Bubica

Koje vam se more najvise svidja?

149 poruka u ovoj temi

1. Andamansko

2. Arapsko

3. Egejsko (sred.)

4. Alboransko (sred.)

5. Jadransko (sred.)

6. Persijski zaliv

7. Hadsonov zaliv

*Po cemu? Po cistoci vode i plaze, po boji, 'mirisu' (pa cak i 'ukusu' - poslednje na listi je jedno od 'najbljutavijih' mora u kojim sam se kupala), donekle po toploti (Persijski zaliv bi po toploti vode trebao da bude treci, ali gubi na ostalim stvarima), po prirodnoj okolini koja okruzuje more, po .... mnogo toga, hehe, al' prvenstveno po mom ukusu! ;)

Izmenjeno (hmmm)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Blic je juče objavio da je Sredozemno more treće po zagađenosti u svetu (iza Baltičkog mora i Meksičkog zaliva). U litru vode postoji 10 grama petrolejskih derivata. Količina mi deluje prosto neverovatna, ne znam da li je u pitanju greška, ali ako je tako - onda je katastrofa.

Izmenjeno (pecic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Crveno

2. Egejsko

3. Sredozemno

4. Jadransko

5. Crno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ако се неко купао у Тиренском мору код Напуља или Рима нек се јави да каже вреди ли, пошто ћу у августу на ту страну. Наравно не идем да летујем већ у обилазак градова па ако знате јавите се.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

za sada...Jonsko!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jadransko-Hrvatsko,nikada ne bih otisao u Grcku da smem u Hrvatsku

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ако се неко купао у Тиренском мору код Напуља или Рима нек се јави да каже вреди ли, пошто ћу у августу на ту страну. Наравно не идем да летујем већ у обилазак градова па ако знате јавите се.

Veoma vredi. Tirensko se pokazalo kao pristojno toplo more, kupao sam se u Napulju (biraj preriferiju), Kapri (ostrvski kristalno prozirno i nije hladno) i jedna plaza na potezu Gaeta - Sperlonga (na pola puta od Napulja ka Rimu, veoma cisto, prozirno i prijatne temperature). Mozda ove godine ponovo, u avgustu...

Izmenjeno (Ultralamb)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Atlanski okean,obala Zapadne Afrike.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

.... Jadransko - Dalmacija. Meni je more kombinacija vode, dna, priobalja, mirisa, ukusa, saliniteta i slično. A onakvih mirisa i borove šume i nekakvih zvukova koje čuješ po vrelom letnjem danu - to za sada nisam našao nigde u toj kombinaciji. Druga mora su mi možda lepša što se pojedinih aspekata tiče, ALI mi je Jadransko najbolje kao celina...

Potpuno se slažem :klap:

Miris borova na samoj plaži, pomešan sa svim ostalim..... bez premca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Blic je juče objavio da je Sredozemno more treće po zagađenosti u svetu (iza Baltičkog mora i Meksičkog zaliva). U litru vode postoji 10 grama petrolejskih derivata. Količina mi deluje prosto neverovatna, ne znam da li je u pitanju greška, ali ako je tako - onda je katastrofa.

Tu je rec o celom Sredozemnom basenu koji ukljucuje sva mora od Gibraltara do Krima. Generalno sto se po internet sajtovima koji se bave tom problematikom moze procitati najlosije po zagadjenosti stoje Crno i Jadransko more. Ipak najvaznije je dobro se raspitati o svakoj konkretnoj destinaciji na koju se zeli ici, gde pored drugih paramatera i zagadjenost mora je jedan od onih koji moze biti uzet u obzir.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kad uzmem sve u obzir,od onoga sto sam ja video,redosled je sledeci:

1.sredozemno more(antalijski zaliv)

2.kritsko more

3.egejsko more(tamo negde blizu marmarisa i rodosa :) )

4.jonsko more

5.jadransko more(hr i cg obala)

6.libijsko more......

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za sada definitivno na prvom mestu Jonsko more pa iza njega Egejsko, Jadransko, Sredozemno, Pacifik i definitivno na kraju Crno more.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Crveno

2. Egejsko

3. Jonsko

Tacno je da Crveno "nema miris" mora :) ali cinjenica da je toliko toplo da mozes sate provesti u njemu bez problema prevazilazi taj problem :))) divno je!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jadran na prvom mesto, narocito Hrvatska obala... drugo mesto Jonsko more :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

1. Egejsko

2. Jonsko

3. Jadransko

4. Crno

5. Sredozemno

ali na posebnom mestu Severno (onako sivo i hladno), iako se nisam baš kupao u njemu kod mene je ipak na posebnom mestu :ljubav:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka