koldar

Samostalno letovanje na Costa Bravi

25 poruka u ovoj temi

I od 2013 ni jedan odgovor, ili komentar? Za skoro 4 god niko nije isao samostalno za Costa Bravu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam sta Vas konkretno zanima, posto je post jako dobro napisan, mnogo informacija je dato..

Izmenjeno (suki)
nema potrebe da se citira post iznad vaseg
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Generalno, sve se jako brzo menja. Po gotovu u evropi i svetu. Info koje su iznete su detaljne. Bravo na tome, ali za 4 god je se sto sta promenilo. Cudo da niko sa foruma nije bio, ili nije dodao komentar. Ja sam bio, sada vec, davne 2009 i planiram ponovo sledece.  Ili one naredne, pa da bude desetogodisnjica :) Ne znam da li da uplacujem individualno ili preko neke agencije

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja Vam mogu preneti neka svoja iskustva, mozda ce Vam nesto biti od pomoci.Mi putujemo autom jer nam je to najisplatljivije, i imamo osecaj potpune slobode.Hotele nalazimo preko booking.com i dosad nismo nikad rezervisali unapred jer nikad ne znamo kada ce suprug imati odmor.I super smo prolazili, prosle godine u julu mesecu nailazili smo smestaj od 30-50e za dve osobe, hostel ili hotel, nama je jedino bitno da soba ima svoje kupatilo i da je iole pristojno, jer u njoj samo prespavamo i to je to.Mi nismo imali problema, i ove godine planiramo isto, da napomenem imamo dete staro tri godine, pa ce nekom delovati kao lud plan.Unapred jedino isplaniramo mesta koja cemo obici i to je to.Pre dva dana smo se vratili iz Spanije i obilazili Costa Bravu,usputno par dana, vracajuci se iz Barselone sa namerom da tamo letujemo ove godine.Lloret de mar, meni se svidelo mesto, bila sam vec jednom u njemu, iako mnogi kazu da je grad ludnica u sezoni, to je idividualno svako u svakom mestu moze naci kutak koji njemu odgovara, i po meni je prelepo.Meni se licno ne svidja plaza, nagli ulazak u vodu, a moji su prosle godine bili u julu i kazu da je voda bila hladna,u septembru je bilo skroz ok, ali pohvala za cistocu plaze.Cene sada u maju su: kafa oko 2e, piza u restoranu 8-12e, i ostala jela koja oni imaju u ponudi nisu ispod 8e,govorim o restoranima kraj plaze, u gradu su malo jeftiniji,ali nije drasticna razlika.Kebap je 3.9e, mozda ima i jeftinije ne znam, mi smo jeli blizu plaze,ali imaju box ponudu sa picem i jos nesto 6e.Dorucak u restoranu nije ispod 4,5e.Prodavnice su jeftine, cene iste kao i u Srbiji, cak nesto i jeftinije, kao sto je vec pisano,a voce i povrce po meni dzaba,tipa kg kruska 79 centi.Santa Suzana je nesto skuplja, tipa kafa 2.5 e,hrana isto, mesto je malo,jedna ulica okolo hoteli i to je to.Vec sam napisala post o Santa Suzani i tamo nikad ne bih letovala, moje licno iskustvo.Blanes isto simpatican kao i Callela,cene slicne.To je to od mog obilaska Coste Brave, uglavnom najposecenija mesta koje nude i nase agencije, ali svakako isplatljivije kad covek organizuje letovanje o sopstvenu reziju, bilo avionom ili kolima, kome kako vise odgovara, narocito ako ide vise osoba, to je pun pogodak.Kolima mozete zaobici autoputeve pa samim tim i putarine, mi cemo tako ovog puta, kroz Spaniju i Francusku, putevi su im jako dobri, taman da ostane vise za soping :).Inace mi kad letujemo ne zadrzavamo se u mestu vise od tri dana, kako bi sto vise obisli i nasli ono sto nam odgovara.I uvek obilazimo nesto novo, a Spanija nam je prelepa.Odkad sami organizujemo svoje rute, mimo agencije, letovanja su dobila neki svoj pecat, prelepo nam je, a i ostane vise novca u novcaniku koji mozete iskoristiti za uzivanje..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaboravila sam da napomenem da mozete koristiti i sajt airbnb koji je jedan od povoljnijih i putem njega se moze naci pored hotela i privatni smestaj pa sta kome odgovara.Ukoliko imate neka konkretna pitanja, pitajte, mozda mogu pomoci.Srecno sa planiranjem ukoliko se odlucite za samostalni odlazak, verujem da svako ko je jednom otisao tako na odmor vise se nije vracao na agencije, svaka cast njima, vecina dobro odradjuje svoj posao, isla sam i ja nekad preko njih, ali sad mi je mnogo bolje.I jos jedna napomena, svakako je bolje ukoliko odsedate u jednom mestu napraviti rezervaciju unapred, da ne bude kakvih iznenadjenja, ja sam morala poslednjih dve godine ovako, ali ispalo je savrseno i tako i nastavljamo, imamo potpunu slobodu izbora i planiranja, i izmene u poslednjem momentu..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neznajuci gde bih, postavljam pitanje u ovoj temi!

Zna li neko da mi kaze nesto vise o vremenu u ovoj regiji u Septembru mesecu. Sta ocekivati u prvoj polovini Septembra?

Treba mi sto pre informacija radi moguce rezervacije smestaja dok jos traju popusti na aranzmane!!!

Hvala svima unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hej ljudi, treba mi savet nekoga ko je u skorije vreme isao u Calellu u sopstvenoj reziji.

 

Ideja nam je da avionom idemo do Barse (Vueling) i odatle da odemo do Calelle.

E sada pitanje je kako je najlakse stici od aerodroma u Barsi do Calelle (i obratno u povratku)?

Nasao sam na netu neke kombi prevoznike. To mi deluje najlakse. Da li neko ima iskustva sa tim?  

Takodje procitah i da ima neki voz, samo ne znam da li od aerodroma ili samo iz centra Barselone...   Svaki odgovor bi bio od velike pomoci. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od 1. juna do Barse leti Air Srbija

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Hej ljudi, treba mi savet nekoga ko je u skorije vreme isao u Calellu u sopstvenoj reziji.

 

Ideja nam je da avionom idemo do Barse (Vueling) i odatle da odemo do Calelle.

E sada pitanje je kako je najlakse stici od aerodroma u Barsi do Calelle (i obratno u povratku)?

Nasao sam na netu neke kombi prevoznike. To mi deluje najlakse. Da li neko ima iskustva sa tim?  

Takodje procitah i da ima neki voz, samo ne znam da li od aerodroma ili samo iz centra Barselone...   Svaki odgovor bi bio od velike pomoci. :)

Najbrze i najjeftinije ti je da ides vozom. Posto Vueling slece na novi terminal, sa njega hvatas besplatni bus do starog terminala. Na starom terminalu imas pocetnu stanicu metroa na kojoj mozes da kupis i karte za isti. Posto je Calella u mislim (ali proveri) petoj zoni, najisplativije ti je da kupis 10 karata za 5-tu zonu. To je u stvari jedan kartoncic koji ces moci 10x da koristis. Ukoliko vas je dvoje, to je da se 5x po vas dvoje vozite vozom. Ta karta ti vazi 2h otkada je kucas. Znaci mozes i da menjas vise prevoza, samo za metro/voz je bitno da ne izlazis iz tog dela gde menjas prevoz. Metroom sa starog terminala kreces prema Barci i tu imas 2 stanice na kojoj se ukrstaju sa vozom za Calellu. Kada izadjes iz metroa vrv ces morati da predjes na drugi peron, ali mozes da pitas radnike koji rade pokazace ti na koji peron da hvatas voz za Calellu. Vozom do Callele putujes 1h i veoma je prijatna voznja posto voz ide uz obalu. Moja preporuka je da koristis ovaj vid prevoza do Calelle a i kasnije kada budes isao u obilazak Barce (ako zelis). Ovih 10 karata za 5-tu zonu kosta oko 35 EUR, dok je cena pojedinacne karte 5 EUR. Znaci ukoliko kupis ovaj karnet, prevoz od aerodroma do Calelle ce te izaci 3.5 EUR:) Cene i info su iz avgusta 2018, kada smo mi bili. A inace, veoma je dobar sajt Spanske zeleznice, gde mozes sve ovo da se informices. http://www.renfe.com/EN/viajeros/index.html

Izmenjeno (Gota)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Hej ljudi, treba mi savet nekoga ko je u skorije vreme isao u Calellu u sopstvenoj reziji.

 

Ideja nam je da avionom idemo do Barse (Vueling) i odatle da odemo do Calelle.

E sada pitanje je kako je najlakse stici od aerodroma u Barsi do Calelle (i obratno u povratku)?

Nasao sam na netu neke kombi prevoznike. To mi deluje najlakse. Da li neko ima iskustva sa tim?  

Takodje procitah i da ima neki voz, samo ne znam da li od aerodroma ili samo iz centra Barselone...   Svaki odgovor bi bio od velike pomoci. :)

Pozdrav, Gota je vec detaljno objasnio za voz,..i to je odlicna opcija,ali ne i najlaksa

Naime novi terminal na El Pratu je prilicno udaljen od starog. Dakle najlaksa opcija po meni je turisticki Bus koji sa aerodroma obilazi sva mjesta Costa Brave,a poslednja stanica mu je Ljoret Del Mar. U svakom gradu na Costa Bravi stoji 3 do 5 minuta zavisno koliko ima turista da se iskrca.

Ovaj bus dakle obilazi i sve terminale na aerodromu pa na bilo kom da sletite pitajte na nekom salteru gdje da uhvatite ovaj bus.

Kad sam ga ja koristio stanica na aerodromu je bila tik uz Auto parking kod novog terminala

Karta do Calelle 2015 i 2017 je bila  8 eur u jednom parvcu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka