a sta je sa cijenama i vanpansionskom potrosnjom?

Hvala za bilo kakvu informaciju

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mmmm... Naxos je mojoj porodici druga kuca, obzirom da moj brat zivi i radi tamo vec 7 god.

Ja sam bila samo jednom pre par god. ali zato moji roditelji idu skoro svakog leta ( evo sad su dosli pre par dana)! Ostrvo je fenomenalno sa prelepim plazama i fantasticnim morem koje je meni malo hladnjikavo ali posto stalno duva vetar ( suncobrani lete na sve strane ) pretpostavljam da je zato.

U svakom slucaju preporucujem od srca ali i da obavezno odete na izlet do Santorinija ili Mykonosa.

Raj za surfere iz celog sveta i to sto sam negde procitala da nema stranaca vec samo grka ?! je cista glupost! Naprotiv za Grke je ovo skupo i Grci su samo mestani i neki koji rade sezonski. Cak nema ni turista iz istocnih zemalja a ni Rusa! Hoteli su dosta skupi i cak i oni sa 5 zvez. daleko od plaze ili samom gradu Chori. Bolje naci privatni smestaj preko neta na nekoj od plaza Ag.Prokopios ( najbliza gradu ), Ag.Prokopios, Ag.Ana... Van pansion je isti kao i svuda grckoj, naravno ukoliko ne sedite u nekom luksuznom restoranu ili klubu. Nocni zivot je sveden na kafice i koktele ili manje zurke na plazi jer je na ovom ostrvu buka i galama strogo zabranjena ( tu je Mykonos )!

Nadam se da sam bila od pomoci ( ako uspem ubacicu i neki photo, ima ih bezbroj )!

Izmenjeno (suki)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

NAXOS najvece od svih ostrva Kiklada. Prema nasem misljenju u odnosu na Paros bolje, lepse, zanimljivije, raznovrsnije, vece pa i jeftinije. Nije usminkano kao Paros. Sve je na Naxosu na svommestu, sve moze odmah da se fotografise, ali ima i mnogo ljudi koju su navikli na turiste, kojih ima mnogo u najjacoj sezoni. Mahom su to Grci koji su sa Naxosa otisli u Mainland. Proslog jula/avgusta 2008. mi smo sreli Amerikance, Holandjane, Norvezane, omladinu iz Italije.

Na ostrvu ima mnogo prelepih plaza. najposecenije su one na zapdanoj strani koje geldaju prema Parosu, one na severu kod mesta Apolonas su stenovite, ali zaista prelepih uvala i plaza ima na istocnoj strani ostrvakada se sidje iz Mermernog sela u Motsunu.

Motsuna je ribarsko mesto sa taveranama u kojima se sprema riba , netom izvadjena iz mora koje je i tu kristalne bistrine i plavo u svim nijansama. Do nje se stize odlicnim asfaltnim putevima, koji vode kroz unutrasnjost celog ostrva.

Neverovatno je da na osrtvu postoji planina visine hiljadu 4 metra!! U unutrasnjosti Naxosa se gaje krompir koji se "izvozi" u Atinu, i spremaju 4 vrste kravljeg sira od kojeg se prave fenomenalna jela domace kuhinje.

SARISS je restoran u samom centru Naxos luke u kojem se moze , za jeftine pare, jesti fenomenalna grcka kuhinja: musaka (sa i bez patlidzana, i sa i bez testenine), kid lamb, krompir sa 4 vrste sira i razne vrste piletine i predjela. Ne propustite domace crveno vino,sluzi se u politri i prija uz Meltami, vise od najhladnije Amite!!:)

Na Nxosu ima mnogo i arheoloskih zanimljivosti, ukoliko neko posebno voli. Na netu semogu naci odlicni vodici i objasnjenja, kao i vrlo dobre mape.

Naxos je veeeliko ostravo i ako hocete da ga upoznate sa svihs trana, potrebno vam je najmanje 10 dana svakodnevnog pomeranja, i razgledanja plaza, unutrasnjosti, znamenitosti, tavreni i isporbavanja menija koji nude.

Do Naxosa se stize ferijem iz Pireja za 4-7 sati u zavisnosti od broda. Sto je brzi, cena je skuplja.

Proslog leta smo naisli na dvoje Srba, oboje zive tamo. ona je udata za Grka godinama, a on je ozenio Grkinju pre koju godinu.

Idemo i ove godine.

A Paro, Paro je lep i usmnikan, ima lepih plaza, ali kad posle Parosa dodjete na Naxos, shvatitie sta je prava Kiklada. Toliko!

Izmenjeno (suki)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potrebna mi je pomoc.Naxos u julu sa porodicom svojim kolima.O smestaju,cenama,restoranima,plazama,kafeima sve ono sto je potrebno za fin odmor

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo , ovo ti je jedan fin sajt gde mozes naci dosta informacija za pocetak

http://www.greeka.com/cyclades/naxos/index.htm

A ako se regisrujes , mozes doci i do foruma i postaviti i neka pitanja

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako vodis porodicu, rezervacija pre putovanja je vise od preporuke! Dobro procesljaj sajtove sa ponudama, telefoniraj; odlazak bez najave je ipak za backpacker varijante.

Veliko ostrvo, svako bi mogao da doda svoju omiljenu plazu ili vise njih. Od velikih poput Agios Prokopios, do manjih kojih ima bezbroj i idealne su za decu. Eto, nista posebno pametno nisam rekao, ali tesko je sve obici... glavnica je na zapadnoj i juznoj strani.

Poslednji link u mom potpisu ima koju rec vise o Naxosu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Vam na odgovorima.Razmišljamo o smeštaju u samom gradu da se noću ne bi cimali kolima,a preko dana možemo da zujimo i obilazimo plaže.Inače ako znate neke od cena ,kao što sam već pomenu za klopu,piće ležaljke ............ da ne bi pravili račun bez krčmara.A ujedno imamo želju da odemo na jednodnevni izlet do Santoriniji(ako znate cenu ferija značilo bi).Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dvokrevetna od 40 do 60e u centru grada u avgustu. Cena trajekta do Santorinija u jednom smeru je oko 15e po osobi za obican trajekt. High speed trajekt bi bio skoro duplo skuplji. Obavezno uzmite obican jer voznja traje oko dva sata, a pogled pri prilazu Santoriniju sa otvorene palube je za pamcenje. High speed vam to nece omoguciti jer cete biti u zatvorenom, a prozori isprskani vodom.

Link za sve plovidbe (samo izaberete vreme, luku i ekonomsku klasu, tj. palubu)

http://paleologos.forth-crs.gr/english/npgres.exe?PM=BB

O cenama lezaljki ti ne mogu reci nista jer ih nisam koristio. Pice kao i na ostalim Kikladima. Sve zavisi gde, kako... Nije najjeftinije ostrvo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lamb,hvala puno nadam se da cemo uspeti sve da uklopimo pa da vidimo Firu ili Oiu ne znam sa koje strane stize feri.Posle tvog mft-a ,mislim da je odluka konacno donesena,a na desktopu mog racunara je i jedna od fotki Santorinija,da nas podseca za sta treba da grbacimo preko godine i cemu da se radujemo na leto.Ako jos imas i predlog kojom kompanijom putovati zbog................napisi.Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svejedno je kojom kompanijom, cena je skoro ista kod svih za odredjenu klasu karte, npr ekonomsku (palubu), koji evro gore-dole, a posto put traje 2 sata, zaista je svejedno, paluba ko paluba. Trenutno je aktuelna na linku koji sam dao Blue Star Ferries firma, klasicni trajekti sa pomenutom otvorenom palubom, a mi smo isli sa GA Ferries, koji imaju trajekte u istoj formi. Vracali smo se sa Santorinija High Speed trajektima firme Hellenic Seaways, ali je ionako bila noc pa nije imalo vise sta da se gleda napolju (naravno cena duplo skuplja, a i brzina prevoza).

Prilazicete Santoriniju sa severa, prolaziti pored Oie duz zapadne strane, i zavrsiti u jednoj od luka ispod Fire, gde uzimate bus i idete do Fire (oko 1.4e) ili taxi (20e) i u Firi uzimate drugi bus i idete do Oie (takodje 1.4e, mislim, sve zavisi od godine do godine). Izaberite jutro za polazak, proverite da li trajekt ide direktno (kao sto je u ovoj ponudi koja je sada) ili ce ici preko Iosa, Sikinosa i Folegandrosa, sto ce trajati klasicnim trajektom mnoooooogo duze i izgubicete vise od pola dana na putu, pa ce u tom slucaju cak i ranojutarnji high speed biti bolje resenje ako nema jeftinije alternative.

Izmenjeno (Ultralamb)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

OK.Ukoliko se jos necega setim pisacu i pitacu.Odoh da spavam.Laku noc i hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Istražujući ostrvo Naksos, koje sam uvrstio u uži izbor za neku od sledećih godina, preko Interneta može se zaključiti da su cene umerenije u odnosu na skoro bilo koje ostrvo Kiklada. Hoteli sa dve zvezdice u drugoj polovini i pred kraj jula, koji na Internetu lepo izgledaju, za četvoročlanu familiju, mogu se naći već za 80 evra (ne uključujući ishranu). Hoteli sa tri zvezdice su nešto skuplji. Istraživao sam isključivo glavni grad, koji ima dosta veliku ponudu. Lično, ne volim kada vidim malu ponudu hotela koji imaju četvorokrevetne sobe ali to je izgleda na Naksosu čest slučaj. Sajtovi Naksosa i hotela su odlično urađeni a često pišu i cene za sve varijante smeštaja i ishrane i datume. Blue Star kreće iz Pireja u 17:30 a stiže 22:45 u Naksos grad. Cena karte je 30 evra, za decu 5 do 10 godina popust 50%, za decu ispod pet godina besplatno. Za one koji putuju avionom do Atine ima autobuski prevoz do luke Pirej i cena karte je 3,20 evra. Ko putuje kolima sa Blue Star cena za auto je 80 evra. Naksos je prilično veliko ostrvo, ima dosta plaža i šta za obići međutim ne znam koliko su jaki ti vetrovi i da li je voda u drugoj polovini jula dovoljno topla za kupanje (šarene su brzine vetra i temperature vode čitajući različite sajtove).

Izmenjeno (Raymond)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaista su bili u pravu za vetar i temperaturu vode. Sareno i nepredvidivo. Svake godine na istom ostrvu u isto doba godine dozivim drugacije uslove. Ajd da pomenem, Manganari plaza na Iosu - 2008 topla voda ko bara, sledece 2009 led ledeni. U oba slucaja oko 1. septembra. Na istoj plazi jul 2006 vetar razmera pescane oluje (jutro pocelo mirno), a septembar 2007 povetarac. Na Naxosu ista prica, oba puta u avgustu. Nema pravila. Mozda samo traziti neku uvalu na jugu ostrva ili sa brdom kao zaklonom, pa racunati da ce sve biti mirnije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko sam saznao u proseku su vetrovi slabiji u avgustu a more je svakako toplije, verovatno zato su i cene u avgustu nešto više u odnosu na jul.

Naksos deluje kao kvalitetna destinacija koja ima svojih čari a jedna od atrakcija koju opisuju posetioci ovog ostrva (pored interesantne prirode, plaža koje su visoko vrednovane, lepog glavnog grada, arheologije, i dr.) su izuzetno zanimljiva i neobična tradicionalna brdska sela u unutrašnjosti ostrva.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U odnosu na pocetak jula idu i na dvostruki iznos. Ono sto pocetkom jula stoji 25e pocetkom avgusta skace na 50e. To je vreme najmasovnije navale posetioca, kao i bilo gde drugde (nista cudno) i najteze je naci mesta u jeftinom smestaju. Proverio licno.

Velik je Naxos, imaju sve, sela stvarno treba obici, ja sam video samo malo od njih, 4 dana godisnje nije dovoljno za Naxos, mora se ceo odmor tamo provesti ili bar pola. Imaju i godisnja biciklisticka takmicenja po putevima ostrva, videh na jednom mestu. Stvarno su kompletni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka