Bubica

Koje vam se more najvise svidja?

149 poruka u ovoj temi

Tirensko more je ruznjikavo

Lacio I kampanja imaju ruzno more

Da vidimo sta imamo ovde...

1. Gaeta 2010

post-297-0-14592100-1343264569_thumb.jpg

2. Gaeta 2010

post-297-0-69826800-1343264705_thumb.jpg

3. Gaeta 2010

post-297-0-47358600-1343264727_thumb.jpg

4. Gaeta 2010

post-297-0-84123500-1343264744_thumb.jpg

5. Capri 2010

post-297-0-37849600-1343264448_thumb.jpg

6. Ischia 2011

post-297-0-62575900-1343264371_thumb.jpg

7. Nisida 2011

post-297-0-71536400-1343264353_thumb.jpg

1, 2, 3 i 4 su Lazio, a 5, 6 i 7 su Campania.

Kristalno prozirno.

edit: Zaboravih da pomenem - slike su sve moje; dakle, licno sam uzivao u ovim vodama.

Izmenjeno (Ultralamb)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam se kupala u mnogo mora, ali od onih u kojima jesam moja lista bi izgledala ovako

1. Jonsko (Kefalonija i Krf), neverovatno cista voda, prelepe boje, kompletni uzitak

2. Egejsko (Skijatos) nije lose, ali meni je Jonsko lepse

3. Persijski zaliv (Dubai), nije lose, ali nista posebno, nekad je bas lepo, providno i cisto, ali cesto je zamuljano od peska, leti je pretoplo, mnogo je slano... Lepsa mi je druga strana, obala Fujairah i Oman, koja izlazi na otvoreno more (Indijski okean), lepo je za snorkling jer ima puno raznobojnih riba

4. Azurna obala po meni nista posebno, more prilicno hladno, a i boja nije neka, bar tamo gde sam se ja kupala (Nica i Kan)

5. Jadransko- Hrvatsku sam skroz zaboravila, bila sam tamo poslednji put kao dete, ne secam se nicega, ali volela bih da je posetim ponovo i prisetim se, ovog puta sa svojim detetom. Crne gore se secam, ali volela bih da je zaboravim

Ove godine idemo u Barselonu i jos neko mesto na obali blize Francuskoj granici, ne nadam se nekom predivnom moru, ali mozda se iznenadim, a ponovicemo i Azurnu obalu, mozda je lepse u nekim manjim mestima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sredozemno cu doziveti ove godine negde na zapadnom Mediteranu pa cu reci utiske.

Posle dve godine letovanja u Spaniji (Majorka, Kosta Blanka) imam veoma povoljno misljenje o zapadnom delu Sredozemnog mora i plazama.

Pre svega plaze su neuporedivo bolje od plaza na istocnom Jadranu (ukljucujuci Crnu Goru, Dalmaciju, Istru) ali zapadni (italijanski) deo Jadrana ne poznajem jer nisam bio), i velike pescane dobro organizovane i besprekorno ciste plaze i male veoma lepe i isto veoma ciste kale, more je kristalno cisto, toplo (na Kosta Blanci jos toplije u odnosu na Majorku) i skoro svaka iole znacajnija plaza ima blue flag zastavu sto govori o nastojanju komunalaca da se plaze, more i okruzenje drze besprekorno cistim i bezbednim.

Kada se sve uzme u obziir, more, plaze i visok nivo usluge, zapadni (spanski) deo Mediterana, bar sto se tice Majorke i Kosta Blanke, za sada je prema vlastitim kriterijumima bez premca i prevazilazi Jon i Egej (u tom pogledu istocni Jadran je daleko ispod), medjutim tek nakon Italije, Francuske i eventualno jos nekih destinacija (npr. Kipar) moglo bi se na osnovu vise iskustva odgovarajuce vrednovati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od svih mora na kojima sam bila nikada neću zaboraviti Crveno more. Nezaboravno u svakom smislu. Toplo, slano, plavo, tirkizno, čisto, živopisno: puno flore i faune... jednom rečju predivno! Opčinjena sam njegovom lepotom. :ljubav:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Crveno more bez konkurencije!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po meni ( koje je ostavilo najveci utisak)

1. Sredozemno

2. Jonsko

3.Egejsko

4.Jadransko

na zalost na druga mora nisam bila, pa ne mogu dalje da ocenjujem

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Crveno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jonsko

Jadransko

Egejsko

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jonsko!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Meksički zaliv - Varadero - Kuba

2. Crveno - Egipat

3. Mediteransko - Oludeniz - Turska

4. Jonsko - Grčka

5. Egejsko - Skijatos - Grčka

6. Jadransko

7. Crno

na drugim morima nisam bio.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vasi postovi bi mogli da mi pomognu oko izbora gde ovog leta,jer jasno, kvalitet mora i plaze igraju najznacajniju ulogu, a moja nedoumica je bila izmedju Egipta i Grcke. Po svoj prilici moj izbor ce pasti na Egipat, toplo, cisto i tirkizno more i peskovite plaze. Mislim da bi to bio najbolji izbor i zbog moje cerke koja ima 4 godine. Mada .... joooj, ma ne znam jos sam neodlucna :unsure:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima jos vremena, ne brini, pitaj na forumu ljude koji su vec bili u mestima koja te zanimaju. Ja sam prosle godine odredila budzet, pa zatim na osnovu njega birala. Zahvaljujuci divnim ljudima sa foruma, ne bih da imenujem, ima ih mnogo, letovala sam u Tunisu i to za male pare, ali bukvalno male za 15 dana/all.inc. Licno ovaj form mi je mnogo pomogao! Jos jednom bih da se zahvalim svima na pomoci u odabiru destinacije za leto 2012g. H V A L A :thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Crveno more definitivno :)

Toplo, predivne boje, a tek podvodni svet... ufff kace leto :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jonsko

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svako more na svoj način je lepo!

1.Jonsko=Jadransko

2.Crveno

3.Egejsko(Grčka obala,Turska me baš i nije oduševila -Kusadasi)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka