saks

Golden Beach - Skala Panagia i Skala Potamia

1170 poruka u ovoj temi

Evo još par sličica plaže u Skala Potamiji...

185-skala-potamiaresize.jpg

210-skala-potamiaresize.jpg

212-skala-potamiaresize.jpg

Plićak je baš dugačak. Što se kaže plivaš, plivaš, pa kad se umoriš, čučneš da se odmoriš. :)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Колико видим на сликама негде има каменити улазак у воду. Да ли је то поред оног каменог дела, као дока? Колико се то простире у страну? Смештај који сам изабрала (још нисам уплатила) је неких 100 до 150 м лево од тог дока (ако се гледа ка мору). Да ли је и ту каменити улаз у воду? Шта је то црно у води на првој слици - камење или морска трава? Извините ако сам досадна, али морам у све да се уверим пре него што уплатим. И само још: има ли икакво кошаркашко игралиште и игралиште за мању децу (тобогани, љуљашке). Драги пријатељи, ако можете одговорите ми.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sanja, da dodatno opišem prvu sliku kako bi stekla malo bolji utisak...

Slikano je s vidikovca na magistrali koja vodi prema južnom delu ostrva tik iznad Skale Potamie. Levo (na slici se ne vidi) je marina na koju se nastavlja ovaj široki deo plaže i po meni jedini upotrebljiv za kupanje. Ne mestu gde se sužava (nakon suncobrana u desnoj strani slike) počinje kameniti deo.

Dakle, ovaj široki deo plaže je od sitnog peska i plićak je baš dugačak. Ono crno je trava koja je naišla u tom trenutku.

Od sadržaja za decu ima luna parkić, a tobogane i ljuljaške se ne sećam da sam video. Do Golden Biča ide i vozić.

Ako imaš još pitanja, slobodno pitaj... :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sanja, moje slike su nastale ispred hotela "Blue sea". On se nalazi nekih stotinak metara od tog kamenog mola, koji takođe vidiš na slikama, a koji razdvaja uvalu u Skali Potamia, od dugačke uvale koja se nadovezuje na Golden beach. Ispred samog hotela je plaža OK, tj. pesak je i u vodi i na kopnu. Kako se približavaš tom kamenom molu ima sve više kamenja u vodi, a sa druge strane kamenog mola, pa u dužinu nekih (lupiću sad) 100-200 metara kamenja ima baš dosta (to se vidi na slikama). Kad se prođe taj deo, dalje prema Golden beach-u, plaža je ponovo OK.

Meni lično se ceo taj potez Skala Potamia - Skala Panagia, dopada samo kad nema vetra i ogromnih talasa. Prihvatila bih, da letujem tamo, da od 10-15 dana 2-3 dana bude talasa, da se izigramo, al' baš da ih bude svaki dan, nikako ne bih volela. Ipak, mislim da su talasi baš česti, jer za sve ove godine samo jednom ili dva puta videh Golden beach bez njih.

Igralište i košarkaški teren, osim u dvorištima vila i hotela, nisam videla.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Погрешно сам написала, смештај излази на 150м ка марини, значи да би требало да нема превише камења (реч је о Костас студију - ако је ко био нек извести). Таласи ми не сметају, нарочито што је плићак па нису опасни. Међутим једино што ме брине је недовољно садржаја за децу, нисам баш вољна да све паре оставим у луна парку, то је више краткотрајна занимација. Наравно за две недеље колико планирам да будем обилазили би и друге плаже, али желим да буде дана кад ћу само изаћи из студија и сместити се на плажу која би требало да је лепа. Које би још место могло бити са лепом пешчаном плажом? У Потосу је велика гужва крајем јула и у августу, вода се замути, Лименарија нема лепу плажу, Скала Мариес кажу да ваља само Астапас, а близу не нађох ништа повољно. Предложите, ако знате још нешто. И да ли је у Скали Потамији бистра вода? Надам се да нећу жалити за Ситонијом ако одем на Тасос. Потпуно сам слуђена. Посаветујте ме.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dali nekoj bil vo ,,Aloe,, Skala Potamija.Na golden beach e, no kakvo e smestuvanjeto :neznam:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sanja, nećeš žaliti za Sitonijom, jer Tasos ima svojih prednosti. Kao prvo, lakši je za obilaženje, obzirom da su razdaljine od mesta do mesta, od plaže do plaže, znatno kraće, a i put vodi dosta niže, skoro tik uz more, pa iz kola već možeš da šacneš šta ti se sviđa. Kao drugo, na Tasosu postoje veće različitosti između plaža, pa je u tom smislu zanimljiviji. Kao treće, cene u restoranima su dosta niže. Za čistoću mora se ne brini, jer je osim u Limenariji i delovima Potosa, prozirno do samog dna.

Ti bi eventualno mogla da razmisliš i o smeštanju u blizini Pachis plaže, kao peščane, ali sa mirnom vodom i sa prirodnim hladom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Хвала на одговору, сигурна сам да ће бити добро, мада још нисам ништа уплатила чекајући да видим у ком правцу ће се развијати криза у Грчкој. Највероватније ипак Скала Потамиа, мада чекам, можда буде и у неком другом месту повољна понуда. Само ми је важно да је плажа пешчана без камења (бар великог) и да је вода бистра и чиста (доста ми је Сутомора за цео живот). Таласи нам не сметају, а ионако ћемо мењати плаже.

Izmenjeno (sanja 71)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E, pa onda je to TO!!! A za krizu ne brigaj, nego UŽIVAJTE !!!!!!

Izmenjeno (jelenabata)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Уживаћу тек кад прође пријемни за средњу школу мом најстаријем сину и наравно да упише то што планира. Тек кад то прође онда ћу нешто уплатити, ако ми буде до живота. Дотад се пржим на тихој ватри, кад ме неко пита јесам ли шта уплатила вадим се на кризу у Грчкој, а молим Бога да буде криза да не долазе превише Немци и Енглези тј. да се онај повољан смештај не прода. Ко је доживео пријемни и упис у школу за дете он зна о чему причам. А имам још двојицу синова. А кад се заврше средње школе ту је упис на факултет... тешко мени!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Polako draga Sanja, još ni u srednju nisu pošli, a ti već brineš o fakultetu. Opusti se. Ko zna, možda budu studirali u Solunu :).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posle tromesecnog iscitavanja foruma u vezi Tasosa i poslatih 50tak mail-evo grcima u vezi smestaja, odluka je pala za Scalu Panagia, pre svega zbog odlicnog polozaja u odnosu na najlepse plaze kao i zbog same Golden Beach (nase devojcice ce biti odusevljene talasima) kao i blizine Mermerne i Vathi plaze. Da li je neko isao ka ovim plazama onim putem preko Chrissi Amoudie? Vidim na Google Earth da je veoma strmo i kamenito, da li je izvodljivo otici pesice, mada se vidi po slikama da je neko isao i kolima? Izabrali smo apartmane Nestor, nalaze se na oko 700 m od plaze, gore prema Panagiji, da li je neko mozda bio u njima ? Mi krecemo 1.jula, da li je voda topla za kupanje u to doba godine? Prosle godine na Jonskom moru ( Parga i Lefkada) je bila nekoliko dana bas hladna. Imam jos jedno pitanje, da li je na Tasosu voda iz cesme za pice, i kakvog je kvaliteta, da li je bolje kupovati flasiranu vodu? Pozdrav svim forumasima, mnogo ste nam pomogli da ove godine izaberemo Tasos!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Išla je forumašica Saks pre par godina kolima direkt sa Golden beach-a na Mermernu. Reče da nije strašno, al' mora da se pazi i vozi polako. Za varijantu pešice ne znam, ali pretpostavljam da svuda gde mogu proći kola može i čovek, samo je pitanje koliko imate kondicije.

1. jula bi more već moralo da bude toplo. Jonsko more je hladnije od Egejskog.

Česmovača je odličnog kvaliteta i nema potrebe da kupujete flaširanu vodu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Mirarbi na brzom odgovoru, i VELIKA POHVALA za tvoj trud na ovom forumu! Zahvaljujuci tebi i ostalima prikupili smo brdo informacija, samo se brinem da li ce nam 10 dana biti dovoljno da istrazimo i obidjemo sve sto smo planirali na ovom prelepom ostrvu. Sto se tice Vathi i Mermerne plaze, mozda nam je ipak bolja varijanta da idemo onim putem desno od Makrijamos rampe, put jeste zemljani ali ne bi trebalo da je toliko los do Mermerne, (gledao sam neki video klip) a posle do Vahti bi trebalo oko 30min pesaka. S obzirom da nam je auto prilicno nizak, ne bih previse reskirao. Zna li neko kakav je prilaz do Livadi plaze?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prosle godine sam prvi put bila na Tasosu. Toliko mi se dopalo da idem opet.

Ljubo, prilaz do plaze Livadi je sasvim solidan. Moj auto nije nesto nizak ali ni visok, nismo imali nikakvih problema, naidjes na po neku rupu ali nista strasno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868509
    Ukupno poruka