saks

Golden Beach - Skala Panagia i Skala Potamia

826 poruka u ovoj temi

Drustvo,

eto cim smo rezervisali smestaj, nadje se puno njih da nam kazu kako Golden beach nije bas najbolje mesto za nas. Pa imam par pitanja, ako je neko raspolozen da mi popravi raspolozenje ;)

Do kada se moze ostati na plazi (Skala Panagia) poslepodne?

Ti famozni talasi, koliki su problem?

Cistoca?

Ja ovako razmisljam: ako je vec mrak u osam uvece, kao sto se vidi na slici Ton_majstora, nije to lose, taman ce decacic da zaspi na vreme, pa ujutro rano na plazu kad je i najlepse. A i to nam je dobar izgovor, ako je uopste potreban, za poslepodnevni obilazak ostrva i obogacenje istrazivackog duha.

Talasi, nekako mi je nemoguce da ih bude bas svaki dan, i u junu, i u julu, i u avgustu, i u (nasem) septembru. Ako ih i ima, to bi mogao biti pravi hit za jednog (tad vec skoro) dvogodisnjaka. A i on ce se bas naplivati po plicaku.

Sta misilte, gde gresim, tj. da li ovo moze, kad vec ima predispozicija, da bude lep porodicni odmor?

Hvala puno, znam da je neko, negde, pisao o tome, pogotovo o ovim talasima, ali ne uspeh da nadjem.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

imili, biće vam lepo, ne brini.

Da li neko može da tvrdi da će nekom na nekom mestu, bilo kom, biti idealno?

Mislim da ne može... Ako ponesete pozitivnu energiju, ne može vam puno toga smetati.

Može da sr desi da ne bude talasa, da ih stalno bude ili da ih bude popodne a prepodne ne...

Golden beach je lepa plaža...

Gde ćete biti smešteni?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Energije je na pretek, nego, eto, prvo letovanje sa detetom, pa nedoumice zaskacu sa svih strana.

Filippidis studios je u pitanju, kontaktirala sam direktno njih, iako ih Astra ima u ponudi, ali posto je ista cena, a jos ovako mogu da "izmisljam" datume, pa da lepo dodjem 3.9., u lepi ponedeljak, a i da se ne cimam sa agencijama, izbor je bio lak! Na slikama je jako lepo, cekam, mozda neko do tada bude bas tu smesten, ako ne, ja cu pisati kad se vratim :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Smeštaj vam je sladak, ne znam kakva je plaža baš u tom delu...

Kad letuješ sa tako malim detetom uvek postoje nedoumice. Ali pošto ste tako puni energije, ne može biti loše.

Moja parola je... ako rešiš da ti bude dobro...biće ti dobro...

Predlažem da nikog ne slušaš i rešiš da uživaš na moru....

A izveštaj nemoj da zaboraviš.

Srećno :hello:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

- Do kada se moze ostati na plazi (Skala Panagia) poslepodne?

- Ti famozni talasi, koliki su problem?

- Cistoca?

Аман, Имили... ко те то сад изложио против Скале? :azdaja:

САДА, почетком Јула (а тада смо најчешће били доле досада) се може купати све до мрака, али сенка је од отприлике сада (19:00 по нашем, 20:00 по њиховом). То уопште не значи да се ишта мења са водом (постаје ледена, јелте?), само је залив у сенци. Мени то не смета, ја бих се бањао до мрака, моја госпоја воли заласке сунца, а ту их - НЕМА. Зато су зоре ту прелепе, и Месец рано изађе.

Ако се иде у Августу или у Септембру, логично, раније ће се и смркавати, пааа...

=====

Чистоћа чега? Мора или места? Место је чисто, море исто. (стих) Трава, све и да се појави, може да се заобиђе.

=====

Таласи? Ти вероватно замишљаш оне хавајске колосе од 5-10 метара? Највећи таласи које сам ја икада видео на тој плажи су били метар-метар и по. А то се деси једном у току летовања.

Обично је тада и ветар и ти сигурно нећеш тог миша од две године пуштати у воду самог.

Ја обично кажем да они који се боје таласа, слободно иду на Аду Циганлију или Штранд, у твом случају, али је то већ досипање бриге на тебе, па нећу.

=====

Само питај, али мислим да си се претриповала. Опуштено.

Поздрав!

П.С. Преклапаћемо се терминима неколико дана доле. ;)

Izmenjeno (Ton_majstor)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Опуштено.

Вероватно сте преко Никане узели то? Не знам како сте тако јефтино добили смештај, ако причамо о истом? Преко ње је тај објекат значајно скупљи. "Филипидис Студиос", рече?

=====

Пар напомена за околину тог смештаја. Он је прекопута кампа (које ја органски не подносим!), на путу ка Скала Потамији, и окружен сличним кућама. Цео тај крај је као нека улица у вароши, тополе на све стране, а имаш около и чуднијих призора (мочвара са шикаром у залеђу)... море је тешко видљиво. Но, ту је.

Filippidis%20studios,%20Golden%20beach%2

Слика је са њеног сајта.

Близу ти је неколико продавница, већи супермаркет (150м лево), имаш ресторана (ту их је највише, мислим), а и један мени ЈАКО паметно сређен кафић, шталије (немам слике), који личи на нечији стан, источњачко-медитерански намештен и пакован, па седиш као да си дошла код неке луде комшинице, која има пара да тако држи гајбу сређеном.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bitno je da je more tu, da nije preko planine :)

Nismo rezervisali preko Nikane jer je preko nje 45 evra po danu, pricam o septembru. Preko Astra tursa je 30 evra, ali imaju slobodan termin od 10.9. a to nam je bilo kasno. Oni (mislim na Filipidis) imaju svoj sajt, pa smo im poslali mail, i kazali su da je 30 evra i da su slobodni od kog god dana u septembru. Meni je to bilo super, jer 3. je ponedeljak, a to nam je skroz zgodno zbog posla. Imaju i krevetic za bebu, a i dogovorili smo se da soba bude u prizemlju da ne teglimo kolica na sprat. Nama dovoljno.

Valjda ce biti fino.

Puno hvala za informacije i docaravanje price koju zeljno zamisljam!

Izmenjeno (imili)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koje su taverne dobre u ovim mestima?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio smesten u Nama apartmanima u Skala Potamia? Mi smo rezervisali i nadamo se da ce sve biti ok.

Ono sto me posebno zanima je sledece....Da li se ikom desilo da je uplati rezervaciju direktno Grcima, pa je na kraju bio prevaren? Prvi put idemo u sopstvenoj organizaciji, pa nam je malo frka.....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima li nekog ko letuje, kao i mi, u prve 2 nedelje septembra u Skala Panagia ( Golden beach ) ?

Ima li naših turista tamo u tom periodu?

Kakve su cene ( ležaljke i suncobrani, hrana u radnjama, hrana u restoranima... ) u tom periodu ?

Hvala unapred.

Izmenjeno (aleksa81)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da ponovim pitanje. Koje su taverne dobre u ovim mestima?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Уху, то је ЛЕПО место. Не секирај се никако.

Наспрам цене смештаја све друге цене ће ти бити удобне, храна у "радњама" (а најпре по кафанама) је одавно описана као ОК, мада ти тамо и у смештају имаш лепе премисе пред собом.

"Јоанисов" атријум хотела, седење испред и двориште са базеном је можда најлепше место у Скали Панагији.

=====

Свеједно, има Србаља, има мора, има сунца... има свега, опусти се. Скала је довољно лепа, а још ако узмете неки ауто (100-150 м од хотела, да бираш агенцију), открићете још пуно тога.

Финално, греота је да само седите у Голден (факинг) Бичу као луде. Видећеш и сам/а.

=====

Ако се "преклапамо" термином до 3 - 4.9. свратићемо већ до виле "Соти" (то је 150м близу) сигурно и... видети се, ако хоћете. Детаљи на ПП.

==================

Ацкохоле, најбоље се цени седење код једног Енглеза/Ирца (Дејв... Крис... ли је?) који је мало повише од центра. Али, ја тамо не одох пречесто на "Гинис".

Има неколико места, али ниједно није СПЕКТАКЛ и "изување" (коме то треба?), сем оне чувене терасе над молом, горе у брду, бем га за име.. видећеш и сам где је то. Остало је као и свуда по Тасосу, коректно и примамљиво

А најбоље није на обали, већ у брду. Запамти.

Izmenjeno (Ton_majstor)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi idemo nasim kolima, idemo zena, dete(15 meseci) i ja. Kakvo je mesto, ima li dosta sadržaja, ima li negde uveče da se prošeta. Mi planiramo da obiđemo i druga mesta ali to će sve zavisiti od deteta

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Има неколико места, али ниједно није СПЕКТАКЛ и "изување" (коме то треба?), сем оне чувене терасе над молом, горе у брду, бем га за име.. видећеш и сам где је то. Остало је као и свуда по Тасосу, коректно и примамљиво

Tonac misli na kafe - restoran "Vigli".

Sa terase ovog restorana pruža se prelep pogled na ceo zaliv.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Алекса, детету напуните "hatch" неким дудама и крените како вам воља по острву. Неће му ништа фалити, а од кривина се одозад са седишта често чује лепо церекање ("тата, ууууууу, ауто, кливина, бљљааааааккккк!")

=====

"Садржаја" нема, то је, искрено, село без POI, кбсз. :dosada:

Има шеталиште, ресторани, кафићи, гироси, продавнице, шопови са крпарама (качио сам, бре!) трафике, штошта... али "садржаја" - нема. "Садржај" се налази у Вама, па га расподелите правилно на цео Тасос, а у Скали нађите његов ВЕЛИК део (прелеп, ко уме да гледа).

Ми ту дођемо као на ходочашће (благосиљамо и носмо поклоне), јер је плажа најлепша на острву (тачка!), а пријатељи Греци (досад) најбољи. Видећемо ове године.

=====

Срећко, јесвала, хвала. Али, седнеш једаред и после знаш да си седео и то је то. Идемо даље.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26417
    Ukupno tema
    884196
    Ukupno poruka